• Krátkometrážní

Chudák Petr (1892)

Zajímavý krátký snímek s překvapivou ruční animací na vysoké úrovni, ale utahaným příběhem. Rozhodně si ten postup nastuduji, protože mě překvapila použitá barva i to, že se nemá jednat o film.

Robetta and Doretto, No. 2 (1894)

Jeden z prvních pokusů o grotesku představuje pomalou honičku policisty a patrně zločince přes různě se otevírající dveře.

Sandow (1896)

I po tolika letech je to pěkný pohled na hru svalů a to pózování potěšilo.

Buffalo Dance (1894)

Dvacet vteřin trvající tanec Siouxů je pěkně nasnímaný a díky počtu indiánů je i pěkně rozeznatelný.

Sioux Ghost Dance (1894)

Tanec indiánů před statickou kamerou, kdy bohužel postavy nejsou moc dobře vidět.

Horse Shoeing (1893)

Film je považovaný za ztracený.

A Hand Shake (1892)

Dva muži si podávají ruce, ale jsou vidět jen velmi neostře. Zajímavé je to především jako předěl mezi testovacím snímkem Monkeyshines z roku 1891, kde není vůbec nic vidět a Blacksmith scene z roku 1893, kde je nejen ostrý záběr, ale i větší délka.

Blacksmith Scene (1893)

Překvapivě komplexní scéna, kde pracují 3 kováři, na chvilku se zastaví a dají si pivo. Originální je překážející postava v levém rohu a hlavně překvapující délka téměř 40 vteřin.

Dicksonův pozdrav (1891)

Ještě velmi krátký snímek, ve kterém budoucí režisér W.K.L. Dickson vítá diváky širokým gestem, kdy si přendá klobouk z jedné do druhé ruky. Obraz je už celkem ostrý.