• Thriller

Čára (2017)

Nebolo to zlé, ale akosi ma to extra nechytilo za srdce. Bol som super a veľmi milo prekvapený keď sa film chvíľkami tváril ako niečo od Kusturicu, To bolo super a normálne som neveril, že by toto mali natočiť slováci. Lenže chyba sa stala, že s vážnou rovinou to spolu dokopy nejak nefungovalo a to je pre mňa veľká škoda. Inak v podstate niet čo filmu vytknúť. Mnohý tu píšu že hrozne ozvučený film, to si ja nemyslím, asi to tí dotyční nevideli. Držím Bebjakovi palce a verím, že raz to u mňa bude na 120%

Baby Driver (2017)

Dúfal som že to bude také zábavné ako sa všade písalo. Dokonca nielenže to bola zábava, ale aj inteligentná zábava. herci hrali super a každá jedna postava bola na zožratie. Čo ma fakt že potešilo a dostalo to bola hudobná zložka filmu kde to odpsýpalo v rytme hudby bicích a ja neviem čoho. Konečne po dlhej dobe niečo kde hudba hrala jednu z hlavných úloh. A samozrejme neskutočná zábava.

Uteč (2017)

Od začiatku do konca výborné a napätie jak prasa. Síce po chvíli som vedel čo a ako, a nepochyboval som o ničom, stále ma to držalo v napätí ako to dopadne. Film možno nieje na 5 hviezd, ale v mojich očiach to zdvihol kurevsky dobrý a hlavne priamočiary, s ničím a nikým sa neserúci záver. jednoducho bomba.

Orel Eddie (2016)

Celkom v pohode, príjemná atmosféra, dobrý herci, samozrejme Egerton a Jackman paráda a celkovo pre mňa film o športe môže byť. Nieje to len film o skákaní ako takom a to je len dobre. Zasmial som sa tiež dobre, takže som bol spokojný.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Nástup fajn, solídny scenár nula bodov, to by jeden musel niečo aj vymyslieť, triky taká klasika na dnešnú dobu za tie peniaze a herci taký nemastný neslaný. Celkovo ma to prestalo baviť cca dosť skoro a nebyť upozornenia, že Kongova bitka bola fakt že dosť dobrá asi by som to vypol. Za tú bitku hviezda navyše. Inak priemer ako vyšitý.

Pohádka pohádek (2015)

Fakt dosť dobrá skoro akože rozprávka pre dospelých. Dlho som ju odkladal a nakoniec ma veľmi milo prekvapila. Natočené parádne a scenérie a kamera super. No nebránil by som sa ani ďalšej várke a akosi my to rýchlo ubehlo pri tomto filme, teda rozprávke :-)

Škrtič z Martfü (2016)

Výborný film. Skvelá atmosféra, policajti ako vystrihnutý zo života, kamera super a vrah úplne normálny naozajstný. Maďari prekvapili výborným thrillerom.

Velký Turín (2005) (TV film)

Pekný film, nielen o veľkom mužstve AC Turín ale hlavne o tej dobe a ľuďoch. Troška inak pojatý športový film. Mám rád športové filmy a na tomto my najviac vadila tá idealizácia všetkých tých hráčov a dobrých ľudí, aj keď mali nejakú tú chybu, buď ju scenár zakryl alebo zmietol len tak. V podstate ma film bavil a ja som si popritom zaspomínal na detstvo. Takže veľké plus.

Sil jong (2009)

Tak kórejci to v rámci žánru a možností dali. Zopárkrát som sa aj dobre zasmial a celkom to aj odsejpalo. Sekera je tam sem-tam tiež, viacej cici a má to plnú pálku :-) Na moje prekvapenie sa na to dobre pozeralo a rýchlo to ušlo. Takže fajn.

Que Dios nos perdone (2016)

Ako krimi príbeh sa to dá, ale skôr my to prišlo ako osobná dráma jedného aj druhého policajta. Tieto línie som sledoval viac a zaujímalo ma to viac ako samotná otázka kto to vlastne vraždí. Zahraté to bolo parádne, ale to sa dá čakať od španielov. Bavil som sa.