Oktopus - Syndikát koně (2023) (epizoda)

Epizoda prostá a hodně oslazená, ale já jsem prostý divák. Paní Šoposká stále bez úsměvu a stále převážně v černém.

Oktopus - Škaredá středa (2023) (epizoda)

Docela pěkná epizoda. Jen pan Krobot, když měl mluvit jako drsný vyšetřovatel, tak měl repliky spíš jako policejní praktikant Hlaváček, když si zkoušel šrapnel.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Snesitelná hlavní dvojice detektivů. Není špatné, jak se oslovují příjmením. Paní Šoposká je elegantní a má krásné vlasy a nohy. Pobavila mě humorně realistická scéna s běžeckým pronásledováním.

Oktopus - Žihadla (2023) (epizoda)

Krásné záběry Mácháče. Můžeme se smát, že kpt. Fáberová se vrhne šipkou z mola, aby vyslechla chlapíka, co sedí na pramici 20 m daleko. Ale chtěli bychom tu scénu vypustit? Nechtěli.

O labuti (1982) (TV film)

Výrazné dílo. Pí Maciuchová zde dospěla ke skvělému stylingu: štíhlá, dlouhé temné rovné vlasy. Škoda, že jako úplně mladá, v počátcích kariéry, byla obsazována spíš ve stylu boubelka krev a mlíko; bylo by skvělé, kdybychom měli zachován její výkon jako úplně mladé herečky ve stylu, k němuž dospěla až později.

O makové panence (1972) (seriál)

Já bych se tak rád díval s dětmi na tyto pohádky mého dětství a znovu si připomenul tu idylu a nevinnost. Ale jim - spratkům nevděčným - se to už bohužel nelíbí a chtějí se koukat na ty nové seriály, které se zase nelíbí mně...

ON AIR (2019) (pořad)

Nejlepší rozhovory. Po dlouhé době novinář, u kterého každý (tedy i já!) jasně vidí hodnotu jeho práce.

Oněgin (1999)

Jestli kinematografie naní na tohle, tak už fakt nevím na co. Pan Fiennes v roli p. Oněgina vypadá famózně. Na pí Tyler se též dívám rád.

Opožděná vražda (1987) (TV film)

Neobvyklé detektivní obsazení, občas školácké dialogy, Gustáv Husák na VB na zdi. P. Štěpnička ale jako detektiv mě moc nebavil; výstupy p. Langmajera slabé.

Ostermanův víkend (1983)

Osmdesátkový vizuál ještě nezestárl natolik, aby se ztratila nemodernost a zůstala jen nadčasová stará krása. Kdyby takovýto vážný špionážní thriller byl o 10 nebo 20 starší, byl by ještě krásnější. Ale čas to napraví...