Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 418)

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 6 (2013) (epizoda)

Príbeh: Všetky dieliky do seba zapadli a zostáva nám finálna bitka o moc, ktorú nemôže vyhrať nikto iný ako Peaky Blinders.  Agentka Grace nakoniec nemá ani svoju prácu ani svoju lásku. Campbel musí učiniť rozhodnutie, či ostane alebo sa zdekuje z mesta. Prevedenie: Finálny nástup na ulici ale sedem statočných veľmi silne rozonuje. Na druhej stane zahratie milostného sekundárneho príbehu do autu je celkom smutné alebo niektoré citlivejšie duše si préve na ňom ujížďali. Ale no skončilo sa to celkom otvorene a ja už sa iba teším na ďalšiu sezónu. 87%

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 5 (2013) (epizoda)

Príbeh: Rodina je rozvrátená jednak Adou a jednak príchodom nemilovaného otca. Ponuka výmeny členov IRA za Fredyho nevyšla a do hry o moc sa dostáva najmocnejšia zbraň a síce láska medzi agentkou a šéfom gangu. Prevedenie: Vedľajšia dejová linka s otcom je vynútená a chabá. Celú časť zachraňuje scéna z baru. Potom je to zas zabité požiadaním o ruku zo strany geriatrického detektíva a mladej agentky. Mega nasilu vykonštruovaný milostný trojuholník. Veľmi sa mi nepáči kam to autori celé nasmerovali. 56%

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 4 (2013) (epizoda)

Príbeh: Rodina dostáva oficiálnu licenciu na dostihy. Johnny musí pomôcť rodine svadbou s tým správnym dievčaťom a tak sa spoja rodiny proti spoločnému nepriateľovi. Ada začína rodiť a budúci otec je zatknutý políciou. Prevedenie: Celkom emotívna časť. Aj tá skúška štetky na začiatku, potom veselý moment s vynútenou svadbou a nakoniec srdcervúca scéna kedy novorodenca trhajú otcovi z rúk a vezú ho do želiez. Emočne celkom vypäté. 89%

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 3 (2013) (epizoda)

Príbeh: Thomas už si robí nepriateľov aj keď o tom ani nevie. IRA ho podozrieva z vraždy jedného z jej členov. Ada sa zosobáši s Fredym ale odmietne opustiť mesto. Grace má na rukách prvú krv a všetko len kvôli Peaky Blinders. Prevedenie: Epizóda, ktorá rozohráva hru frakcií. Máme tu Peaky, Leeovcov, Políciu, IRA a komunistov... začína sa to pekne zamotávať a neviem neviem, kto z tohto boja vyjde ako víťaz. 76%

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 2 (2013) (epizoda)

Príbeh: Thomas si kade chodí robí nepriateľov a teraz dostal guľku so svojím menom od rodiny Leeových. Popritom mu život strpčuje aj komisár Campbell a jeho nasadená agentka Grace, ktorá má za úlohu s Thomasom sa zblížiť. Prevedenie: Trocha nudnejšia časť, ktorá je ale nesmierne dôležitá pre ďalšie smerovanie príbehu. Thomas sa mi začína pozdávať čoraz viac. Akurát som celkom mimo vedľajšej príbehovej linky s Addou a jej bolševickým milencom ale zrejme aj to zohrá vo finálnom lámaní chleba svoju úlohu. 79%

plakát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 1 (2013) (epizoda)

Príbeh: V 20. rokoch minulého storočia je v Birmighamských uliciach jasné, že tu vládnu Peaky Blinders. Teraz zostáva podmaniť si postupne zvyšok sveta. Ukradnuté zbrane do mesta privádzajú nového policajného kapitána, ktorý má svojrázne metódy. Hlava rodiny Thomas sa musí vysporiadať hneď z niekoľkými nepríjemnými situáciami. Prevedenie: Aj napriek tomu, že nemám rád toto obdobie po prvej svetovej vojne, musím priznať že seriál má veľký potenciál a hlavne veľmi silné herecké zázemie. Zoznamujeme sa s hlavnými postavami a čakáme akú hru na plátne rozohrajú. Zatiaľ sa teším. 88%

plakát

Cobra Kai - Degenerovaný machr (2018) (epizoda)

Príbeh: Johnny stále bojuje s démonmi minulosti kedy sa jeho život navždy zmenil v jednom jedinom momente a síce prehrou s Danielom Larusom. Teraz sa potĺka životom a snaží sa nájsť jeho zmysel. Prevedenie: Veľmi silná dávka nostalgie. Umocňujú ju aj zábery z pôvodného filmu a veľmi dobrá hudba. Hlavný hrdina celkom sympaťák a uvidíme akým smerom sa seriál vydá. Zatiaľ to vyzerá veľmi dobre. 95%

Gentlemani (2019)

Príbeh: Osudy všetkých sú prepletené okolo jednej zelenej rastlinky. Herecké obsadenie: Ak si myslíte, že by toto herecké osadenie mohlo prestreliť alebo spôsobiť fiasko, tak ste na omyle. S týmito hercami je to povinná jazda na kvalite od prvej minúty. Prevedenie: Film je kúskovaný a postupne poodhaľuje osudy všetkých hlavných aj vedľajších hrdinov a tak sa zoznamuje postupne so zaujímavými aj menej zaujímavými postavami. Začať koncom je tiež celkom svieže. Pocity: Dobre sa na film pozerá a nejedná sa o vyslovenú debilinu aj napriek niektorým sileným príbehovým prepojeniam je to vcelku zábavná gangsterský krimi-komédia. Pridaná hodnota: Filmov s podobným ťahom na bránu je veľa ale aj napriek tomu je tento niečím inovatívny. Predovšetkým spôsobom rozprávania prostredníctvom chamtivého detektíva ako aj hlavnou postavou antihrdinu, ktoré v dnešných filmoch vídame čoraz častejšie. Aj napriek tomu s nimi sympatizujeme čo nám v hlave spôsobuje morálne dilemy. 87%

Focus (2015)

Príbeh: Ak sa chystáte podfúknuť podfukára, dávajte si pozor aby to nebol jeden z najlepších v obore. Herecké obsadenie: Will Smith (nar. 1968, USA)Margot Robbie (nar. 1990, Austrálie)sú veľmi sympatické herecké duo a veľmi dobre sa na nich pozerá aj na filmovom plátne pri spoločných scénach. Prevedenie: Film má veľmi zaujímavý dej a celkom dobrú príbehovú dynamiku. Nenudí a finále nie je vôbec prvoplánové čo veľmi oceňujem aj napriek tomu mi tam chýbala la finálna emócia. Pocity: Filmu po štylistickej a dejovej stránke nie je moc čo vytknúť. Ale finálna emócia sa nedostavila čo je celkom škoda. Pridaná hodnota: Film sa venuje veľmi zaujímavej téme a tou je podvod ako taký. Nenudí a má celkom zaujímavé zvraty. Ale mám pocit, že z konca sa dalo vyšťaviť viac emócií. 77%

plakát

Krok za krokem - Nenadálé bohatství (1993) (epizoda)

Príbeh: Cody zdedí značný obnos peňazí a je pod veľkým tlakom svojho okolia aby vyhovel požiadavkám, ktoré sú na neho vyvíjané. Prevedenie: Táto časť sa mi veľmi páčila jednak pre Codyho rozhodovacie schopnosti a jednak pre veľmi vtipných obyvateľov starobinca. 95%