Spalovač mrtvol (1968)

Utrpení je zlo, které máme odstranovat. Čím dřív se člověk navrátí v prach, tím se dřív osvobodí. Zvíře ostatně též. Zemi to trvá 20 let, krematoriu 75 minut… To jsem se nasmál - Podle statistiky města Prahy mají ženatí muži delší věk. Kdybychom je neměli, umírali bychom dříve (z toho plyne, že dříve žena zmírnovala utrpení muže) - Jízdní řád smrti, kterém se nikdo nevyhne - Mužete se nadýchat čerstvého vzduchu na hřbitově - Násilí není spolehlivý princip moci - Žijeme přece v Evropě, ve 20. století, v civilizované zemi, utočníci bývají vždycky poraženi. - Photography is like a conserve of a given moment - Zhola nemožné však je, aby někdo obživl, když tráví hodinu a čtvrt v žárovišti. V některých lidských (?) státech spalují i zvířata. Budeš zpopelněna i ty, Čarokrásná, tvá nynější podoba, jednou sama sebe nepoznáš! Pohřeb žehem je naprosto lidský a zbaví člověka dokonale strachu ze smrti! - Drahé děti, pohřbu žehem se vskutku nebojte - Nechtěla bys zahrát něco na klavír, třeba Mahlerovy písně o mrtvých dětech, nebo něco usměvnějšího, Saint-Saens Tanec kostlivcu (Danse macabre) - Nic není v životě jisté, jenom smrt (by mě zajímalo, jesli ti kriplové, co za času dětských hláškovali jednu přihlouplou frázi za druhou, si něco zapamatovali ze SM) - Tadle republika je bašta našich nepřátel - Je to lidský (humanitarian) stát, má dobré zákony, například zákon o kremaci - Nastolíme vyšší všelidskou morálku, nový světový řád. To je předurčené. Jsi čestný, citlivý, odpovědný člověk. Jsi silný, statečný, čistá germánská duše - We will instal higher moral code, a new order. It was predestined - 6. března v 6 hodin večer se na židovské obci… - To je zpusob, jak těm ubohým, neštastným Židum pomoci - Krev je krev a ta se nedá zapřít - Za chvíli nebudou trpět ani jinde… když jsme osvobodili Čechy a Moravy, tak se nám to povede i tam - Je mechanizovaná, automatizovaná (Praha), jako to tvoje krematorium. Vudce zbuduje ráj - Já jsem abstinent, ani nekouřím. Tak snad jenom symbolicky - Jsou tam tací, kteří nic nechápou …… - Ředitel mého chrámu smrti taky nemá správný postoj k Říši, všechny Němce bych v těhle pecích spálil, řekl jednou. Já nevim, jestli by měl dále zustat ředitelem - Dr. Bettelheim, to je dobrák, ale taky nechápe… (špatné rasy) - Židovka to není, je to stará dobrá duše, ale asi je taky nasáklá - Nevěřím, že se Židé dají převychovat, je to něštastný, zbloudilý národ - Ve Spartě zabíjeli neduživé děti, někomu se to mohlo zdát kruté, ale vždyt to bylo obrovské dobrodiní pro ně samotné, vždyt by bývaly v životě neštastné. A hlavně to bylo zdravé pro národ - Ta černovlasá Lakmé mi jednou řekla, že se u vás mluví jenom česky, když jsem ji připomněl tvou německou krev, tvá Lakmé ti zatajila mé pozvání na box, nebyla spokojena s tvým vstupem do strany, ted vidíš, jaký neblahý vliv má na Miliho (…), ten chlapec je měkký, zženštilý (to je přesný), tak oni pracujou, skrytě, začínají od rodin, od dětí - Pane Kopf, my musíme přinášet oběti. Čistota krve je základní požadavek. V novém spravedlivém řádu není pro méněcennou krev místo - Neslučuje se ctí čestného a zdravého člověka - Ted v téhle zvrácené době se všechno závratně mění. Ale tak víte, s nějakýma osobníma změnama musíme počítat. - Tak oni zatkli pana Berana, Zajíce a pana ředitele. Lol - Chudák pan Fenek, zase chtěl morfium, je to ubohý vyřízený člověk (zmrd) Je to těžké s dětma - Jaká je to pravda, že umírá chud ten, kdo nepoznal krásu hudby - Co kdybych tě drahá oběsil? No má rozhodně styl - Je míšenec druhého stupně, podle říšského zákona čtvrteční Žid - Dnes je sobota, v den chrámu smrti se nespaluje - Do něhož se Budha, spasitel všech, vtělil, a konečně po létech pátrání našel - Žijeme v převratné době, je třeba statečně nést všechny bolesti a strasti - Tak co chceš, věneček, nebo rakvičku? Takhle s gracií sejmout vlastní mrtku, to umí jen Spalovač mrtvol, i když to má na rozdíl od ostatních smrtelníku trochu snažší - V popelu není rozdíl. Hořejškem by se valili osvobozené duše. Tak by šlo velice rychle osvobodit celé lidstvo, celý svět. Jaké by to bylo štěstí pro všechny na té židovské slavnosti, co jich bylo! Hlavně kdybych jim dal naději, že nebudou trpět. Kdybych jim mohl říci, že se převtělí Nepřijde vám to trochu nadčasový? - The nation, all humanity, is waiting for you - I am glad you have come. I shall leave with you - Jsem rád, že jste přišli, hned vkročím mezi vás - Vstoupím na trun - For the nation, for the humanity - Nikdo nebude trpět, spasím je všecky

