Sushi girl (2012)

Tento film sa hodnotí veľmi ťažko. Záleží od človeka. Ja som sa naň tešil už od prvého pozretia traileru a vôbec som nebol sklamaný. Príbeh síce nič nové neprináša ale ani nesklame. Naštvalo ma pomenovanie filmu nakoľko podľa názvu som odhalil vyvrcholenie deja, čo bolo miernym sklamaním. Čo sa týka hereckých výkonov tak nemám čo vytknúť. A vravte si čo chcete ale Mark Hamil tu predviedol jeden perfektný herecký výkon a jeho postava tu bola podľa mňa to najlepšie na tomto filme. Aj keď ani taký Tony Todd nesklamal. Mínus u mňa však za Dannyho Treja . Nečakal som že ho takto rýchlo odbavia. Ale inak som rozhodne spokojný a táto mini gangsterka rozhodne stoji za obetovanie trošky času.

Atlas mraků (2012)

Po prvom pozretí neviem čo si o tom filme mám myslieť. Takže ešte ma to minimálne raz čaká. Ale je pravda, že na začiatku som si povedal, že čo na tom budem pozerať 3 hodiny. A však potom som sa od tohto filmu nevedel odtrhnúť a ostal som ako obarený. Minimálne ma motivoval k tomu aby som sa pozrel aj po knižnej predlohe, pretože si vážne nie som istý čo som videl. Z hercov som si rozhodne najviac vychutnával Huga Weavinga a vďaka nemu je tu hviezda naviac. Niektoré príbehy boli slabšie a asi 2 podľa mňa ťahali celý film. Aspoň mňa osobne najviac bavil príbeh Sonmi 451. Ale rozhodne neľutujem 3 hodiny strávené pri tomto filme.

Nespoutaný Django (2012)

Toto bol film na ktorý sa fakt oplatilo čakať a najmä tešiť. Tarantino zas a znovu predviedol svoje majstrovstvo a pripomenul mi časy keď som prvý krát slintal nad Pulp Fiction. Celý film som sa bavil a bol som udivený a dobrú tretinu filmu som strávil smiechom. Síce mi ten strih občas robil problémy (nájazd KKK), ale tá scénka čo nasledovala dokonale upravila späť moje pocity. Akurát som mal väčšinu filmu pocit, že hlavná postava bola v tieni hereckého excelovania v podaní Christoph-a Waltz-a. Suma sumárum môj kino rok 2013 sa začal a hneď prvý film nasadil latku veľmi vysoko.

Argo (2012)

Ako to ten Affleck robí? Zatiaľ všetky ním režírované filmy sú viac než len dobré. A ARGO rozhodne nie je výnimka. Základ bol skvelý príbeh, ktorý perfektne doplnil hercami, či uŽ svetoznámimi alebo nie, a samozrejme aj sebou a zrodila sa perfektná dráma. Klobúk dolu.

Sedm psychopatů (2012)

Tak takto som sa už dlho nenasmial. Skvelý príbeh, ktorý by normálneho človeka napadol raz za 1000rokov. Perfektné herecké výkony a geniálny Sam Rockwell. Pre mňa jeden naj z filmov roka 2012.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pre mňa ako blázna do Stredozeme to má svoj špecifický náboj. Bolo to proste perfektné. Áno uznávam, že keby ma všetky príbehy od Tolkiena tak nefascinovali tak tomuto filmu je čo vytknúť. Predovšetkým tu v podstate mená trpaslíkov ani nemali zmysel, pretože sme si mohli zapamätať tak Thorina a maximálne 2-3 ďalších. To bolo asi najväčšie mínus tohto filmu. A taktiež tie skalné monštrá či čo to bolo. Tie mi tam absolútne nesadli. Ale inak Jackson nesklamal a boli to špeciálno efektové orgie. Dotvorené opäť perfektnou hudbou od Shore-a, ktorá od začiatku dokonale sedela do filmu a vyvolávala zimomriavky. Bolo rozhodne príjemné vrátiť sa s Frodom a ostatnými postavami z LOTR späť k domov k Bilbovi alebo do Roklinky.

