Ginger (1971)

Nesympatickej a lacinej film o nicem, s nesympatickou blondynou v hlavni roli, cele to je ve vizualu spatneho soft-porna.

Italia a mano armata (1976)

Unosci deti jsou ti nejhorsi darebaci, a inspktor Merli s nimi nema slitovani. Aneb dalsi vytecne poliziotteschi s mym oblibencem. V mensi roli moc hezka Mirella D'Angelo. A v jeste mensi roli se tam mihne Rina Mascetti. 4-

L'assassino è costretto ad uccidere ancora (1975)

Velmi zabavny kousek, s grazlikem Hiltonem a skvelym vrahounem Antoine Saint-Johnem. Dale potesi ucast puvabnych zen, predevsim pak panenky v podani Cristiny Galbó, zname jiz z filmu Residencia. Jednoduchej a prehlednej pribeh, a hodne neprijemne podeziravej vysetrujici inspektor. Spokojenost, jako jednohubka pred spanim idealni. 3+

Zásahová jednotka (2012)

Co to ma spolecneho s Drive to netusim, ale jsou tam auta, tak mozna to... Dva policajti, starej a mladej, maj na sobe temer celej film reflexni vesty. To je vec, ktera mi utkvela v pameti. :-) Gro celeho filmu je, ze mladej se musi od staryho naucit jednu ridicskou fintu, aby dostihl hlavniho zlosyna. Pekne natocena blbina, trochu jsem tam citil i Kobru 11. :-) Pozivatelne pouze jako oddechovka. 3-

Cani arrabbiati (1974)

Presne jak zminuje kolega, tohle je opravdu zanrovy klenot. Cele se to odehrava vlastne pouze v aute, ale i tak je to neprijemne a napinave, vcetne fatalniho konce. Super atmosfericky exploitation (nebo rape-thriller, chcete-li). Pomohl i vytecny casting, vcetne neovladatelneho George Eastmana. :-)

Il gatto dagli occhi di giada (1977)

Tohle giallo (da-li se to tak vubec nazvat) je podle meho skromneho nazoru podprumerne. Mlada zena je svedkyni vrazdy lekarnika, a zjistuje, ze vrah je ji na stope tez...Do toho se priplete jakysi jeji pritel a snazi se ji pomoct a zloducha odhalit. Film vsak neni moc dobre natocenej ani zahranej, je hodne tmavej a "nebarevnej", chvilema zmatenej a me teda docela nudil. Mozna muze byt problem i v tom, ze se film bere prilis vazne. Coz ale neodpovida provedeni. Atd. Plusem je celkem sympaticky hlavni hrdina a zajimava Paola Tedesco. Myslim, ze pro fajnsmekry v zanru ok, pro ostatni zbytecne. 2+

Neapolští rebelové (1977)

Slusne, relativne drsne poliziotteschi s celkem sympatickym inspektorem (Luc Merenda). Jde o drogy a o $. Jak jinak... :-) 3+

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Serial neznam. Film tudiz neni uplne pro me, protoze pribeh evidentne pocita se znalosti serialu. Jinak jde o obri roboty, neco na zpusob Pacific Rim. Pekna animace, relativne akcni.

Zulu (2013)

Prumerne akcni drama, tentokrat z JARu. Orlando i Whitaker ok, ale jinak tam nic svetoborneho nevidim. 3-