Identita (2003)

První polovina tohodle hororu byla fakt dobrá a mělo to našlápnuto na celkem slušnej film. Jenže pak se to začalo zamotávat, režisér si snad řekl, že to je moc suchý, a tak se tam snažil přidávat další motivy... Jenže tím to pokazil. Každopádně atmosféra byla doopravdy dobrá a nebejt tý druhý poloviny bych dala čtyři hvězdy.

Jeho bratr (2003)

MFF KV 2009 Snímek, který mě na festivalu ve Varech dostal asi nejvíc. Zvláštní styl kamery, který mi byl zprvu nesympatický, téměř žádná hudba, podivné charaktery hlavních postav a přesto jsem měla po shlédnutí pocit, že na tento snímek jen tak nezapomenu... Dva bratři, kteří spolu neudržují téměř žádné kontakty, se (zřejmě) po letech setkají, jelikož jeden z nich trpí vážnou nemocí, pokud se lehce zraní, může ihned vykrvácet a zemřít. Snad ze strachu, zoufalství a beznaděje kontaktaktuje svého bratra, svěří se mu s nemocí a stane se na něm závislý. Druhý bratr, homosexuál, se o něj v nemocnici stará, později i doma. Sledujeme zvláští vztah mezi dvěma bratry, kteří zprvu byli jako dva cizinci, později se mezi nimi vytváří (možná spíše "znovuvytváří") silné pouto. Ačkoliv zní pointa a téma banaláně, neoriginálně a možná i nezajímavě, zde je zpracování opravdu zvláštní a rozhodně působivé. Film rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že je hodně depresivní a pokud by se dostal do ruky cenzorům z USA, zřejmě by museli vystřihat třetina filmu, jelikož je zde hodně intimních scén, ať už se jedná o homosexuálního bratra a nebo třeba připravování nemocného na operaci.

Láska nebeská (2003)

45%... Děláte si tady všichni s vašim hodnocenim srandu, že jo? Znám milion romantickejch komedií, nejmíň polovina z nich je pitomost. Jenže mezi tou další polovinou se občas najde nějakej celkem dobrej film a mě pak docela zamrzí, že má na CSFD tak špatný hodnocení jen proto, že je to "romantická komedie". Tak si ksakru říkám, jakto, že zrovna tenhle film má tak skvělý hodnocení? Tomu teda fakt nerozumim! Za celou dobu jsem se párkrát pousmála. Uznávám, některé herecké výkony jsou docela dobré, občys mě tam i něco TROCHU bavilo (Hugh Grant), jenže je to naprosto BEZ DĚJE. Kde je nějaká pointa? Nebo alespoň NĚCO??? To se mi třeba Deník Bridget Jonesové zdá nesrovnatelně lepší! O můj Bože.... možná bych i ty tři hvězdičky dala, jenže když tady vidím to šílené hodnocení, tak si říkám, že to musím trochu vyrovnat - a nejradši bych dala jen jednu. A stále mám pocit, že si jen děláte legraci...

O.C. (2003) (seriál)

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej.

Ostrov smrti (2003)

Také se mi film nezdál tak špatný, jak se zde píše. Ano, nějké chyby tam jsou (opravdu často někdo vylízá z vody a pak není mokrý), ale v jakém filmu nejsou? Jako thriller celkem ucházející, dobré jsou scény v noci v autě. Nápad určitě není nijak originální, zpracování není ale nijak výrazně špatné, je ale předívadetlný konec... Dobrá je Tara Reid.Dávám 3 hvězdy.

Želary (2003)

Zprvu jsem se ani nechtěla dívat, nakonec však ano. Film mě uchvátil, dojemná hudba, dojemný děj... Hezky sfilmované, mnohem lépe než ostatní české filmy z poslední doby. Želary je velmi povedený snímek, trochu mi na konci vadí, že nedali přesný rok kdy se geislerová s trojanem jeli podívat do želar. Velmi dobrý film, jsem ráda že jsem se na něj podívala. Ukápla mi slza , hlavně ke konci když Jozo zemřel. Smutné.

Hodiny (2002)

Jednu hvězdu dávám za hudbu! Ta byla super! Druhou hvězdu dávám za herecké výkony! A ta třetí hvězda? Za film - ano, ten film si zaslouží jen jednu hvězdu! Zdlouhavý a nudný! Možná to je tím, že jsem nečetla knihu. Ale jak se pozná kvalitní film podle knihy? Že není¨důležitostí si předtím přečíst knihu. A zde to zřejmě důležitostí je.

Kruh (2002)

Každý mi říkal, jak je tento horor nejstrašidelnější z těch, co kdy viděl. Proto jsem se připravila na to, že budu bát zvednout telefon a podobně. To se ovšem po shlédnutí filmu nestalo. Přesto se mi film líbil. Báječně byl udělanán záznam na kazeta, po které člověk do sedmi dnů zemře. Jediné okamžiky, kdy jsem se bála, bylo když holčička na konci vylezla ze studně a i z televize do bytu. A také když ve skříni byla objevena jedna z prvních mrtvých. Líbila se mi zde hudba a takový ponurý děj. Ale opravdu jsem čekala více strašidelnosti. Na filmu jsem si všimla několika chyb, např. po pádu do studně by všichni museli být mrtví, jelikož studna byla skoro vyschlá a oni tam stáli po pás. Apod.

Počkej, až zhasnu (2002) (TV film)

Celkem zajímavě natočenž příběh. Bára Hrzánová zde velice dobře hraje dívku "na telefonu". Každopádně bych řekla že konec není moc dobrý, myslím, že je takový neuvěřitelný a nikdy by se to v životě nestalo. Film však určitě stojí za podívání se. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Štvanec času (2002)

Dlouho jsem přemýšlela, kolik mám tomuto filmu dát hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro dvě. Výkony herců byly strašné, až na hlavního hrdinu... Filmaři si hlavně měli uvědomit, že film během roku zestárne, vzhledem k tomu, že se vrací do roku 2001 ... a rychle stárnout diskety, rádia apod. které už tehdy nebyly moc "IN". Jinak velice špatně vybrané postavy, z hlavní agentky mi trapností stávaly chloupky na rukou a syn z minulosti VŮBEC není podobný synovi z budoucnosti. Hudba byla občas dobrá, každopádně dalo se předpokládat jak to skončí, dokonce i dialogy postav byly předpovídatelné. Nic moc!