Pouta války (2004)

Raz darmo, kórejska kinematografia to "válí". Pouta války sú len ďalším dôkazom, že aj mimo Hollywood (alebo hlavne mimo ??) dokážu točiť filmy, ktoré ašpirujú na najvyššie méty. Je len logické, že ako bojové dejisko slúži vojna v Kórei, čo už samo o sebe je veľmi netradičné bojisko. Naozaj ide o jeden z najrealistickejších vojnových filmov aj čo sa týka podania, triky sú veľmi slušné, bojovou akciou sa tiež nešetrí, herecky je film taktiež na solídnej úrovni. Ergo, "must" pre každého fanúšika vojnových snímkov.

Mládí v trapu (2003)

Niekde okolo 70 %, ale skôr sa tentoraz prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. Trio Ferrell, Wilson a Vaughn síce je ťažko v pohode a to hlavne Vaughn, aj keď aj ten má podstatne lepšie kúsky, ale občas sa pri pozeraní dostavuje taký akýsi rozpačitý pocit. Pár gagov je skvostných, nezriedka sa človek usmeje, ale rovnako často si pripadá dosť trapne. V porovnaní s komédiami typu Murphy, Sandler alebo Lawrence je to stále prvá liga.

Kurs sebeovládání (2003)

Podpriemerná komédia, kde jediné na čo sa dá ako-tak pozerať je Jack Nicholson, ale aj to len miestami (tiež by si svoje filmy mohol vyberať lepšie...). Sandler je taký nijaký a čo ešte zaujme sú niektoré cameá, najmä McEnroe nemá chybu, alebo Harrelson. Scénar je stupídny, réžia fádna, takže viac ako dve ** nemožno prilepiť. V podstate každý kto absolvuje celý film a predčasne neodíde, zvládol svoj vlastný kurz sebaovládania.

Kráska a pirát (2006) (TV film)

Romantizácia príbehu o pirátovi Baltiku Klausovi Störtebekerovi, kde milostný príbeh je až príliš v popredí a tak sa zo zločinca stáva takmer mučedník. Mňo, nemecký televízny film - síce lepší ako R. Pilcherová, ale aj na TV produkciu príliš schematické a skratkovité, herecké výkony a réžia na zaplakanie. Nehovoriac o tom, že z historického hľadiska je to úplny šit. A naozaj, niekedy vlasy vyrastú neuveriteľne rýchlo. Bratranec IT by závidel.

King Kong (2005)

Hračička Jackson sa dokonale vyblbol na svojom Kongovi. Digitálnych efektov viac než dosť (bohužiaľ kvalitatívne dosť kolísajúcej úrovne), Naomi tu je skutočne k zožraniu, takže Kongovi sa nie je veľmi miestami čo diviť. Možno by nezaškodilo trochu skrátiť stopáž, chvíľami film trochu stráca na dychu. Skvelý Howardov OST, slušný výkon Jacka Blacka atď. Určite sa nejedná o sklamanie ale na úplny top to nie je.

Boží pole s. r. o. (2006) (TV film)

Myslím, že pod ruhom diele už neuvidíme, lebo aj prvý ma spoľahlivejšie odpudil ako Actellic. Slaboduché, podpriemerné výkony a samotná Zuzana je málo ako vábnička.

Hory mají oči (2006)

Nečakal som veľa, len obyčajný slasher a musím povedať, že som bol pomerne prekvapený. O brutálne zábery nie je núdza aj keď musím povedať, že možno by sa v tomto smere dali nájsť aj vypečenejšie kúsky, čo však výrazne film posúva vpred je fakt, že kto prežije a kto nie je pomerne neštandardné, až prekvapivé. Taktiež tu nechýba dávka čierneho humoru, trochu slabší je síce scenár (nevyrovnanosť), ale to by sme asi chceli priveľa. Ničmenej, vyhýbajte sa skratkám cez hory na ktoré Vás navedie pochybný pumpár, pretože cesta je potom dlhšia a aj menej pohodlná.

Modrý blesk (1999)

Priemerná komédia s priemerným Lawrenceom dobrá tak na jedno pozretie

Šifra mistra Leonarda (2006)

Vyššie ísť nemôžem. Asi ako jeden z mála som film pozeral ako nedotknutý knižnou predlohou, takže porovnávať nebudem. Ničmenej - dej sa vlečie, o akejsi gradácii je ťažko hovoriť, koniec som očakával najmenej 20 minút pred skutočným koncom, Hanksovi to nepasuje s touto frizúrou a ako Langdon je totálne nepresvedčivý, Tautou mi tiež veľmi nesadla. Kamera je fádna, vizuálne nie veľmi atraktívna, konanie niektorých postáv je ťažko pochopiteľné a nadpriemer snáď zachraňuje len Zimmer. Ohľadne zápletky a jej "hodnovernosti" sa vyjadrovať nebudem, koniec koncov, kľudne Brownovi môžeme povoliť fikcie, koľko chce, pokiaľ mu to zožerieme (a čitateľov mal dosť...). Dej je občas - hm, divný, čo sa strieda zase až s primitívnou polopatistickosťou. Ešte že tu bol ten Bettany... Aj tu vidno, čo dokáže hype.

Illustrious Energy (1987)

Filmík o drsnom živote Číňanov, zlatokopov, o zabudnutej epizóde Nového Zélandu plnej rasizmu, o tom, ako keď už sa zdá, že sa po dlhých rokoch konečne dočkali šťastia, všetko je zrazu inak.