Patrola (2012)

Ale veď to bolo dobré. Taký náhľad do všedného (trošku akčného) dňa policajtov bojujúcich v gangmi zasiahnutom Los Angeles. Je pravda, že viac ma bavil herecky výkon Michael Peña ako Jake-a ale vzájomne sa spolu dopĺňali tak ako bolo treba. Nechýbal humor, ani dobrá zápletka. S hlavnými hrdinami sme sa zoznamovali až do hĺbky a prekonávali útrapy spolu s nimi. Aspoň mňa osobne tento film dokázal neskutočne vtiahnuť do deja. A ten záver hral ozaj na city. Aj keď som také niečo čakal už od začiatku filmu. Každému filmu sa niečo dá vytknúť, tomuto nevynímajúc, ale za tú atmosféru, ktorú pre nás Ayer pripravil pri tomto filme tieto nedostatky s radosťou prehliadnem.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Milý a hravý film. Spočiatku som to porovnával s Hľadá sa Nemo ale ten je proste klasika. Sammy však nezaostáva vo veľa veciach. Jediné, čo by som vylepšil bol ten príbeh ale inak to bolo do pohody. Perfektná animácia len podčiarkla podarenosť filmu. Ako som už vravel, dejovo to nebolo ono, ale i tak sa tam vyskytlo mnoho úsmevných situácií. Avšak nechýbali ani tie dramatické. A navyše keď som sa dozvedel, že film je z Belgicka bolo to pre mňa dosť prekvapenie. Ale rozhodne tento film patrí medzi príjemné oddychovky.

Skyfall (2012)

Už dlho som nezažil v kinách taký ošiaľ, aký bol včera. 007 proste ľudí zlákal a samozrejme medzi nimi aj mňa. A oplatilo sa. Hneď od začiatku akcia ako sa patrí. Následne nasleduje Bondova smrť a jeho zmŕtvych vstanie. Mnohí vravíte, že je to okopírovaný TDK, ale takýto námet tu bol už predtým a bol dosť populárny. Tento film však našťastie nie je nonstop akcia, ale zameriava sa aj na postavy. Je to vlastne súboj 007 s vekom, alkoholom a podobne. Taktiež Javier Bardem zahral skvelého záporáka. Tvrdil som, že tento chlapík dokáže zahrať čokoľvek a aj sa mi to potvrdilo. Problém nemal ani s pritepleným, bývalým agentom MI6. Najviac však potešil súboj v Šanghaji. Bol to balzam pre oči. A mňa osobne aj úvod s pesničkou od Adele. Najviac zamrzelo takmer úplné absentovanie bond girl. Veľa priestoru jej nenechali, ale jej rolu na seba vezme Judi Dench a celkom jej to ide. Celé sa to nenieslo len v akčnom smere, ale bolo to vylepšené aj dávkou humoru. A tak rozhovory sa rozhovori s Q alebo niektoré so Silvom stali jednou z najlepších pasáži filmu. Tento film nepatril k filmom ako QoS alebo Casino Royale. Tento film patril ku klasickým bondovkám.

Green Lantern (2011)

Nebolo to až také zlé ako sa vravelo. Boli tu vtipné aj napínavé momenty, akurát mi tam chýbalo viac podstatného a menej tých omáčok okolo. Ryan Reynolds je pre mňa herec, ktorý si svoje meno ešte len buduje a v X-men mal málo miesto. Verím tomu že DEADPOOL bude niečo super a že Ryan sa tam predvedie. Táto úloha mu až tak nesedela, aj keď pár svetlých a vtipných momentov v nej mal. Ale ďalej k filmu. DC Comics sa snaží o boom ako Marvel bohužiaľ tento film nebolo to pravé. Takže pevne verím, že sa budú už len zlepšovať, nech ako fanušík comicsoviek dostanem niečo, čo mi pohladí dušu. Mám pocit, že Green Lantern bol zbúchaný tak narýchlo, Že rýchlo to vypusťme kým je to v móde. Snáď sa poučia a nabudúce zapracujú trochu viac skôr než niečo vypustia. A kto preboha bol záporák? Nevedel som sa rozhodnúť. Ani jeden nedostal dosť priestoru a keď som sa konečne dočkal tak tam len kvílili a vrieskali. Malé plus však dávam za Blake Lively. Jej nie je čo vytknúť. Možno aj je, ale prečo si pocity z nej kaziť :)