Dům hrůzy (1959)

Film z čias, kedy sa ešte točili horory preto, aby naozaj vydesili. A všetkému kraľuje ikona Vincent Price. Asi častejšie siahnem po nejakej časom overenej "starine", ako sa nechať baláchať čoraz drbnutejšou vlnou amerických remakeov... Napätie graduje, dusno by sa dalo krájať a blíži sa pointa, ktorá naozaj "dorazí". Veľmi dobre pozerateľné.

Hanebný pancharti (2009)

Vyčítať Tarantinovi ukecanosť je ako vyčítať Prahe sto vežičiek... Kto jeho filmy pozná, vie, že dlhé rozhovory pred jedlom, počas neho a aj po ňom, sú poznávacou značkou jeho tvorby, rovnako ako bizarné postavičky a ešte bizarnejšie scény. Takže toto sa Quentinovi naozaj vyčítať nie že nedá, ale nemôže. Okrem toho, Pancharti sú po všetkých stránkach dokonalý. Či už je to obsadením, kde Q. T. vybral hercov skoro neznámych (Gedeon Burkhard z Komisára Rexa, SS-Mann Christoph Waltz) a perfektne ich zviditeľnil, hercov známych a komerčne až neznesiteľných pretvoril na svoj obraz (Brad Pitt), alebo naopak, dodal šmrnc hercom známym, no akosi neúspešným v rolách, ktoré bežne dostávajú (bravúrni Til Schweiger a Mike Myers). Dialógy (a je ich tu nemálo, ako som spomínal) sú brilantne vyšperkované, scény krásne napísané, takže ten konečný historický nonsens sa dá ľahko prepáčiť a dokonca ešte pobaví. Nemám čo vytknúť a mimochodom, len žasnem nad perfektným Elim Rothom, ktorý popri Pittovi a Waltzovi (ale aj ostatných) predvádza naozaj to najlepšie, čo (ne)herec zo seba môže dať. Bravo, Quentin!

Trhni si! (2006) odpad!

POZOR! KOMENTÁR OBSAHUJE VULGARIZMY A EXPRESÍVNE VÝRAZY! Čo ti j*be?? To čo je? Tak toto je moc... Pred týmto filmom som mal drahú Paris akosi na háku, ale po tomto mi to nedá: Už nehraj, ty vypatlaná p*ča! Presne takto si predstavujem najhoršiu nočnú moru. Po k*kot ružovej a samá p*ča! Nikdy! Nikdy, nikdy viac!

Sbal prachy a vypadni (1998)

Sýty predkrm k dokonalejšiemu Podfu(c)ku. Základná partička je možno klasa, ale čo taký Vinnie Jones kárajúci svojho syna za "rouhání"? Alebo obrovský šeredný nájomný vrah, ktorému hovoria Křtitel? Tak to už hej. Príbeh je napínavý, správne anglicky drsný a ja len oči pučím aké bohové to je. A tí ukrajinskí vypatlanci ma zabili. Veľmi dobrý prológ.

Trávníkář (1992)

Atmosferické, zaujímavé a omnoho zábavnejšie než o 10 rokov starší Tron. Jeff Fahey je tu vynikajúci, aj keď mi už začal liezť na nervy, keď vymenil "rozcuchané" háro a monterky za gay-trvalú a obtiahnuté džínsy. Pierce Brosnan s náušničkou v uchu a cigaretou v ruke je sympatickejší ako kedykoľvek predtým. Pred pár rokmi by to bolo za *****, nedávno som si to pozrel znovu a musím uznať, že silné kvality to má doteraz. A preboha, neočakávajte nič v štýle otrasnej Kingovej poviedky. Tú jeho snahu za odstránenie mena v úvodných titulkoch vôbec nechápem, mal by byť chudák ešte rád...

Darwinovy ceny (2006)

Ústredná dvojka Fiennes + Ryder nič moc, ale zvyšok je dokonalá zábava. Sympaťáci z Metallicy bodujú na plnej čiare, rovnako ako príbeh ich verného fanúška, takisto ma pobavili rybári a cameo beatnickej legendy Lawrenca Ferlinghettiho. Možno to nie je to pravé orechové, ale bavil som sa kráľovsky.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Ťažké slzy smiechu. Zohan je taká k*kotina, až je to vtipné. A John Turturro ako topánkový fetišista Phantom nemá chyby.

Mladí muži za pultem (1994)

Mne to moc vtipné neprišlo... Dante je úbohý čurák, ktorý sa len sťažuje a nerobí nič pre to, aby sa mal lepšie a jeho parťák Randal zas druhý čurák, ktorý si asi rieši komplexy menejcennosti na zákazníkoch... No wau, kurevsky vtipné. Mám Kevča Smitha rád, ale toto sa za kultovú záležitosť určite považovať nedá. * za punkovejšie začiatky Jaya a Silent Boba, ruského metalistu a pár vydarených scén.

Predátoři (2010)

Predátorov som nikdy nemal nejak v láske, to skôr Votrelci mi boli sympatickejší, čo do vzhľadu, to do charakteru (ak sa to tak dá nazvať). Toto však dopadlo celkom dobre. Brody vynikajúci ako vždy, milo prekvapil Topher Grace a Danny Trejo ako tijuanský "killer" rovnako nesklamal (preto jeho krátka životnosť zamrzí). Akurát ten otrasný koniec ma dorazil... Ja som asi natvrdlý, ale nepochopil som. Teda... Možno hej. Ak hej, tak je to kravina. Neuškodí si to pozrieť, ale nič výnimočného sa nedá očakávať. Buďte preto pripravený aj na sklamanie.