Krok za krokem - Manželská krize (1993) (epizoda)

Príbeh: Deti si našetria na vlastné auto ale JT dotiahne domov črep, ktorý ani Cody nevie opraviť. Carol skúša na Franka postupy z knihy pre páry ale nakoniec to vedie iba k hádke. Prevedenie: Síce zábava ustúpila romantickému precitnutiu manželskej krízy ale nevadí. Dobre, že sa to strieda s časťami, ktoré sú vtipnejšie. 80%

Krok za krokem - Vánoční věc (1993) (epizoda)

Príbeh: Deti sa tešia na Vianoce a na rozbaľovanie darčekov. Cody si ozdobil Lucinku ako najlepšie vedel. Carol a Frank zabudli na Brandonov vláčik a tak sa rozhodnú v noci zájsť do hračkárstva ktoré Frank opravuje ale bohužiaľ to vyzerá ako lúpež. A tak trávia Vianoce na polícií. Prevedenie: Veľmi zábavný diel hlavne vďaka postave policajného dôstojníka, ktorý hrá svoju úlohu dokonale. 92%

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Príbeh: Edgin zradil svoje presvedčenie po smrti svojej ženy a chcel sa vykúpiť bájnym pokladom, ktorý ho ale uvrhol do žalára. Teraz z väzenia uteká a aby získal náklonnosť svojej dcéry musí podstúpiť rad neľahkých úloh aj s partiou svojich najvernejších. Herecké obsadenie: Drsný chlapský kukuč Michelle Rodriguez sa konečne mohol prejaviž vo svojej plnej kráse. Okrem nej veľmi dobrý kasting. Nič mi vyslovene nevadilo a všetci mi sadli. Prevedenie: Stretávame sa tu s klasickým fantasy konceptom v ktorom družina putuje za dobrodružstvom aby vo finále zloduchovi nakopali zadok. Tu je to ale podané tak pútavo a zábavne že príbeh baví každou minútou. Scenáristicky a režijne je to dokonalé a nemá to hluché miesta ani pred kamerou ani v príbehu. Pocity: Ja milujem fantastku to asi je vidno aj na mojich hodnoteniach lebo k filmom z tohto žánru som menej kritický lebo je ich ako maku. Ale tu môžem byť kritický ako chcem a aj tak mi z toho vypáli super hodnotenie lebo jednoducho ide o fantasy posledného desaťročia ktoré sa mi ozaj páčilo. Je pravda že som po prvom pokuse o film D&D nemal žiadne očakávania a preto ma toto dostalo do kolien. Pridaná hodnota: Klasický fantasy príbeh v netradičnom a pútavom prevedení. 97%

Ted Lasso - Sbohem, Earle (2021) (epizoda)

Príbeh: Rojas má možnosť rozhodnúť zápas s penalty ale miesto gólu zabije maskota teamu. Z traumy mu pomáha terapeutka. Ted ťahá sedem zápasov bez výhry ale aj bez prehry. Roy po ukončení kariéry trénuje malé dievčatá svojím osobitým štýlom a odmieta ponuku na komentovanie zápasov. Prevedenie: na pilot druhej série je to dosť slabota až na nakopnutého psa žiadny zvrat a ani humor za moc nestál. Asi sa to ešte iba rozbehne ale Rojas je späť v hre. 55%

Krok za krokem - Sestra v akci (1993) (epizoda)

Príbeh: Dana preberie Karen chlapca a tak sa rozbieha kolotoč osočovania vedúci až k sesterskému citovému precitnutiu. Frank je ochotný dokázať Carol, že sa dokáže naučiť tancovať a svoju úlohu v tom zohráva aj Codi. Prevedenie: Nie moc vtipné za to celkom milé a pozerateľné. Trúby pre JTho boli čerešnička na torte. 80%

Krok za krokem - Svatba na spadnutí (1993) (epizoda)

Príbeh: Codyho jeho dobré srdiečko skoro dovedie až k oltáru. Al má problém s prsami a snaží sa to riešiť vypchávkami. Frank názorne dokáže Carol, že starý nábytok je pre obývačku to pravé. Prevedenie: Po dlhej dobe sa našla časť v ktorej všetky dejové linky idú na plno a sršia humorom a nápadmi. nezostáva mi iné iba hodiť plný počet. 95%

Krok za krokem - Bytový problém (1993) (epizoda)

Príbeh: Cody má dodávku v oprave a tak sa Frank navrhne že môže spať na gauči. Carol s tým ale nie je stotožnená lebo je to ďalší človek v dome. Karen sa snaží zbaliť chalana a tak predstiera veľkodušnú pomoc charite. Prevedenie: Karen s jej retardovanými priateľkami pobavili. Cody konečne nebol iba v milunkej rovine ale zahral aj Carol na city. 77%

Krok za krokem - Podnikatelé (1993) (epizoda)

Príbeh: Codyho vášeň je oprava motoriek ale podľa JTho na tom nezbohatne a tak sa rozhodne posunúť tento biznis na novú úroveň. Carol a Frank súperia o najlepší darček na výročie. Prevedenie: Malý Brandon naučí oboch rodičov ako sa k sebe majú správať. Cody je ako vždy svetový. 74%

Tomáš a Diana - Episode 1 (2023) (epizoda)

Na tento počin sa bohužiaľ nedá ani reagovať mojím klasickým odrážkovaním a tak sa vyjadrím v celku. Pokým budú v slovenských televíziách na rozhodovacích stoličkách sedieť imbecili tak sa moc nepohneme. Ozaj tento koncept gagov je vhodný na comedyTV a preto ju nikto nepozerá. Pobaví maximálne bezduchých divákov ktorých prah humoru sa zasekol v roku 1998 na Nogovy a Skrúcanom. Diana aj Tomáš sú vynikajúci herci a aj tu sa o niečo snažia ale ten content je tak nezmyselný že ani ich herecké majstrovstvo to nemá šancu zachrániť. Na každých 20. minút jeden letmý úsmev je žalostne málo. 16%

Krok za krokem - Náruživý hráč (1993) (epizoda)

Príbeh: Cody precitne a zisťuje že musí posilňovať aj ducha nie iba telo a tak sa vrhne na meditácie. Frank sa snaží Marka odpútať od nezdaru v škole a prinesie domov videohru. Mark sa čoskoro stáva závislý a musí ísť na odvykačku. Prevedenie: Všeobecne postava Marka ma asi najviac baví. V tomto malom Nerdovi som sa našiel akurát niektoré jeho ksychty sú na hranici grotesky ale vôbec to nevadí. Pobavilo. 95%