Ptáci (1963)

He has a client now who shot his wife in the head six times. Can you imagine it? I mean even twice would be overdoing it. Why did he shoot her? He was watching a ball game on TV. His wife changed the channel (asi to nebylo poprvý). Nádhernej film, propracovaná dialogy, vubec by nemuselo jít o horror a šel bych do červenejch. Spíš mám trochu obavy, aby to ti zkurvení ptáci trochu nezkazili. She was selling birds? No, I just led her into believing that I believed she was. Its all very complicated. You were just a poor, innocent victim of circumstances. I m neither poor nor innocent. BIRDS CHIRPING, SQUAWKING. Ten dialog na kopci natáčeli ve studiu – nvm proč, asi se jim to poprvý nepovedlo. Celý to pusobí divně a nepohlo se ani stýblo trávy. This isnt usual, is it? Si všimli. Že od roku 2014 pískaj prasata jako protržený, si nikdo nevšiml. Poslední dva roky se to zklidnilo. Asi jsem je vystřílel. They didnt just get in, they came in, right down the chimney. Birds just dont go aroun attacking ppl withou no reason. Its terrible how you depend on someone else for strength and then suddenly all the strength is gone and you are alone. My son seems to be very fond of you. mitch has always done wxactly what he wanted to do. Melanie, Frank. Bodega Bay. I hardly think that crows would have sufficient intelligence to lunch a massed attack. Ornithology happens to be my avocation (). Birds are not aggressive (hezky, už ses to naučil napsat) creatures. They bring beauty into the world. It is mankind, rather, who insists upon making it difficult for life to exist upon this planet. Its the END of the world. Behold, I, even I shall bring a sword upon you (už aby to tady bylo). And I will deveastate your high places (Ezekiel 6). Woe unto them that rise up early in the morning, that they may follow strong drink (Isaiah 5). Gulls are scavengers, anyway. Most birds are. Get yourselves guns and wipe them off the face of the Earth (promluvil chlap). Přemýšlím, k čemu jsou ty vaše odporný čivavy, co tady množíte po milionech a prodáváte/kupujet za nekřestanský peníze. Kill them all. Get rid of the messy animals. The very concept s unimaginable. CROW CAWING.

Horalka (1960)

prej "úpadek morálky" a dneska je co - její vzestup, ne? morálka jen podléhá době! nic víc, nic mín. to, že pro jednoho je evidentně neúnosné vypalovat vesnice partyzánských zmrdu, neznamená, že druhý nad tím bude ohrnovat nos jako v místních potravinách, když už fakt neví, co si má vybrat v cenový relaci, aby to v prvé řadě žral i pes, a taky to vydrželo do kraje týdne!

Psycho (1960)

je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás sype do čaje matka tablety mně a obrovská nuda! je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás do čaje sype tablety matka mně a obrovská nuda! 24/7 je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás matka do čaje sype tablety mně a obrovská nuda! 29/7

Plavecký mariáš (1952)

neuvědomělí proletáří nedají, ani nemohou dát ruku k dílu, neb sami jsou výmoční imbecilové s právy na vlastní úsudek, který prosazují skrze bezprizorní a hlavně právní vztah imbecila k jinému imbecilovi, a to i třeba bez odpovědnosti, kterou přejímá zbytek primitivního světa. "Co je moje, to je moje a co je tvoje, do toho mi nic není. Tak to teda né! Všichni se podílíme na výsledku a muj problém, je problém nás všech!" a nejsem kapitán, abych si tohle dal dohromady. zbytek je třeba odblešit atd atd...

Dracula (1931)

dokonalé, bez prostoru pro slabá místa, jen očekávám, kdy mě na mojí cestě po Karpatech překvapí ještě něco, co mi tak utkvělo v hlavě, když se doma ještě věřilo, že spánek je nejsilnější PŘED pulnocí a já nemohl být přítomen temnotě, kde se vlkodlak ukrývá ve slovech.

Upír Nosferatu (1922)

celou stopáž jsem zustal přikovaný do gauče a mohu potvrdit, že šlo o nevětší vybíjenou časoprostoru v mém dosavadním životě, kterou jsem v tak překotném období zažil! nicméně dle ohlasu soudě, že se jedná o nejvíc koukatelné porno z dvacátých let minulého století, nepochybuju!