Nový svět (2005)

Tak trochu schizofrení film. Film, který vás pohladí jako letní vánek a vzápětí unudí jako projevy poslanců ve sněmovně. Byly chvíle, kdy jsem chtěl dát filmu 4 * za jeho neobyčejný lyrický styl vyprávění a s ním spojenou nevšední atmosféru, za období ve kterém se odehrává, jenž je filmaři v podstatě ignorováno a pak byly chvíle, kdy jsem filmu chtěl dát 2 *, za jeho zdlouhavost, nudnost a absenci výraznějšího a chytlavějšího děje. Nový svět je filmem o obyčejných radostech ze života, kde méně může znamenat více. Filmem, kde si člověk uvědomí jak málo stačí ke štěstí. Je to takové nudnější umělecké dílko.

Pařba v Bangkoku (2011)

To se mi snad zdá, jediné co se tu oproti Pařbě ve Vegas změnilo je jen to, že se to odehrává v Bangkoku. Děj a některé vtipy jak přes kopírák. Tvrdá lekce komerčnosti Hollywoodu aneb jak podojit úspěšnou značku. Hnus velebnosti, hnus fialovej.

Stmívání (2008)

Drazí přátelé, tak si představte, že jsem tento film vyměnil za večerní posezení s přáteli u zlatavého moku. Nebýt jeho komerčnosti, podezříval bych z jeho tvorby americké tajné služby s cílem vyšoupnout proslulý watterboarding z portfolia mučících technik a nahradit ho Stmíváním. Doporučoval bych film pouštět v Guantanámu, kde by vězni raději než v utrpení sledovat námluvy Belly a Edwarda přiznali i to co neudělali jen aby byli zbaveni těchto nelidských muk a to i za cenu kulky mezi oči, neboť i to je milosrdnější. Film naprosto postrádá chytlavější příběh. Dlouho jsem neviděl nic s tak topornými hereckými výkony, film s tak bezduchými dialogy a tak příšernými efekty jak z večerní grafické školy(bez urážky). V duchu se modlím, aby knižní předloha byla alespoň o 100 % lepší než film, protože jinak vůbec nechápu ty zástupy oddaných fanoušků. Hvězdu dávám jen za upírskou tématiku, víc po mě nechtějte.

Světová invaze (2011)

Dvouhodinová reklama na JúEs Meríns se slušnými efekty, kde se zásobníky mění rychleji než spodky šikanovaného šprta.

V Bruggách (2008)

Tak tohle mě fakt bavilo. Film který si utahuje prakticky ze všeho, z Američanů, z trpaslíků, z Američanů, z tlusťochů z Američanů a zase z Američanů. Skvělá gangsterská komedie s tajemnou atmosférou středověkých Brug. Jsou Brugy krásné, magické a nebo jsou shithole? Asi od každýho trochu. Jsou holt shithole, ale krásnej shithole.

Ledové ostří 2 (2006) odpad!

Jeden z mých nejhorších filmových zážitků, možná proto, že mu nebylo úniku. Jen si jeďte na dovolenou autobusem. Z poklidného výletu se stane v okamžiku horor, v okamžiku kdy vám pustí Ledové ostří 2. Po pěti minutách si řeknete, že to je ale pěkná blbost, po deseti minutách budete chtít dočasně oslepnout a ohluchnout a po půl hodině se budete snažit rozbít hlavou okno autobusu a za jízdy vyskočit a ukončit tak své utrpení. I díky téhle filmové otřesnosti si budu dovolenou pamatovat navěky.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak tohle ne, tohle se fakt nepovedlo. Plytký, zbytečně natahovaný film s nemastnými neslanými akčními pasážemi, navíc se spoustou nelogičností. Zdaleka nejhorší díl celé trilogie. Pro mne velké zklamání.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Kdy se stala z tohodle seriálu legenda?...odpovím si sám...po prvním dílu.

Strážci - Watchmen (2009)

Jestli ne nejlepší komiksová adaptace, tak rozhodně nejstylovější. Drsný,syrový svět bez příkras plný zločinu a brutality, jaké pak hrdiny může stvořit takovýto svět? Rozhodně ne zrovna tradiční. V tomhle světě je hranice mezi padouchem a hrdinou hodně tenká. Mezi postavami vyníkají hlavně Rohrschach a Komediant, tedy dvě postavy, kterým byste nálepku hrdiny zrovna nepřiplácli, ale tak už to ve Watchmenech chodí, svět holt není černobílý a to se mi líbí. Přidejte k tomu ještě skvělou dobovou muziku citlivě zakomponovanou do filmu a dostanete netradiční celek vynikající nad ostatními komiksovými adaptacemi. Po shlédnutí klasické i ultimate verze přidávám film do oblíbených a kdyby šla udělit šestá hvězdička, vůbec neváhám.