Pravdivá romance (1993)

Nuda, vůbec se mi nelíbilo. Tahle snaha o originalitu za každou cenu a pomrkávání na odkazy pro zasvěcené mi lezou na nervy u všech Tarantinových filmů. Navíc ty zbytečné potoky krve, prostě blbost. Od režiséra jsem čekal vlastní osobnější přístup a převedení námětu do koukatelný formy.

Odhalení (2019) (seriál)

Skvěle natočené, šla z toho hrůza. Hlavně z toho pokryteckého dobroserství. Možná mohlo být o trochu kratší, ale režie a herecké výkony výborné.

Americká žena (2018)

Film o životě americkýho póvlu. Velmi skličující, smutný, a kupodivu ne až tak špatně natočený.

Noční můry z temnot (2019)

Mám tyhle horrory rád, ale nějak to bylo bez napětí a překvapení. Dokouknout se to dá, ale zmizí v zapomnění.

Gentleman s pistolí (2018)

Slabý, slabý. Dobře, že Robert jde do důchodu, tahle doba mu nesvědčí. Vyborný Casey Affleck. Jinak pomalý a unylý a Redford vypdá na svůj věk a na něco mezi 50 a 60. Ještě by mě zajímalo kolik dostal let, kdž ho zabásli. Jen rok nebo dva za tolik vloupaček asi ne, nicméně po jeho propuštění vypadali všichni stejně staří jako při jeho zatčení.

Rivalové (2013)

Po zklamání z Le Mans 66 jsem si musel spravit chuť touhle lahůdkou. Naprosto fascinující Daniel Bruhl v roli Laudy a krásně natočená věrohodná atmosféra 70. let. Film se mi líbil o to víc, že jsem souboj o titul v 75 jako malý kluk sledoval. Musím koupit soundtrack na vinylu!!!

Le Mans '66 (2019)

Hrozné zklamání. Místo toho, aby se film alespoň trochu držel historických faktů a ukázal vítězství giganta, který do vítězství investoval neuvěřitelné peníze a dokonalou týmovou práci jsem v kině s úžasem sledoval rodinnou idylku a chlápácké přátelství dvou tvrdých závodníků ala červená knihovna. Hloupí a nelítostní kapitalisté bez srdce byli schematicky ztvárněni jak ve filmu z padesátých let. Vlastnímu závodu je věnována tak čtvrtina celkové délky filmu. Celkem dobrý Matt Damon, přehrávající Christian Bale nic moc. Líbil se mi představitel Henryho Forda a skvělý byl i celý tým Ferrariho. Určitě si poslechnu celý soundtrack, jinak mi nad nadšenými komentáři zůstává rozum stát.

V podstatě jsme normální (1981)

Krásná nostalgie: skvělí herci, nudný děj a trapný normalizační fóry. Potěší jen pamětníky. A ten plakát k filmu je fakt příšernej.