Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (2 737)

plakát

Avatar: Legenda o Aangovi - Masky (2024) (epizoda)

Príbeh: Aang sa potrebuje poradiť s Rokuom - Avatarom zo zeme ohňa - aby zachránil priateľov. Pri tomto radení je zajatý pánmi ohňa a odvlečený na nedobytnú základňu. Z tej ho zachraňuje maskovaný žoldák. Dozvedáme sa aj o prerode princa Zuku na neľútostného bojovníka. Prevedenie: Konečne časť, ktorej nič nechýbalo. Dokonca som vo finále mal aj celkom silnú emóciu spojenú so 41 oddielom. Všetko smeruje k tomu, že Zuka nebude zas taký hajzlík ako sa zdá. 90%

Mezi živly (2023)

Príbeh: Dostávame sa do sveta živlov a spoznávame mladý plamienok Ember, ktorá je vychovávaná v škatuľke ohraničenej jej rodičmi. Spoznáva sa s roztopašným Wadom, ktorý jej pohľad na svet úplne nabúra. Herecké obsadenie: Sunrise studio odviedlo opäť vynikajúcu robotu. Prevedenie: V podstate sa recykluje príbeh Rómea a Julie kde sa dvaja majú radi ale z rôznych dôvodov spolu nemôžu existovať. JE to zasadené do originálneho sveta elementov a graficky zvládnuté na výbornú. Pocity: Od Pixaru si človek už nijako vyžaduje emócie. Keď už nie potoky sĺz tak aspoň kde ti nijaký trefný humor. Tu ho bolo ako šafránu. Nepozeralo sa na to zle a tento svet dokázal upútať ale emočne ma to nudilo. Pridaná hodnota: Krásne prostredie zasadené do klasického príbehu lásky dvoch elementov. 77%

Na vlásku (2010)

Príbeh: Malá princezná je unesená zlou čarodejnicou kvôli čarovnej sile jej vlasov. Zavretá do veže bez dverí, do ktorej sa dá dostať iba za pomocou dlhého vrkoča jej vlasov. Až do chvíle kedy sa nešťastnou náhodou zatúla mladý zlodejíček s obrovským srdcom a ukáže jej krásy sveta. Herecké obsadenie: Ako vždy na výbornú hodnotím slovenský dabing. Prevedenie: Pôvodná rozprávka o Zlatovláske povýšená krásnou pixar/disney grafikou a piesňami, ktoré chytia za srdiečko. Pocity: Disney ma vždy dokáže dojať a inak tomu nebolo ani v prípade Raphunzel. Najviac si ale vždy užívam zvieracie kameo v tomto prípade koníka a chameleóna. Pridaná hodnota: Krásna pôvodná rozprávka v nepôvodnom štýle. 90%

New Kids Turbo (2010)

Príbeh: Ak vyčerpáte svoje prostriedky, prídete o prácu alebo vám zabavia dom či auto. Jednoducho sa rozhodnite tomuto svetu nič nedarovať a ani za nič nezaplatiť a dostanete sa presne tam, kam sa dostala naša partička kamarátov. Herecké obsadenie: Síce týchto holandských dementov nepoznám ale ich ksychty sadli ako riť na šerbeľ. Prevedenie: Ide o veľmi nízkorozpočtovú holandskú komédiu, ktorá sa na nič nehrá a predkladá nám svet biednej lúzy bez pozlátka a tak ako ju poznáme iba s nenormálnymi hláškami a vyhrotenými situáciami. Pocity: Scénka s nagetkami a zastreleným nacistom sú legendárne a vždy si ich rád pripomínam. Najzábavnejšie na tom je ale to, že ma tento film bavil iba so slovenským dabingom a nijakým iným, ani pôvodným. Pridaná hodnota: Bláznivá komédia plná bláznivých rozhodnutí. 92%

plakát

Vítejte ve Wrexhamu - Vítejte doma (2022) (epizoda)

Príbeh: Rob a Ryan sa po uvoľnení COVID opatrení dostávajú do centra diania Wrexhamu. nejde im iba o klub ako taký ale o tom, aký má klub vplyv na komunitu a mesto. V tomto prípade ide o obrovský podiel pozitívnej energie. Prevedenie: Pekná a ľudsky podaná vsuvka do života vo Wrexhame a aký vplyv má duo Amerických hviezd na celkové dianie mesta. Je vidno, že chalani o futbale nevedia ani hovno ale zas sa tým ani netaja a je vidno že im ide aj o dobro ľudí. 95%

plakát

Dva a půl chlapa - 818-jklpuzo (2009) (epizoda)

