Utah

okres Olomouc

homepage

2 body

• 23.2.2013  08:44
    Problémy (studentský film) (2012)

Mezinárodní filmový festival o evropském umění Arts&film 2012 (Telč), cena za druhé místo v kategorii studentských filmů 2012

• 21.2.2011  15:39
    Šitkredit (2010)

Prohnilost lidské společnosti nemá konce.

• 18.6.2009  13:10

Nikdy neodháněj lásku o sebe, je ji tak málo na světě. Božena Němcová

• 4.5.2009  14:33
    Čtyři okamžiky ticha (TV film) (1995)

Nadčasový dokument, který výborně vystihuje vztah člověka k přírodě.

• 4.7.2008  18:51
    Pingpong (2006)

Snímek vybarvuje lidskou povahu, která většinou řeší problémy tou nejjednodušší cestou, i když tím někdy ubližuje druhým a zapomíná na hrdost. Velká přednost toho filmu je v herecké vyváženosti jednotlivých postav.

• 28.10.2007  07:59

Nerovnocenný souboj lidské slabosti a zdravého rozumu.

• 20.9.2007  19:53
    Nebe (2002)

Krásný lidský příběh o hledání lásky i v těch nejtěžších životních situacích. Jak sám hrdina řekl: Ve správnou chvíli musíš udělat to, co nikdo nečeká. Škoda, že film nezískal Zlatého Medvěda, určitě by si ho zasloužil.

• 5.1.2007  19:23
    Samsara (2001)

Z tohoto filmu přímo září nádherná myšlenka: Všechno s čím se setkáš ti může být cestou…Uvědomil jsem si, že lidé už po staletí ve svých životech opakují pořád stejné chyby. Záměr režiséra se výborně povedl.

• 6.9.2006  21:00
    Champion (1949)

Touha po úspěchu a slávě přináší často i mnoho ztraceného. Kirk Douglas stoupá vzhůru a při tom obětuje mnohé.

• 6.8.2006  16:57
    Karate Kid (1984)

Snímek hodně vysmívaný za naivní prvky. Přesto je to výborný inspirující film. Také bych vyzdvihl výborný duchovně promyšlený průběh příběhu. Sahám po nejvyšším hodnocení a to především z důvodů, že tomuto snímku se ve 100% podařilo vyjádřit životní cíl, s kterým se každý člověk v průběhu života musí poprat.

• 6.8.2006  16:56
    Hra (1997)

Výborný spád a velmi promyšlené scény. Michael Douglas jako vždy potvrdil své nezpochybnitelné kvality. Velmi zdařilý střih a kamera vnáší podařené autentické prvky, kterých ale mnoho není i to málo vytváří po celý příběh znamenitou atmosféru. Konec nepotřebuje komentář

• 6.8.2006  16:55

V dnešní době celkem běžný příběh, který je režisérsky slušně zpracován. Výprava mohla být o trošičku lepší, přece jenom zapadákov mohl být více výstižnější. Přesto patří tento snímek k mým oblíbenějším. Závěrečná písnička byla na svém místě.

• 6.8.2006  16:53

Nemyslím si, že tento snímek těží z popularity filmu Mlčení jehňátek. Je tam pouze decentní podobnost, která na obstojné kvalitě nic neubírá. Nutno vyzdvihnout výkon Morgana Freemana, který je po všech stránkách výborný.

• 6.8.2006  16:52
    Vodní svět (1995)

Byl jsem uchvácen vynikající výpravou a příběh byl také výborný. Přesto mohli režiséři zůstat nohama při zemi a odpustit si nadbytečné množství akčních scén (jak už mnozí v podobném smyslu uvádí). Costnera za tento snímek určitě pochválím, protože globální oteplování je hrozbou pro celou lidskou civilizaci. Vodní svět si zaslouží nejvyšší hodnocení, už jen z důvodu, že podobných filmů je mizivé množství.

• 6.8.2006  16:50

Mexickou mentalitu, energičnost, vášnivou lásku a nenávist, kterou se velmi výborně povedlo vystihnout režisérovi. Především díky obstojným hereckým výkonům. Oskara by si film neoddiskutovatelně zasloužil. Všechny tři příběhy byly v kontrastu s lidskými chybami, které se už po staletí opakují.

• 6.8.2006  16:48
    Velká země (1958)

Romanticky laděný snímek z prostředí divokého západu, ve kterém nabývá přibývající spád a vytváří v kontrastu výborných hereckých výkonů Gregory Pecka, Carroll Bakerové, Jean Simmonsové, Burl Ivese a Charlton Hestona v pozadí nezapomenutelné prérie velmi okouzlující lidský příběh. Nejvíce si cením hereckého výkonu Jean Simmonsové, která do příběhu vkládá nezapomenutelnou lásku.

• 6.8.2006  16:37
    Hombre (1967)

Jeden z mála westernových snímků, který v sobě má velkou dávku nezkrotné indiánské mentality, která každou chvíli naráží na všudy přítomnou zatvrzelost a hamižnost bělochů na jihozápadě Severní Ameriky v blízkosti Mexika. Charismatický a odvážný Paul Newman se zachová hrdinsky, protože pomalu nalézá pramen lásky

• 31.7.2006  20:36
    Spartakus (1960)

Snímek s výbornou atmosférou, Stanley Kubrick se postaral, aby vše bylo věrohodné. Děj filmu je velmi propracovaný, tvůrci si dali velkou práci s každým záběrem. Kirk Douglas a Jean Simmons vnáší cit a lidskou touhu.