5 centimetrů za sekundu (2007)

Prvý príbeh - Vskutku pekná mladá láska (áááách :D ) , ale ako už býva zvykom v anime, od začiatku som vedel že to dopadne zle. Druhý príbeh bol o niečo živší, dal by sa o niečo viac rozpracovať ale bolo to celkom pekné. Tretí príbeh bol určite najlepší aj keď mne ako milovníkovi šťastných koncov nenormálne vadil :) celkovo to boli pekné príbehy, pospájané dobrým štýlom, aj keď málinko nezáživné (možno som len nemal náladu) Hodnotenie prvá 3*, druhá 4*, tretia 5*, celkovo 4* ale svedomie určite nemám čisté... Malo to skončiť dobre!

Sora no otošimono - f[フォルテ] (2010) (série)

Na začiatku úžasné, ku konci ale dochádza dych...Určite odvážnejšie, druhá časť je jednoducho úžasná (volal si ma? :D) Tomoki je tri štvrtiny seriálu ako chibi, riešia sa fakt dosť veľké blbosti a určite nie je využitý potenciál ani po tej zábavnej časti (vážne sa odohráva tretina seriálu na záchodoch/šatniach?) Príchod Astraei sa mi nejak nepáčil ale bola pekným spestrením a obľúbil som si ju určite viac ako Ikaros, Chaos na konci bol len na obtiaž, vôbec tam nemusela byť. Takže zo začiatku jasných 5 ale časom to prechádza do slabšieho priemeru... Počítam že za mesiac si spomeniem maximálne na Nymph a Astraeu, ale za tie dve dám 4* :)

Sora no otošimono - Season 1 (2009) (série)

Seriál v ktorom ide čisto o srandu a nič sa nemôže myslieť vážne... Neviem prečo ale Ikaros mi nejak nesadla, prišla mi desne nudná, zo začiatku ťahal hlavne Tomoki... Až kým sa neobjavila Nymph, jediná poriadna postava, hneď som si ju obľúbil a nakoniec to dotiahla do mojich Top 3 anime kočiek :) Tomokove úchylnosti boli fajnové a časť v kúpeľoch bola dokonalá :) . Na konci sa ukázal aj príbeh, ale ak by som to mal fakt brať ako príbeh, je tam príliš veľa nejasností... Ide sa na Forte, očakávam viac Nymph :D 4*

Power Rangers Mystic Force (2006) (seriál)

Má to príbeh, má to akciu a keď ste decko je to najlepšie čo môže byť(alebo čo pochopíte) Nevravím že je náučný ale bolo to to najlepšie na čo sa dalo pozerať na gauči po príchode zo školy popri šlofíku

Ani Tore! EX (2015) (seriál)

Tak koho už toto nedokope k cvičeniu...

Predator Dark Ages (2015)

Na fanúšikovský film celkom slušné. Škoda len že všetky postavy okrem moslima boli totálne trápne.

Little Busters! - Refrain (2013) (série)

Základ je prejsť novelu. V anime ma viacero postáv priam odpudzovalo, viacero scén bolo nedoriešených alebo vyznelo hlúpo. Názov Refrain nieje tak celkom pravdivý, refrain sám o sebe začína až siedmou časťou, dovtedy je len EX(zbytočnosť) a Rinina route(cesta) pri ktorej nieje tak celkom doriešený koniec(chýbajú tak dve hodiny materiálu). Rinina route mala byť však riešená na konci obyčajných Little Busters, tu to príliš nedáva zmysel, smrdia tu vedľajšie postavy ktoré by tu byť nemali lebo nič užitočné nerobia. Ale aj napriek tomu sa oproti prvej sérii poučili a zapracovali na väčšine nedostatkov, príbeh pokračuje krásne plynule, bez zbytočných kecov. Veľmi však chýbajú myšlienky hlavných aktérov a dôvody ktoré ich viedli k ich činom. Taktiež hlas hlavného hrdinu je dosť mučivý, keby som si naňho nezvykol už v novele asi by ma to poznamenalo. Čo sa týka zmiznutí na konci tak s tými s Angel Beats nemajú spoločné absolútne nič, ak sa pochopí príbeh ktorý vôbec nieje zložitý, tak je všetko krásne zapadá. Takže nakoniec - na novelu to v žiadnom prípade nemá ale pre aké-také pochopenie príbehu bez väčšej hĺbky a väzbám k postavám to stačí.

Juru juri - Season 1 (2011) (série)

Je mi ľúto ale aj cez prvotný úžas sa to hrozne zvrhlo. Kyouko, Yui, Akari a Ayano sa síce snažia, ale ostatné postavy im to kompletne kazia. Najviac Chinatsu s retardovanými dvojičkami. Prvé časti kde boli len štyri členky boli vážne fajn ale čím ďalej, tým to bolo horšie. Nemám vôbec chuť ísť na druhú sériu.... Aj keď... Kyouko si vydobyla miesto v mojej TOP 10, takže možno keď sa budem hrozne nudiť.... 3*

Etotama: Eto tamašii (2015) (seriál)

Zaujímavý počin, cez prvotnú roztomilosť a zaujímavosť sa však dostaneme k bežným klišé a "nevzdám sa" . Premeny na "tan" verzie sú však veľmi zlaté.

Shakugan no Shana (2005) (seriál)

Zo začiatku som bol trochu pesimista, ale Shanu som si rýchlo obľúbil a svet sa zdal byť zaujímavý. Yuuji ja zas, ako hádam v 90% anime, úplný truľo ktorého snáď nikdy nebudem mať rád. A aby toho nebolo málo ešte je tu nejaká nudná spolužiačka.... Tým sa ale zápory končia. Súboje sú efektné, zaujímavé a nenaťahujú sa príliš. Ostatné postavy sú tak isto fajn. Romancu moc riešiť nechcem, je to hlavná linka celého príbehu a je jasné ako to dopadne, čo som síce rád, ale aby to ťahali na tri série? Záver nič moc, tak nejak očakávateľný... Nie som tak sklamaný ako to znie, uvidíme po ďalšej sérii. Silný priemer. 3*