• Krátkometrážní

Making Sausages (1897)

Britská verze nápadu s přístrojem, do kterého dáte živého pašíka a vyjedou uzeniny. Tady ozvláštněno tím, že tam narvou i králíka a jedno zvíře jim v půlce filmu uteče.

Comic Shaving (1897)

Zábavné holení v natolik špatné kvalitě, že není moc vidět, co se tam děje, ale vypadá to spíše jako mučení.

Comic Face (1897)

Muž popíjí pivo a dělá u toho obličeje. Je to docela zábvné, protože opravdu vypadá jako mírně přiopilý.

The X-Ray Fiend (1897)

Pěkný nápad s dvěma lidmi na lavičce, kteří se změní na kostry díky rentgenově paprsku. Bylo to docela vtipné.

The Miller and the Sweep (1897)

Mlynář jde směrem k divákovi a vrazí do něj kominík. Začnou se prát a za chvíli se za nimi žene celá vesnice. Pěkný barevný kontrast.

Victory (1919)

Překvapivý snímek, kde jsou nejlépe zahrané vedlejší postavy, zatímco hlavní hrdina je vlastně úplně nezajímavý. Seena Owen jako dívka plující životem má zvláštní kouzlo a na její další tvorbu se budu muset podívat. Stejně tak členové bandy, z nichž jeden je Lon Chaney, jsou výborní. Film má skvělou kameru, herecké výkony, příjemnou stopáž a dobré tempo.

Place du Pont (1897)

Opravdu se tu hýbe plynule kamera dopředu a dozadu, což je věc pro mě dosud nevídaná. Navíc úžasné záběry veřejné dopravy.

Retour d'une promenade en mer (1896)

Návrat z výletu na lodi má dobrou kompozici a kvalitu obrazu, i když nepřináší nic nového.

Repas en famille (1896)

Japonská rodina při jídle. Zajímavé z historického hlediska - oblečení, chování dětí pi společném jídle apod.