• Fantasy

Ip Man (2008)

Veľmi pekne zvládnutý, životopisno - historický kung fu film. Hlavný hrdina nieje len bezduchá mlátička, ale jeho povaha a charakter si vás proste získa. Muž so zmyslom pre rodinu, s úctou jednajúci so svojou ženou, pristupujúci s láskou ku svojmu synovi, k priateľom, rodine, skromný, pokorný... proste takto si predstavujem správneho muža. Film veľmi pekne poníma atmosféru vojny medzi Japonskom a Čínou. Občas sa mi zdal zdĺhavý, ale človek aspoň mal čas všetko stráviť a každá sekunda a záber dotvára atmosféru. Choreografia súbojov proste nemala chybu. Hereckým výkonom (od Ip Mana, po Japonského dôstojníka) som uveril všetko čo hrali. Tento film sa mi zdá veľmi prínosný. Pustil by som ho každému 15 ročnému chalanovi čo poznám a po ňom im vyzdvihol práve tento "ideál" mužského charakteru.

Na hraně zítřka (2014)

Na tento film som sa fest tešil a moje očakávania sa naplnili (to nebýva u mňa až také časté). Potešil ma technický (skeletony pre vojakov, zbrane, mimozemšťania) a trikový vizuál (výbuchy, pády lietadiel, stvárnenie postapokalyptického sveta) , herecké výkony (Toma a Emily, proste to medzi nimi funguje veľmi dobre), super námet a scenár (reštartovanie dňa), príbeh (vôbec sa mi nezdal jednoduchý, stále sa cesta hlavných hrdinov nejako komplikovala, museli riešiť nové a nové ťažkosti) a samozrejme nemôžem vynechať skvelý humor. Jediné čo ma prekvapilo, nie moc pozitívne, bol koniec. Na prvý krát som tento polo happy end úplne nepochopil. Ale nechali si dosť priestoru na pokračovanie, takže dúfam, že aj nejaké príde a nejako tá naša vojna skončí. Aby som si ho pohodlne vychutnal, musím si ho pozrieť ešte aspoň jeden krát. Nuž, ale nezostáva mi nič iné ako vám ho všetkým odporučiť. Je to jeden z najlepších akčných filmov tohoto roku a je, podľa mňa, dostupný všetkým vekovým kategóriám, až na dosť časté umieranie, nuž 15 + Škoda že mu ešte chýba nejaká hlbšia myšlienka na debatu, potom by bol už úplne dokonalý.

Krev jako čokoláda (2007)

Mne to prišlo ako normálny, priemerný, nízko rozpočtový film. Celkom sympatický herci, nepodali nejaký super herecký výkon... ale snažili sa, ďalšie ich filmy snáď už budú lepšie. Príbeh nič moc, ale nápad sa mi páčil. Žiadna posteľová scéna, je ako vždy, pre mňa veľké plus. A to že šetrili na efektoch a radšej zvolili ako vlkolakov psov, mi nejako extra nevadilo... aj keď to troška potom stratilo na akčnosti (pretože bojovať ozbrojený so psom nieje zase až taký veľký problém). Dievčatá čo milujú romantiku a fantastické postavy sa nájdu v hlavnej hrdinke... chalani tu nenájdu nič, ani len nejakú povzbudivú myšlienku, akciu... Takže dievčatá, v pohode aj nad 12 rokov, dvere pre vás sú otvorené.

300: Vzestup říše (2014)

Od druhej 300stovky som čakal viac. Nielen že nemala žiadnu hlbšiu myšlienku (možno trochu... "jednotné Grécko"), ale bola tam aj jedna úplne zbytočná a dosť nasilu (doslova) vsadená scéna, ktorá z väčšiny chlapov spraví slintajúce zvieratá a znepristúpnila tento film mládeži do 18 rokov. Inak sa mi páčili pekne spracované efekty, boje, príbeh a herecké obsadenie, prerod Xerxesa. Hlavný hrdina ma ničím extra nezaujal, ale odviedol dobrú prácu. Akčný film na jedno pozretie s pekne spracovanými, umeleckými efektami. To je všetko čo som v ňom našiel.

Já, Frankenstein (2014)

Pri pozeraní tohoto filmu som čakal to najhoršie a bol som dosť milo prekvapený. Prekvapila ma dobrá hudba, grafické efekty ma nevyrušovali (zdali sa mi dosť dobre zvládnuté), zaujala ma myšlienka (aj keď bola nakoniec blbosť na eNtú a mala kopec dier v logike a vôbec = ale zaujala), bavil ma zvláštny nápad spracovania tejto "legendy". Potom ma oslovili myšlienky o hľadaní seba, o prijatí toho kto som, o duši ... dosť zaujímavé. Ale tam to končí, inak tento film nebol ničím výnimočný, taký priemerný. Neviem presne prečo, nuž bavil ma viac ako Lincoln, alebo Van Helsing (asi vďaka presýtenosti upírskej tematiky). Nebolo tam, "v podstate", nič psychickému zdraviu škodlivé. V pohode by som to pustil aj žiakom ZŠ na pobavenie (napr. cestou autobusom). Neodsudzujte tento film pred jeho pozretím, spravte si svoj názor.

Pompeje (2014)

Tento film ma príjemne prekvapil. Čakal som nejakú lacný katastroficko ľúbostný príbeh... ale našiel som skvelú výpravu, skvele prepracované efekty, nejakú tu romantiku, dobre zahrané herecké výkony (neznámejšie, mladé, dobre zvládnuté), super choreograficky zvládnuté súboje, príbeh priateľstva, politiku, peknú a obetavú lásku rodičov k dcére... proste ma to všetko bavilo. Aj keď sa mi tento film zdá ako pozliepanec Gladiátora, Titanicu, a nejakého katastrofického filmu. Všetko to však dáva zmysel a funguje spolu. V celom filme nieje žiadna posteľová scéna, to je pre mňa v tejto dobe obrovské plus, iba čistá láska. Takže to môžem odporučiť pozerať aj s mládežou (15 +), je to film pre chalanov (súboje) aj pre dievčatá (ľúbostný príbeh) a dalo by sa aj o čom rozprávať... Proste som z tohoto filmu príjemne prekvapený. Pekný zážitok prajem aj Vám.

Kódované vysílání (2013)

Scenár priemerný, s kulisami sa moc nenamakali, herecké výkony na 50% (John ma vôbec nepresvedčil, zato Malin odviedla skvelú prácu), logika sa občas zadrháva... ale budiš. Dej plynie plynulo a rýchlo, akcia celkom slušná, aj myšlienka kontrastu "normálneho" života, priateľstva, lásky a práce ktorá všetko predošlé zakazuje. Žiadna hlúpa scéna. proste celkom slušný film, ale nič extra výnimočné + dá sa popritom robiť aj niečo iné... Pre mladých od 15 rokov v pohode (aj keď usmrcovanie ľudí je dosť brutálne), nená však nič extra na debatu po filme.

Čínský zvěrokruh (2012)

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...).

Žhavé výstřely 2 (1993)

Vôbec za jednotkou nezaostáva. Vtipy sú naozaj skvelé a vďaka tejto paródii som si zaspomínal na filmy svojho detstva.

Žhavé výstřely (1991)

Naozaj jedna z najlepších paródií všetkých dôb. Síce niektoré vtipy boli prestrelené, ale sú na omnoho vyššej úrovni, ako tie novodobé. Dosť dobre som sa zabavil.