Dva a půl chlapa - Rozchod (2003) (epizoda)

Príbeh: Charlieho rozšafný život starého mládenca v Malibu sa končí, keď sa mu do života pripletie jeho brat so synom a jeho manželskými problémami. problém je, že si synovca celkom zamiluje čo asi ani on sám nečakal. Prevedenie: Veľmi dobrý pilot s predstavením v podstate všetkých hlavných postáv (až na Bertu). Gagy v každej vete, pokrová partia a nenávidená matka. Všetky hlavné premisy použité... 95%

Krok za krokem - Tři chůvy (1995) (epizoda)

Príbeh: Frank a Carol si chcú nájsť trocha času pre seba a tak Lilly zveria jej trom starším sestrám. Ich večer ale vôbec nejde podľa plánu a všetko zavŕši medveď na kapote Frankovho auta. Zatiaľ čo hasiči musia ratovať vymknutú Lilly. Prevedenie: Ten odfajč so šrobovákom pre feministickú Danu bol zadosťučinením všetkým tým jej debilným kecom. 90%

Krok za krokem - Bratrská ochrana (1995) (epizoda)

Príbeh: JTho kamarát Richie pozve Al na rande čo sa ale jemu samému veľmi nepáči. Al už je holt dospelá. Zato Mark prežíva v puberte obdobie pokusov a jeden z doutníkmi neskončí práve šťastne. Prevedenie: Starostlivá Carol a rebel Mark, ktorý potom oblve celú záchodovú mysu. Vedľajší príbeh o moralizujúcom bratovi, ktorý robí to isté za čo karhá bol už trocha slabší. 77%

Krok za krokem - Už je to tady! (1995) (epizoda)

Príbeh: Malá Lilly sa pýta na svet a rodina sa musí navzájom zniesť v čakárni v nemocnici. Rodí sa malí Lambert alebo Foster? Cody v tom má jasno.  Prevedenie: Retrospektívne spomínanie potešilo ale zas tak moc nepobavilo. Viac ma bavila rodiaca Carol, ktorá doslova týrala chudáka Franka. Dieťa ktoré scelí dva rozhádané klany. Alebo nie? 85%

Krok za krokem - Vypráskaný večírek (1995) (epizoda)

Príbeh: Karen a Dana sa vydávajú na vysokoškolskú párty. Al sa k nim votrie a chce všetkým ukázať že má na to aby sa bavila rovnako ako jej staršie sestry. Všetko sa zvrtne keď nasadne na lep miestnemu Cassanovovi. Prevedenie: Už tá premisa s umravnením mladšej sestry sa mi veľmi nepáčila, keď k tomu všetkému to malo úplne presný ťah na bránu bez zjavných odbočiek tak som zostal už iba sklamaný. 65%

Krok za krokem - Podnikání (1995) (epizoda)

Príbeh: Al chce ísť s kamarátkami na vysnívanú dovolenku lenže nemá peniaze. JT dostane nápad so strážením detí. Obom sa to ale postupne začína vymykať z rúk.  Prevedenie: Pobavilo ma to adolescentné balenie Al mladým výrastkom. Ale ruku na srdce videli ste 30 detí ako prestane do sekundy blázniť len za to že nijaký starý páprda otvorí dvere a zvýši hlas? To je už skôr žáner scifi. 72%

Krok za krokem - Slabší pohlaví (1995) (epizoda)

Príbeh: Carol a Dana sa vsadí s JTm a Frankom, že nedokážu počas víkendu nosiť tehotenecké brucho. Tým to spočiatku nerobí problém ale potom odhalia krutú realitu. Brandon je sklamaný so svojho Basebalového idolu ale Cody mu ukáže ku komu má vzhliadať. Prevedenie: Trocha menej gagov a tá tehotenecká stávka nevyrazila asi tým správnym smerom skôr ma to iritovalo, že chlapi nosia ženské bruchá. Ale Cody bol boží. 70%

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Príbeh: Mando sa snaží nájsť svojich druhov z Mandaloru ale natrafí na šerifa, ktorého mestečko zužuje netvor a tak sa za malú províziu dohodne na jeho zničení. Prevedenie: Prvý diel druhej série sa príbehom prvej nijako nezaoberá a ide si svojou cestou. Vedľajšia misia, ktorá sa sprvu zdala banálna vo finále vyrazila dych a CGI príšera potešila oko nejedného diváka. Dáva hviezdu navyše za to že sa boj odohráva cez deň čo je pri bojoch podobného typu vzácnosť. 90%

The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

Príbeh: Za záchranu malého Yodu je Mandalorian ochotný obetovať aj svoj život. našťastie je v obklopení priateľov, ktorý mu neváhajú pomôcť aj v zdanlivo bezvýchodiskových situáciách. Prevedenie: Prvý raz sa Mando odhelmoval na plátne a prvý raz som súcitil s robotom a jeho obetavosťou. Veľmi dobrý diel. Dávka humoru, akcie ale aj emócií na veľmi vysokej úrovni. 95%

The Mandalorian - Kapitola 7: Zúčtování (2019) (epizoda)

Príbeh: Lando Kalrisian ponúkne Mandovi možnosť raz a navždy uzavrieť kapitolu s prenasledovaním kvôli odcudzenému pokladu v podobe Baby Yodu. To ale ešte netuší do akej pasce Impériu padne. V Landovi sa nakoniec pohne svedomie ale naši hrdinovia sú obkľúčený a cesty von niet.  Prevedenie: Všetko bolo super a cítiť, že sa dostávame do veľkého finále iba tá cesta k Landovmu precitnutiu bola dosť slabá ale zrejme kvôli krátkej stopáži nám ako divákom to musí stačiť. 92%