Donnie Darko (2001)

První co mě napadlo po dokoukání filmu bylo : „ Sakra, to byl ale divnej film.“ Tentokrát to nemyslím jako negativ, protože tenhle film je fakt divnej, ale dobře divnej. Lahůdka pro milovníky podivných mysteriozních fimů. Věčná škoda, že Kelly na svou prvotinu nenavázal a v dalších filmech se propadl do Tartaru průměrnosti.

Svěrací kazajka (2005)

Slušný psycho thriller s tísnivou atmosférou psychiatrické léčebny a troškou nevysvětlitelného cestování v čase, navíc s překvapivě dobrým hereckým obsazením. Film mě nijak výrazněji nezaujal, což je škoda, vypadalo to slibně.

Kmotr (1972)

Kdybych věřil na dokonalost, napsal bych, že je dokonalý, jenže na dokonalost nevěřím, a proto napíší, že je Kmotr velmi vyjímečným a propracovaným filmem, který má k dokonalosti blíže než 99,9% filmů. Skvělí herci, ještě lepší režie a v neposlední řadě musím vyzdvihnout fantastický výkon Marlona Branda, který je jen třešničkou na dortu tohoto skvostu světové kinematografie. Amen.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tak tenhle film netřeba komentovat. Naprostá klasika něco jako Pilsner Urquell mezi pivy. Jak tak koukám jedná se o třetí nejoblíbenější film a všichni víme proč a ti co ne, tak ať si to pustí znova.

Sunshine (2007)

Po shlédnutí filmu jsem byl nadšený, hlavně proto,že jsem čekal stupiditu typu Jádro,což se sice částečně potvrdilo, protože zápletka sama o sobě není až tak originální a příběh je celkem předvídatelný. Film také obsahuje dosti vědeckých blábolů po kterých by nejspíš Sheldon Cooper zařadil tento film na svůj osobní black list. Na druhu stranu musím vyzdvihnot výborné herecké výkony a hlavně AUDIOVIZUÁLNÍ stránku, neboť ta je tak strhující, že přebije všechny mnou zaznamenané mínusy. Některé záběry působí až uměleckým dojmem, ale to ať posoudí divák sám. Za mne obrovská spokojenost a dík rejžovi, že mi velice zpříjemnil jeden podzimní večer.

Bitevní loď (2012) odpad!

Stupidita tohoto filmu všem uvažujícím lidem vyrve mozek z hlavy a tvrdě jim praští o zem. Celé to funguje jako propagace U.S army a navíc dost okatá a trapná. Kamarád, který mě přemluvil, ať jdu s ním na tento děs do kina má u mne doživotní mínus, ano Libore Houho, mluvím o tobě:D. Dodnes mě fakt, že jsem na tom byl v kině budí ze spaní.