Total Recall (2012)

Byl jsem tak utahán, že jsem byl schopen tenhle film celý dokoukat. A to jen z důvodu, abych ho porovnal s klasikou. Jedním slovem, tragédie. Jednak naprosot nesmyslná architektura. Kdo by asi takovou hovadinu, plnou odnikud vysících budov, asi tak postavil? Celej film byl o tom, jak tam skákali jako opice. A pak ten děj? Vůbec jsem to nepochopil, ale kdo tam byl proti komu? Jen jsem viděl, jak skupina policajtů (?), ač jich byly celkově snad stovky, honila jednoho člověka a nedokázala mu nic udělat, občas při tom v klidu zastřelili pár běžných občanů. Takže vlastně žádné vzrušení a napětí, jen nudné pobíhání střílení a skákání. A důvod tohoto chování ve filmu vidět nebyl. Jestli to lidem dnes stačí, tak už se nedá divit, jak svět vypadá.

Těhotná za každou cenu (1994)

No, viděl jsem to celý do konce :-) Tedy, spíš slyšel, něco jsem u toho dělal na počítači. Samozřejmě, pro chlapa je dost těžký snést takovou nekonečnou lavinu. Ale určitě je to dobrá psychologická sonda, jak tlak společnosti poškodil základní potřeby žen. Aby jim "pomohl". Zaujala mě jedna myšlenka, volně citováno: "Už vlastně nejsem žena, jsem citlivý chlap. A je mi to k ničemu."

Spaceballs (1987)

Star Wars jsem viděl, když jsem netušil, že by to měl být nějaký zvláštní film. No, nebyl. Spaceballs pěkně předvedl absurdnost ztotožnění se světem Star Wars. A baví prakticky každou svou scénou :-)

Mravenci nesou smrt (1985)

Soudruzi se tak snažili natočit film podle komunistických potřeb, až jim z toho vyšla absurdní komedie. Ale je to slušná příručka, co nedělat jako nájemnej vrah :-)

Lída Baarová (2016)

Zvláštní hodnocení, zdá se, že je to hodně předpojaté. Já se na to díval jako na filmové zpracování života herečky, která mi nikdy nepřipadala hezká, dobrá ani nijak zajímavá. Jen byla zřejmě cílevědomá a jak se zdá, podle filmu, hlavně díky matce. A jaký bych dal podtitul? Opravdový příběh Popelky. Nejde přeci jenom o nic jiného, než o obyčejnou mladou holku, která věří, že si jí nejdřív pro její krásu vybral princ a potom i král. Nic jiného ji nezajímá. Což film předvedl vcelku dobře a přitom se nijak nepřehánělo v emocích. Taky proč? Ty hlavní postavy totiž nebyly vůbec běžní lidé, jinak by vůbec nebyly na takových místech. To, že některé scény vypadaly jako karikatury, to odpovídá tomu, jak působily na hlavní postavu a co v ní zanechaly.

Tři moulové (2012)

Podle mě docela povedená pocta posledním Mohykánům klasické grotesky. Pár scének mě rozchechtalo, což se mi zase tak často u podobných filmů nestává.

Miss Březen (2009)

Skončil jsem s tím, co ten dement ani nikomu nedokázal říct, že ta holka vypadla z autobusu.

Černá díra (2013) (TV film)

Film jsem neviděl, jen jsem se chtěl kouknout, jestli je v tom ždibec reality. No vidím, že ne. Abych upřesnil základní problém, černá díra, která by vznikla na povrchu Země, by všechen materiál pro sebe získala právě jen ze Země, takže by samozřejmě nezměnila gravitační pole Země. A kdyby se nestačila včas vypařit, tak by tak maximálně prošla do středu Země, vcucla by všechen volný materiál, ale Měsíc a ostatní satelity by pořád zůstavaly na svých drahách. Ono udělat film na tohle téma, to je při snaze zachovat fyzikální zákony hodně silný sousto pro každýho, takže by se to dalo točit jen jako parodie. Jinak je to jen nesmyslný blbnutí lidí.

Galaxy Quest (1999)

Neměl tenhle takřka geniální film jiný dabing? Protože já si tu větu pamatoval jako "Při kladivu Graptharovu!", což zní ještě o několik tříd lépe :-)