Príbeh: Charliemu sa vráti do života jeho stará láska Mia. Teraz sa nevie rozhodnúť či dať prednosť starým citom alebo sa držať svojej aktuálnej lásky Chelsse. Pri tom ako Mii pomáha so speváckou kariérou, ktorá nikam nevedie rozhodne sa pre Chelsse. Prevedenie: Pekné ako Charlieho ku všetkým jeho morálnym rozhodnutiam dotlačí sarkastická psychologička. Ktorá je len tak mimochodom jednou z najlepších postáv seriál. 92%

V hlavě (2015)

Príbeh: Malá Riley prežíva v živote ťažké obdobie. Musí sa sťahovať do nového mesta, kde nemá žiadne zázemie ani kamarátov. V jej mozgu, spolu riadia jej pocity celý jej život. Najdominantnejšia je Eufória, ktorá ale vďaka vonkajším venom musí zápasiť s Hnevom, Strachom a Smútkom. Herecké obsadenie: Vynikajúci slovenský dabing, rozprávky zásadne nepozerám v pôvodnom znení. Prevedenie: Nečakal som, že by ma Pixar mohol ešte niečím nadchnúť ale tejto milej a nenápadnej rozprávke sa to podarilo. Prepracovaný svet ľudských emócií a originálne stvárnenie. Pocity: Bavil som sa viac ako by som si rád priznal. Som dospelý a nemal by som si na animákoch takto ujížďať ale to sa to inak nedalo. Pridaná hodnota: Preskúmame spolu s Riley všetky emočné zákutia ľudského mozgu. 94%

plakát

Vítejte ve Wrexhamu - Vyrážíme (2022) (epizoda)

Príbeh: Vraciame sa späť k futbalu a blíži sa chvíľa kedy naši dvaja majitelia uvidia svoj klub naživo. Bohužiaľ je to na zápase vonku a bohužiaľ všetko nejde podľa predstáv. "Rayen kúpil si zlý klub" sa nieslo celým štadiónom. Prevedenie: Zrážka s krutou realitou a stým ako nekonzistentné výkony podáva klub Wrexham, kde vôbec nefunguje hráčska chémia a evidentne aj kolektív stojí za hovno. 93%

plakát

Vítejte ve Wrexhamu - Velšský, širý svět (2022) (epizoda)

Príbeh: Naši dvaja majitelia musia trocha viac priblížiť Wales Americkému divákovi a robia to cez mapu, kuchyňu a krásny spev. Všetko by bolo dokonalé keby sme sa ale nedívali na dokument o futbalovom klube Wrexham. Prevedenie: Práca s humorom evidentne tejto dvojici nie je cudzia a diel je celkom vydarený. Len po emočne vybičovanom predchádzajúcom diely prísť s takýmto čajíčkom je celkom bezzubé. 55%

Nezlomní (2024)

Príbeh: Michaela jeho arogancia stála výťazstvo v behu Dominicana. Teraz po troch rokoch kedy sa každému snaží dokázať, že na to má, skladá nový tím a hľadá sponzorov. Dostáva sa opäť na štart ale tento raz má v živote už aj iné priority. Herecké obsadenie: Marka Wahlberga mať ako strong mana je veľmi jednoduché ťažšie to už mali jeho sekundujúci kolegovia. Prevedenie: Čo sa týka hercov, kamery a celkového feelingu je to na veľmi vysokej úrovni a nemám tomu v podstate čo vytknúť. Pocity: Tu už nastáva mierny zádrhel. Emočne je film nedotiahnutý. Dalo sa z príbehov jednotlivých pretekárov dostať viac a finále je tiež na hranici emočného priemeru. Ja som zvyknutý pri filmoch inšmirovaných skutočnými udalosťami, plakať ako malé dievča a tu som iba mierne smrkal. Škoda. Pridaná hodnota: Sonda do duší pretekárov jedného z najnáročnejších trailov na svete. 60%