Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 681)

The Batman (2022)

Príbeh: Samozvaný ochranca Gothamu musí chrániť mesto pred hrozbou zo strany Hádankára. Herecké obsadenie: Toto je kategória, ktorej som sa najviac obával, kvôli hereckej minulosti Roberta Pattinsona, aby najikonickejšiu postavu DC univerza neposlal do kytek. Ale prekvapivo musím uznať že som ho podceňoval a rodí sa tu môj druhý obľúbený Batman. Prevedenie: Páči sa mi ako DC vyrovnáva misky komiksových váh. Marvel sa vydal cestou humoru a ľahko zabudnuteľných aj keď veľmi zábavných hrdinov. Na druhej strane DC ponúka silný príbeh, hustú atmosféru a kritických hrdinov, ktorý bojujú so svojimi démonmi, každý po svojom. Pocity: Veľmi sa mi páči detektívna zápletka, páči sa mi, že autori to nehrajú iba na akčný blockbooster s trochou príbehu ale snažia sa ísť do hĺbky pocitov a jednotlivé charaktery tak majú za sebou silnejší príbeh, ktorý ich vykresľuje. Páči sa mi aj tmavá atmosféra ale vďaka nej je film dosť nepozerateľný cez deň. A čo sa týka hany na adresu nového Netopiera... žiadna asi nie je. Pridaná hodnota: Ako hovorí jedna moja obľúbená sitkomová postava: Nový je vždy lepší! 96%

Predátor: Kořist (2022)

Príbeh: Naru sa stále snaží dostať do spoločnosti lovcov kmeňa Apačov, jej snaha je dosť mizivá nakoľko je žena a tie zastávajú v kmeni úplne inú úlohu. Jej brat je ale skúsený lovec a cez jeho vplyv sa Naru dostáva na stopu Leva, ktorý ohrozuje kmeň. V lesoch sa ale ukrýva niečo oveľa nebezpečnejšie a stále nie je jasné kto je lovec a kto korisť. Herecké osadenie: Veľmi ma potešilo, že sa jedná o neznámych hercov, teda aspoň z môjho pohľadu. Veľmi svieže a sympatické tváre a aj vystupovanie hlavných postáv. Prevedenie: Najhorúcejším želiezkom v ohni je určite kamera o ktorú sa postaral Jeff Cutter (USA)  ktorého meno budeme určite ešte počuť. Krásna príroda a dobové stvárnenie indiánov. Mohli síce naháňať niečo viac indiánske ako napríklad medveďa alebo vlka ale tak aj lev nie je na zahodenie. Pocity: Veľa odkazov na pôvodnú sériu, hlavne na jej druhý diel. Nostalgický finálny boj jeden na jedného ale s inovatívnymi prvkami. Nehanbím sa tvrdiť, že ma film veľmi prekvapil svojou kvalitou a pozerateľnosťou. Pridaná hodnota: Predátor z obdobia indiánov poteší oko nejedného milovníka akcie nie iba z tohto obdobia. 89%

plakát

Vikingové - Zrada (2014) (epizoda)

Príbeh: Ragnar postupne plieni Wessex a núti k činu kráľa Ecberta. Akonáhle však vystrčí päty so severu. Borg si nárokuje jeho pozíciu v Kattegate. Našťastie Rolo stihne precitnúť. Prevedenie: Jedna z najlepších častí, kedy sa nám príbeh delí na dve roviny a pozeráme sa zvlášť na osudy hlavných hrdinov. Bránenie Kattegatu som si náležite užil a popravde Fandím Rolovi aj keď niekedy ma jeho morálne cítenie zráža na kolená ale pevne verím, že nakoniec to s ním dobre dopadne. 98%

Predátor (1987)

