96 hodin (2008)

Tak po opakovane projekci zvysuju na ctyri. Je to sice normalni akcni blbinka, ale kdo z nas kluku by nechtel umet vyresit nekdy problemy jako Liam, ze...?

Eta vesjolaja planeta (1973) (TV film)

Hudebni fantasy komedie...ale natocena v kulturaku. Dalsi ze sovetskych podivnosti, a to jeste musite mit cit pro rusky pristup k humoru. A podivne je to i tak...(myslim, ze staci kdyz se podivate na fotky v galerii, a bude Vam to hned jasne) :-) Potesila moc hezka Лариса Барабанова.

Torzo (1973)

Pokud se chcete schovat pred vrazdicim maniakem, pak je nejlepsi osamely dum za mestem. A pokud jste atraktivni mlada divka, neni nic lepsiho, nez si s sebou vzit pro jistotu par mladych atraktivnich kamaradek... :-) Spusta nahych krasek a pekna pilka. :-) 4+

Muka neviňátek (1972)

Dobre udelany film o vrazdach malych chlapcu na italskem venkove. Gialo jak se patri, i kdyz ta povestna barevnost (nebo kompozice, chcete-li) mi tady trosku chybela. Vyborna byla carodejnice Florinda, te mi bylo lito. No a samozrejme Barbara... :-) 5-

Phenomena (1985)

Lolitkovska Jennifer si musela nataceni asi dost uzit... :-) Potesil vybornej Pleasence. A samozrejme opice, resp. simpanz. Rockova hudba se mi zdala misty tez nevhodna, ale co, to uz je detail. Zajimava podivana, ktera kdyby nebyla tak utahana v prvni puli, byla by rozhodne vys nez v nadprumeru. 3+

Una magnum Special per Tony Saitta (1976)

Spickova honicka s malo vidanym Mustangem (1973 Mach 1), bitka s transvestitama, nadherny holky a epickej padouchuv konec, to uz je samo o sobe za ctyri hvezdy. :-) Paradni sedmdesatkova atmosfera. Jen ten Stuart Whitman mi prisel na tu roli trosku starej...ale co, primhourim oko. Ctyrka jak vysita. 4+

Akvanauti (1979)

Je uznavam, ze podmorska rise neni zrovna to, co by me bavilo... Takze bohuzel, me tento film o potapeci a motorkarce nezaujal. :-(

Tajemství horského jezera (1954)

Mne to hrozme pripominalo Cestu do praveku, akorat ze bez praveku. :-) Peknej detskej film, priroda neskutecna...

Ženy (1966)

Nadherna Галина Яцкина, oblibena Инна Макарова a dalsi zname tvare (Нина Сазонова, Надежда Федосова) v sovetskem filmu o zivote venkovskych zen v prubehu valky. To znamena skoro vsichni chlapi odjeli valcit, a holky na to zustaly samy. Chodej makat do tovarny na nabytek, obcas se tam mihne nejakej chlapik... Nicmene hlavni linii je mirne melodramaticky popis zivota zen, a jejich bezne denni/pracovni/milostne trable. Pro priznivce sovetske kinematografie ok, pro ostatni asi zbytecne .A kdyz uz by jste mermomoci chteli videt neco sovetskeho a holciciho, puste si radsi legendarni Девчата.

Čerez těrnii k zvjozdam (1981)

Hardcore, filozoficke, temne a vynikajici sovetske sci-fi. Нийя (Елена Метёлкина) se muze smele zaradit k nejvyraznejsim postavam sovetskych sci-fi filmu. Mj. dalsi dukaz, ze i bez pocitacu sla natocit paradni podivana. P.S.: je to dlouhe, takze to chce cas a klid na sledovani. :-) 5-