Black Fury (1935)

Tohle me vubec nechytlo. Muni jako hornik me nebavil od zacatku, film mi prisel celkove zmateny. Jedinou atrakci tak pro me zustava ucast Karen Morley, kterou jsem uz dluho nevidel. Sry...

Byl jsem lynčován (1936)

Na takhle nekompromisni vyliceni lidske blbosti je asi potreba nemecka natura, nebo nevim...ale Lang se toho chopil opet vytecne, a zapadle mesto plne kratkozrakych malomestaku a nebo buranu touzicich po jakemkoliv vzruseni a drbech (popr. menicich se posleze na zfanatizovany dav), vylicil v prvni polovine filmu dokonale. Opravdu se Vam otvira kudla v kapse pri kazdem druhem zaberu... Proti nim pak stoji nevinny Tracy a opet superkrasna Sylvia. Tuhle pani mam cim dal radeji, to je opravdu panenka s tvari kterou "kamera miluje". (stejne jako se to treba rikalo o Gene T.) V druhe pulce pak ukazuje, ze pomsta nemusi byt vzdy sladka, a nakonec prichazi moralni ponauceni... :-) Vyborny, byt nevesely film, vcetne druhe "soudni" poloviny.

Láska a bolest a celá ta zatracená věc (1973)

Tak jestli mel Bottoms hrat nesympatickyho idiota, tak to zvladl vyborne. Ovsem na hlavniho hrdinu romantickeho filmu se mi to nezda vhodna volba... (pritom treba v Last Picture Show byl vybornej). Maggie oproti tomu vynikajici. Film je romanticke melodrama v duchu doznivajicich sedesatek, podobne jako Absolvent, Love Story atd. Za me ale bohuzel podprumer... 3-

Všichni prezidentovi muži (1976)

Velmi dobre odehrana a poutave natocena zkratka o afere Watergate. Film, ktery lze rozhodne doporucit.

Mystery Street (1950)

Je tam typicky skvela Jan, je tam zajimava Betsy, ale obe je valcuje pani domaci Elsa Lanchester. Z ty jsem nemoh... :-))) Chvilema spickovej noir (hlavne zacatek je dokonalej), kterej sam sebe trosku potopil divnou popisnosti policenjniho vysterovani. Ac to neni klasickej docu-noir, chvilema se tomu (dle meho zbytecne) blizi. To je skoda.

Probuď se a zabíjej (1966)

Netradicne, temer artove natoceny film, ve kterem zari predevsim Lisa Gastoni. Zajimave taky je, ze z filmu jsem mel pocit, ze se celej odehrava v noci, i kdyz to tak neni. Hodne "tmave" natoceno. :-)

Bez motivu (1971)

Uz uvodni Chandleruv citat z eseje "The Simple Art of Murder" potesi kazdeho milovnika poctivych detektivek (prestoze film je natocen podle McBainovy knizky "Ten Plus One"), stejne tak jako kazdeho noiristu potesi prvni lajna "If you want anything, just whistle."... Obdivovatele zajimavych zen pak jiste zaregistruji ucast Stéphane Audran. Co je uplne spickove, je Morriconeho hudebni dopovod (hned mi naskocila Dusk You & Me od Groove Armady) . To se podarilo moc dobre. Na druhou stranu film je hodne rozvlacny, cili pokud jste zvykli na italskou skolu, zde muzete byt tempem trosku zaskoceni. Trintignant bez vyhrad, v roli psychozeny krasna Laura Antonelli. 4-

Podezřelá smrt nezletilé (1975)

Dalsi paradni prace od Martina, tentokrat krimoska se sympatickou pridanou hodnotou v podobe komedialni polohy, a to nejen v podobe neustale se rozbijejicich bryli... :-) Vtipne taky je pri scence v kine, ze zrovna promitaji Martinuv starsi film Tuo vizio è una stanza chiusa e solo io ne ho la chiave... :-) Toto lze zkratka rozhodne doporucit. 4+

Quelli della calibro 38 (1976)

Specialni policejni komado s osmatricitkama a na motorkach. :-) Vsemu veli Marcel Bozzuffi. Je to pomerne akcni a neni tam kupodivu zadna naha zena. :-) Jen Carole André jako spojka, ktera stejne neprezije. Rassimov opet za perfektniho padoucha. Jizda Fiatem 127 po jedoucim vlaku je vec, kterou jsem dosud nikdy nevidel. :-) V ramci zanru poliziotteschi vynikajici filmek.

Si può essere più bastardi dell'ispettore Cliff? (1973)

Mj. si muzete vizualne uzit nahe telo krasne Stephanie Beacham. Klasik Rassimov v dalsi paradni sedmdesatkove italske krimi v duchu poliziotteschi. Jo a jezdi se tam hodne Fordem Capri Mk1!