Príbeh: Špeciálne komando je poslané do džungle Južnej Ameriky na záchrannú misiu. Veľmi skoro zistia, že boli podvedený a jedná sa likvidačnú misiu proti separatistom. To ale nie je najhoršie. V džungli totiž nie sú sami a nepriateľ používa techniky o akých sa naším hrdinom ani nesnívalo. Herecké obsadenie: One man show Arnolda Schwarzeneggera s malou pomocou komanda. Prevedenie: Prvý raz som tento film videl ako 30 ročný tak nemôžem dumať nad nostalgiou ale aj napriek tomu vnímam film ako veľmi nadčasový. Veľmi dobrá akcia. Veľmi dobrá hudba. Dobré obsadenie. A čo sa týka efektov tie sú síce trocha pozadu ale na svoju dobu to muselo byť mega prelomové. Pocity: Nenudil som sa a to je to najpodstatnejšie pri akčných filmoch z tohoto obdobia. Pridaná hodnota: Film, ktorý je zapísaný veľkými písmenami v histórií akčného scifi filmu. 95%

plakát

Jen vraždy v budově - Sloužit a chránit (2021) (epizoda)

Príbeh: Do deja sa zaplieta Mabelina matka, ktorá našu trojicu na malú chvíľu rozdelí. Ďalej sa spoznávame s vyšetrovateľkou, ktorá na základe zatajovania dôkazov začína sympatizovať s našimi hrdinami. A aby toho nebolo málo máme nového hlavného podozrivého a nie je to Sting. Prevedenie: V časti sa stále niečo deje a odhaľujú sa nové skutočnosti. Som celkom zvedavý čo sa bude nachádzať v Konovom mobile a kam zmizol záhadný zelený prsteň. 81%

plakát

Jen vraždy v budově - Obrat (2021) (epizoda)

Príbeh: Z väzenia sa vracia Oscar a Mabel svojim kolegom klame a to nahlodá ich dôveru. Charles a Oliver ich sledujú a prichádza k veľkému odhaleniu. Prevedenie: Chalanisko je celkom sympaťák. Otvára sa nám ďalšia dejová linka okolo smrti za ktorú si odsedel neprávom trest. 80%

plakát

Jen vraždy v budově - Žihadlo (2021) (epizoda)

Príbeh: Naša trojica detektívov sa musí dostať bližšie k Stingovi. Nemajú na to páky a tak poprosia o radu slávnu tvorkyňu podcastov. Na scéne sa objavuje záhadná fagotistka ktorá padne jednému z našich detektívov hneď do oka. Prevedenie: Časť z radu zbytočných. Interakcia so Stingom nenaplnila potenciál a snažila sa byť rádoby vtipná. Horšie je, že ma oveľa viac zaujíma fagotistka ako tajomný muž v kapucni. 55%

plakát

Jen vraždy v budově - Jak dobře znáš své sousedy? (2021) (epizoda)

Príbeh: Časť venovaná prevažne Oliverovi a jeho dedukcií režiséra. Partia vypočúva zakríknutého milovníka mačiek. Prevedenie: Charakterové rysy našich hrdinov sa začínajú prehlbovať a dostávame sa im celkom pod kožu. Stále si nemôžem pomôcť ale Martin Short na mňa pôsobí vyslovene otravne. Na druhú stranu ad absurdum v podobe odfaklenej mačacej laby vynieslo hviezdu naviac. 65%

plakát

Jen vraždy v budově - Kdo je Tim Kono? (2021) (epizoda)

Príbeh: Dostávame sa postavám viac pod kožu a zisťujeme, že Mabel vie o mŕtvom Timovi viac ako zatiaľ povedala. Z Olivera sa pomaly ale isto stáva bezdomovec a Charlesov jediný životný smer je jeho rola v dávno prevarenom seriály. trojica na pohľadanie. Prevedenie: Páčilo sa mi vykreslenie mŕtveho ako aj zapojenie tajomna cez styk s Mabel a vraždou, ktorá sa v budove stala v minulosti. ešte to bude zaujímavé ale zatiaľ je to taká uspávanka. 71%

plakát

Jen vraždy v budově - Opravdový zločin (2021) (epizoda)

Príbeh: v pilote sa stretávame a spoznávame s tromi diametrálne odlišnými hlavnými charaktermi. Charlesom, Oliverom a Mabel. V dome kde bývajú sa stala vražda a práve táto ústredná trojica sa jej bude snažiť prísť na koreň. Prevedenie: Ak odhliadneme od nesympatického hlavného tria je to celkom dobre natočené a má to pútavý moderný dej. Bojím sa že tomu príde šťava skôr ako sa to rozbehne. 55%