• Thriller

Skrytý nepřítel (2016)

Všichni víme, že svět je plný malých i velkých bláznů, úchyláků a jiné verbeže. Proto platí dvě pravidla. Pravidlo jedna: domů si nikoho nepouštět, a už vůbec ne člověka, kterého bych nechal hrabat v mé "chytré domácnosti". On to stejně zvládne na dálku, ale má to těžší. Pravidlo dva: nic jiného než pravidlo jedna neplatí. Klady: nevybočující průměrný survivor.

Podfukáři 2 (2016)

Konec jedničky byl fakt divnej. Dvojka navazuje a dost vysvětlí. Ničím však nepřekvapí a je to takový kopírák. Já mám teď nějak moc štěstí na prťavýho kouzelníka HB, tady pro změnu metrosexfousáč.

Imperium (2016)

Začátek překvapil a navnadil - inspirováno skutečnými událostmi, uvedený citát Adolfa Hitlera, boj s neonacisty a Ku Klux Klanem. Bohužel kouzelnický ksichtík HarryhoBobra nééé. Tomu už to nikdo neodpáře a nic nezachránilo ani vyholení lebky a třeba svastika na krku. Hůlku má k ruce již na věčnou dobu přirostlou. Snažit se zahrát válečného veterána, následného agenta a vypadat, jak předmaturitní student po dlouhodobé nemoci, je špatně.

Záškodníci (2016)

Průměrný akčňák. Překvapení, jak se každej naváží do Bruceho. Hodnotit ho za těch pár minut a několik vět ať kladně, nebo záporně, je nesmysl.

Anthropoid (2016)

Těšil se a očekával. Bohužel zpracování žádná sláva. Stálé dilema atentátu na zastupujícího říšského protektora SS-Obergruppenführera und Generala der Polizei Reinharda Heydricha a následky. Realita: špatné načasování atentátu; obrovské přípravy; v průběhu zpackáno co šlo; napráskali se; zákonitá odveta na civilech; válečný význam - žádný; kdyby rusácký mužici nevzali cepy, šprechtíme stejně dojč. Zápory: oni nám v tom Böhmen und Mähren nějak všichni mluví převážně anglicky. Klady: jediná realita - pří výslechu vedeným fyzickým násilím, nelze uchovat žadné tajemství, kdo nevěří, bodněte se špendlíkem pod nehet a jestli vydržíte, neváhejte a vemte jiný nástroj.

Unfriend (2016)

Malý odpočinek při sledování Sons of Anarchy. Facebook-stalking horůrek. Až tak špatné to není. Musel jsem ho zkousnout v ruštině a překvapivě mě to nevadilo. Klady: videokazetový kruh se bude zákonitě klonovat a někdy i slušně; na středoevropský horor velmi překvapivá úroveň. Zápory: bohužel tempo jde dolů směrem k šedi obyč hororů.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Ano je to přežitek. Drží se předepsaného scénáře a update úkolů. V době vzniku perfektní. České podání po mnoha letech: nedokázal jsem si představit koho tam nacpat; Mirek Dušín je jen kreslenej, Jů a Hele už nikoho neberou, Mánička je těhotná a Maxipes Fík se válí v kotci v Tróji; po dvou dílech zatím soutěžící v pohodě; Bouček a Rosák nebrat; ještě 8 kusů - no nevím, nevím.

Svědectví (2016) (TV film)

Dobře zpracované téma amerického "harašení".

Lovec: Zimní válka (2016)

Miluju zlý sexy královny ve fantasy pohádkách pro starší a pokročilé. O něco slabší jak první díl o hodně slabší jak Maleficent.

Drsné jaro (2001)

Nebejt perfektního soundtracku, tak bych se k závěru horko těžko pokousal. Tleskací bungge jumping bez gumy mě nebral, kytkovej skřítek taky ne, žluťáskovej šampónek už vůbec.