• Krátkometrážní

Le Pêcheur dans le torrent (1897)

Kanadský žertík, kdy jeden z kluků shodí malého rybáře do vody, a pak se všichni poperou, vypadá na rozdíl od podobných snímků dobře, jako klukovina a ne zákeřnost.

Chez le magnétiseur (1897)

Dáma, hraná mužem, přichází k hypnotizérovi, který na ní provede kouzlo a vymění jí oblečení s vojákem, a pak zase zpátky. Je to trochu zmatené, ale ne úplně špatné.

The Eagle (1925)

The Eagle je typickým filmem Valentina, který představuje mladého mstitele, který přísahá, že zničí protivníka svého nedávno zesnulého otce. Pak ale pozná jeho dceru a začne slevovat ze svých plánů. Je ale překvapivé, že tu chybí něco navíc. Nějaká zajímavá scéna, jiskření, prostě cokoliv, co by ozvláštnilo jednoduchý romantický příběh.

Zelná víla (1896)

Pohádku o Zelné víle, kdy ze zelí vyrostou miminka, jsem poprvé zaznamenala v Addamsově rodině a tady je to podobně naivní, jako to ta holčička vyprávěla. Navíc víla neumí moc zacházet s miminky (ta vepředu jsou určitě pravá).

The Shock (1923)

Lon Chaney jako Wilse Dilling, kterého pošlou do malého městečka, aby mohl v budoucnu provést zločin pro šéfku gangu Queen Ann. Za krátkou chvilku se zamiluje do dcery bankéře, která se k němu jako jedna z mála chová dobře. A pak přijdou pokyny, které mají zničit jejího otce. Asi do dvou třetin je to typický Chaneyho film, tedy zmrzačený darebák, který se zamiluje a udělá něco dobrého. Ale poslední třetina je překvapivá a dává teprve pochopit, proč se film jmenuje The Shock. Viděla jsem 63 minutovou verzi.

Mounted Police Charge (1896)

Skupina policistů na koních jede společně až ke kameře a zastaví.

Black Diamond Express (1896)

Dělníci pracují na kolejích, po kterých za chvilku jede vlak. Nejdříve ten úhel kamery nedával smysl, ale po projetí vlaku to už bylo jasné.

Going to the Fire (1896)

Výjezd hasičů a vedle toho normální provoz s tramvajemi. Docela zajímavé z historického hlediska.

Amy Muller (1896)

Horší kvalita obrazu, ale celkem zajímavé pohyby a oblečení mladé baletky.