Šofjor na odin rejs (1981) (TV film)

Kdo zna genialni film (a dle meho jeden z nejkrasnejsich filmu vsech dob), slavny Три тополя на Плющихе, bude se tady dobre bavit. :) Je to totiz takova variance na tenhle slavny film, mi prislo... Nejen tim, ze tam je skvely Олег Ефремов, ale hlavne krasna Лидия Федосеева-Шукшина vypada temer jako Татьяна Доронина. Minimalne je k ni hodne stylizovana. Obleceni, uces, gesta atd. Nicmene zde se bavime o zanru lehke komedie a roadmovie. Zena z venkova si prijede koupit auto, nahodny okolojedouci ridic ji pomuze a poradi, pak se do sebe zakoukaji atd. proste pribeh - klasika. :) P.S.: a cenu za nejmastnejsi oblicej v historii kinematografie ziskava Наталья Кустинская. :D 4-

Kletka dlja kanarejek (1983)

Bezvadne socialni drama o mladych lidech. Dej je v podstate o tom, jak holka ceka na nadrazi na prijezd sveho otce. Zde se s ni seznami mlady chuligan, ktery ani tak chuligan vlastne nakonec neni...Film se odehrava v jedinem dni a cely na nadrazi. V hlavni roli vyborna Евгения Добровольская. V roli matky moje oblibena Алиса Фрейндлих samozrejme bez pripominek. P.S.: Dobra hudba.

Rychlost (1983)

Peknej film o klukovi, ktereho baveji rychly auta, a dostane se tak do konstrukcni kancelare, ktera vyviji automobil pro prekonani rychlostniho rekordu. Film ma vizual americkych sedmdesatek, takze mne se libil moc. Hlavni zenou je pak mlada konstrukterka, pohledna Мерле Тальвик.

Správný kluk (1978)

Баламут znamena vytrznik apod., rozhodne ne "Spravny kluk"... Film je ze studentskeho prostredi, me osobne nezaujal vubec nicim.

Klad (1988) (TV film)

Spis mirne komicka podivana o tom, jak tri soferi nakladaku najdou na poli zlate mince, a jak si s tim nevedi rady... :) Barevne, kratke. Bonusem je pak nadherna Людмила Соловьёва, kterou jsem doted neznal... 2+

Znám takového chlapíka (1964)

Film je natocenej pekne. Леонид Куравлёв je vynikajici herec, takze tady problem neni. Objevi se tu i nekolik sympatickych zen (Лидия Чащина, Лариса Буркова, Белла Ахмадулина, atd.), takze tady problem taky neni. Je to z ridicskyho prostredi (resp. hlavni hrdina je ridic nakladaku), takze tam problem taky neni. A pres to vsechno mi to jako nejak moc velka komedie neprislo, coz by ani tak nevadilo, ale horsi je, ze me tenhle film tak nejak nicim nezaujal... Vybornej vtip byl jen ve chvili, kdy hrdina svrahava auto s horicima sudama ze srazu do reky, a tam si zrovna babka pere pradlo...to jsem se fakt zasmal. :) 3+

Konec strašidel (1952)

Ranne padesatkova podivana pro mladez (a pionyry). Deti nahodou pomohou s odhalenim pro-imperialistickych zaskodniku, a zamezi uniku planu na vyrobu oceloveho skla. Bezna podivana, ktera snad neurazi nikoho...zaroven jde ovsem o film, ktery asi obratem zapomenete. :)

Bílé peklo (1929)

Uz uvodni drama s krasnou Mizzi Götzel napovedelo, ze pujde o paradni podivanou. A taky ze jo. Ano, film je delsi, nez by asi musel byt, ale me to na druhou stranu nejak nesokovalo. Filmovym fajnsmekrum vrele doporuceni!

Bolidi sull'asfalto a tutta birra (1970)

Vzhledem k neexistujicim titulkum, a k moji absenci jakekoliv znalosti italstiny, jsem si spis prohlizel obrazky...jezdi tam pekny auta (Miura na zacatku) a motorky vseho druhu. V hlavni roli slavny Giacomo Agostini. Pekny film z prostredi zavodu silnicnich motocyklu (predevsim), a s mirnou romantickou linkou jako doplnkem... Ja mam stary motorky rad, takze u me spokojenost. A zaverecne destive zavody na Nordschleife, to je uplna pecka. :) 4-

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Dobra konverzacni studiovka (dle slavne predlohy) s kvalitnim obsazenim. Nada a Libuska...to je radost pohledet. :) 3+