• Krátkometrážní

Adam a Eva (1922)

LFŠ 2023 - komedie se Suzanne Marville s travestní zápletkou, kdy se Adam převlékne za Evu, aby odradil jejího nápadníka a Eva se převlékne za Adama, aby bratr dostal od otce vyhubováno. Nakonec se vše vyřeší, jen to řešení nepotěší každého. Celý snímek je provedený s lehkostí, kdy už na začátku přijmeme fakt, že Adama i Evu hrají stejné osoby (Suzanne Marwille a děti hraje její dcera Marta), i když Suzanne nepřipomíná muže ani z dálky. Ale zase mě mile překvapilo, jak skvěle zvládnutá je technická stránka, kdy sourozenci jsou téměř pořád spolu na scéně. I když některé scény jsou hodně neobvyklé, některé hubičky taky, tak je to vlastně všechno úplně v pohodě. Rozhodně doporučuji vidět.

Adventures of Popeye (1935)

Pepek námořník ukáže malému klukovi, že když bude jíst špenát, nikdo si na něj nedovolí, ani velcí bídáci, ani hromada zvířat. Kluk si dá špenát a většímu klukovi dá do zubů.

A Colour Box (1935)

Experimentální snímek propojující veselou brazilskou hudbu a změť barev a tvarů. Není to špatná podívaná, zajímavá kombinace.

Záhada mezníku MK 204 (1934)

Reklama na rádio, které je mezníkem v přijímání hudby? Tak nějak to autoři mysleli, ale provedení je hodně krkolomné.

Vítěz (1934)

Potraviny soutěží o to, kdo má nejvyšší přínosnost na poli výživy. Objevují se různá čísla, ale nakonec vyhraje Ceres, protože je nejvíc kalorický. Animace je tu slabá a nápad také není z nejlepších.

Veselí zajíčci (1934)

Jak vznikají čokoládová velikonoční vajíčka? Vyrábí je veselí zajíčci, kteří si přitom zpívají. Je to hodně barevné, trochu infantilní, ale docela zábavné.

Two-Gun Mickey (1934)

Minnie si veze z banky peníze, ale je přepadena banditou a tak ujíždí se svou károu až do její úplné destrukce. Naštěstí na konci ji zachrání Mickey, který má obě pistole u pasu a všechny darebáky vyřídí. Zábavný krátký animák.

Them Thar Hills (1934)

Laurel a Hardy se vydají obytným vozem do přírody, aby zlepšili své zdraví a načerpali čerstvý vzduch. Jsou ochotni i pít obyčejnou vodu, která díky shodě náhod obsahuje velké množství alkoholu, což vede k úžasným gagům a skvělé pointě na konci. Bavila jsem se dokonale.

The Wise Little Hen (1934)

Slepička se rozhodla vypěstovat kukuřici a požádala kačera a prasátko o pomoc, ale těm se vůbec nechtělo a předstírali, že je bolí břicho. A tak slepička s kuřátky zvládla všechno sama, a když bylo sklizeno a navařeno, dala darebným přátelům za vyučenou.

Děti svobody (1924)

Historický velkofilm, tentokrát však bez známých jmen a z mnohem starší historie Ameriky. Zrovna tímto tématem se tolik filmů nezabývá, proto bylo zajímavé sledovat boje proti Anglii a proč k nim docházelo, stejně jako vidět spjatost původních osadníků s rodnou zemí. Na druhou stranu se tu zase tolik nedělo, boje neměly epickou stránku jeho předchozích děl a hlavní hrdinové byli nezajímaví.