Klub poslední naděje (2013)

Akoby sa McConaugheyho postava skutočne stracala v priamom prenose a niektoré scény môže byť nepríjemné pretrpieť. Keďže infekcia AIDS v 80-tych rokoch ešte len vstupovala do histórie je od začiatku zrejmé, že sa hrdina vyliečenia nedožije. Na rozdiel však od iných filmov sa tento nesnaží lacno citovo vydierať. Ak aj niekto umrie, tak mimo záberu a bez pohrebných monológov. Tvorcovia sa sústredili na realizmus a preto spracovanie pripomína skôr amorálnu reality show s dobovou hudbou, kde hlavný účinkujúci môže umrieť v každej scéne.McConaughey predvádza asi najlepší výkon aký som v tomtu roku videl. „Chudol som štyri kilá každý týždeň, čo malo svoj systém. Nebezpečnejšie bolo znovu pribrať,“ povedal McConaughey 86%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Režisér Jackson a jeho ľudia svetu elfov, trpaslíkov a drakov rozumejú a rovnako dobre vedia, ako robiť film. Nebudem zbytočne strácať čas chválením toho fantastického prostredia, výborných hereckých výkonov a atmosféry filmu. Drak vyzerá veľmi dobre ale film som videl v cz dabingu takže nemôžem posúdiť hlas Benedicta Cumberbatcha.Celý film som sa výborne bavil.Najlepšia časť filmu Gandalfova návšteva Sauronovho úkrytu a jeho povstanie. 95%%%

Prokletý ostrov (2010)

Prekliaty ostrov je krásnym príkladom klasického thrilleru respektíve v istých okamihoch až psychologického hororu záleží však na uhle pohľadu.Pochmúrne počasie, mysteriózne postavy, tajomné miesta, blikajúce svetla, náhle odhalenia, kvalitný strih, podivné zvuky, nervy drásajúca hudba.To všetko použité v správnom pomere vytvára vynikajúcu atmosféru, ktorá znamenite pasuje k príbehu filmu.Prekliaty Ostrov vytvára pre diváka mimoriadny zážitok, umocnený režisérskym majstrovstvom pri budovaní tej správnej atmosféry. 99%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Asi nikdo z nás neveril, že by filmová trilogia Pána Prstenov mohla byť taký jedinečný zážitok.Prvých približne tridsať až štyridsať minút sa odohráva vo viacmenej komornom duchu a pokračovanie osobných drám z predchádzajúcich dielov diváka tak trochu ukolíše a dá mu "pocit domova".Lenže potom Gandalf a Pipin pricválajú k Minas Tirith. Už prvá fantastická scenéria citadely na príkrom skalnom úbočí spôsobí divákovi ľahkú arytmiu.Všade sa to hemží prípravami na boj, Minas Tirith nádherne ožíva pred očami a zrazu viem že nič už nebude také, ako v prvých dvoch dieloch trilógie. Tu sa chystá niečo oveľa, oveľa, ovela velkolepejšieho.Triky sú bombastické a hoci občas ich digitálnost pichne do oka, divákovu pozornosť to neruší.Závratná bitka rohanských jazdcov proti olifantom drvivý súboj Éowyn s Kráľom nazghulov či príchod vojska mŕtvych, ktoré ako roj žiarivého zeleného hmyzu začne požierať škretiu armádu to všetko sú majstrovské kusy filmárskeho remesla, výplody hravé, originalitou a nadšením sršiacej mysle. 99%

Requiem za sen (2000)

Nestačí to vidieť len jeden raz.Perfektná posledná scéna(pri ktorej ma neuveriteľne mrazilo), a samozrejme fenomenálna hudba ktorá vám po pozretí bude znieť v hlave ešte dlho, dnes je v podstate legendárnou.Drsnejší alebo lepší film z tohto prostredia sa už určite nenatočí. 99%

Klub rváčů (1999)

Klub bitkárov je zvláštna zmes anarchistického a schizofrenického filmu s prvkami násilia, čierneho humoru, kritiky drsnej spoločnosti a rebélie.Z toho čo sa dialo na konci tohto geniálneho filmu, som bol neuveriteľne uchvátený.Fincher nám tu predviedol niečo orignálne, inteligentné a hlavne niečo čo ma po dlhej dobe nadchlo.Jednoducho Kultový film 100%

Dokonalý trik (2006)

Film je úplne fantasticky, plný dejovych zvratov a napätia v charakteriristickom podaní všetkýchch postáv.Nolan natočil opäť film s plným počtom bodov.To čo ste hľadali v Iluzionistovi tu nájdete v plnej kráse.Celý film doslova preplnený napínavými scénami a šokujícími objavmi dosť sa cestuje v čase ale ani raz som sa nestratil a pointa úplne iná, ako si vôbec myslell.Všetko asi pochopíte až v poslednej sekunde pred titulkami. ABRAKADABRA 1oo%

Těžká váha (2005)

Boxerské filmy sú tradičnou súčasťou americkej kinematografie, či už ako naivné príbehy cesty za slávou alebo ako kvalitné štúdie života športovca.Scény z ringu vyzerajú naozaj realistický tím tvorcov toto zvládoli naozaj kvalitne, a chvalabohu to nevyzerá tak že sa tí boxeri v tom ringu hladkajú.Box sme mohli vidieť už v množstvo vynikaúcich filmov ale tento je môj obľubený.V Druhej šanci uvidíte strhujúci príbeh a kvalitných hercov. 100%

Statečné srdce (1995)

Neopísateľný historický veľkofilm o láske,odvahe,slodobe.Pri konečnej scéne kde popravujú Mela Gibsona mi behal až mráz po chrbáte, málo očí ostane po pozretí tohto filmu suché.Krásný romantický príbeh na začiatku, výborné vojnové scény a fenomenálny záver završený výkrikom SLOBODY. 100%

Čistá duše (2001)

Prvá polka bola výborná ale to pravé nastáva až v tej druhej, po odhalení schizofrénie.Crowe vážne vynikajúci.A scéna kde profesory rozdávajú všetky perá Croweovy patrí k najsilnejším aké som kedy videl.A to že to bolo podľa skutočnej udalosti ma len utvrdilo v presvedčenie že som videl nazoaj výnimočný film.Neuveriteľný životný príbeh génia Johna Nasha. 100%