Iron Man 3 (2013)

(hodnocena 3D verze v originálním znění) - Výborný "Marvel" film, skvělá podívaná a asi nejlepší díl ze všech, i když Iron Man nám nějak zeslábl a ty jeho obleky moc nevydrží. Zato nám posílila Pepper Potts a doufám, že ji v pořádné kondici uvidíme v dalších filmech :). Každopádně film mohl být o něco delší a trochu víc napínat. Líbit se bude každému, kdo rád MARVEL filmy a ví, že je to komiksový blockbuster ne psychologické drama z reálného života. Zdejší hodnocení ve * je trochu nepřesné, film si totiž zaslouží minimálně 85/100, což by odpovídalo 4 a kus hvězdy, takže dávám 5. Rozhodně bych byl velmi zklamán, pokud by nebyl IRON MAN 4 případně 5 a s pořádnou "Pepper náloží" - (co takhle "IRON WOMAN" a dát Gwyneth pořádnou příležitost se ukázat? :) - let's do it!).

Atlas mraků (2012)

Jeden z nejpodceňovanějších a v době svého uvedení nejméně doceněných filmů všech dob. Rozhodně nepřeháním, pokud si dovolím říci, že Cloud Atlas je ve skutečnosti jedním z nejlepších filmů, který kdy byl natočen a hlavně vypráví nejlepší a největší komplexní příběh, který vůbec lidstvo zná, a který je více než příběhem jedné věci. Není překvapením, že pravděpodobně dlouho nebude celou řadou lidí doceněn, protože ho nejsou schopni/ochotni ani pochopit. Jednoznačně nastavuje svou nadčasovostí zrcadlo celé nejen dnešní společnosti a i za desítky let od svého natočení/napsání bude stále zcela aktuální. Přenést něco takového na plátno muselo být nejen obrovskou výzvou, ale hlavně tvůrčí noční můrou. Výsledek je ovšem omračující. Film, který se nikdy neokouká. Film, který oslnivým způsobem zapojí a donutí přemýšlet stále ještě současným světem zcela nenávratně neotráveného, nezkaženého a neotupeného člověka. O jeho kvalitách nejlépe vypovídají hodnocení zamýšlející se nad tím, jestli je to vyumělkovaný blockbuster, jestli jsou tam přehnané masky a jak moc je to kýčovité a ujeté. Nedivil bych se, kdyby mnozí autoři podobných hodnocení po pár letech zcela změnili názor, až jim dojde o čem ten Cloud Atlas vlastně je. Někomu to holt v dnešní době, jež je skoro jen o jednom, trvá déle. Za mě obrovská poklona tvůrcům filmu i tvůrci předlohy a scénáře, za toto oslnivé dílo, jehož kvality se budou léty jen zvýrazňovat. Hodnocení: 101/100.

Babovřesky (2013) odpad!

Doufám jen, že na to nebude koukat žádný cizinec a nebude si myslet, že je takový každý obyvatel ČR. U těhle filmů se skoro stydím, že jsem z Česka. Nebudeme si lhát, jsou tam scény kterým se zasměje každý, na druhou stranu značná část filmu je spíše k pláči (či vysvětlení proč jsou věci v ČR jaké jsou). Co se týká té velké návštěvnosti, v zemi, kde si velká část ovčanů zvolí lháře a hulváta prezidentem (a soud řekne, že ano, lhalo se a právo se porušovalo, ale volba platí) se divíte úrovni návštěvnosti podobného filmu? Je to prostě obyčejný film pro ty obyčejné lidi, takže smekám před autory, takhle se dojí peníze od ... (doplňte si dle libosti) ... PS: podobná úroveň a podobné filmy se točí i v jiných zemích, takže to jen aby si někdo nemyslel, že na to má zase jen Česko patent ;)

Ladíme! (2012)

Seriál Glee neznám, takže můžu hodnotit jen tenhle film, který je mu prý podobný. Anna Kendrick je skvělá jako vždy - dobře se na ní dívá (konečně zase taky jednou inteligentně vypadající mladá a slušná herečka) :), Brittany Snow je správně ulítlá jako vždy :) ... na zpívání sice moc nejsem, ale film má děj, vtip, spád a pobaví. Největší slabinou je bohužel poněkud odfláknuté finále - škoda. Jinak je to příjemná podívaná, nic pro supernáročného diváka ale ani si na to nehraje. Rozhodně stojí za shlédnutí., když chcete něco odpočinkového - 70/100.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

(Hodnocena 2D verze s titulky) Zatímco sérii Pán Prstenů byla vytýkána strohost, a že toho z knižního díla do filmu mnoho na plátno nepřevedly a řadu věcí vynechaly, Hobit je opačný jev. Fandové fantasy budou nadšeni, ostatní budou nadšeni o něco méně. Celkově výborný příběh, děj bez hluchých míst, výborná fantasy, výborné audiovizuální zpracování i herci. Pokud čekal někdo něco víc, chyba je u něj, ne u filmu. Přesto to na 5 hvězd zatím není, uvítal bych, kdyby to bylo přeci jen o něco delší a obsažnější a více vysvětlující pro ty, kteří třeba Hobita nečetli. Uvidíme, co další dva díly. Celkově ale stále kvalitou ve všech ohledech vysoce nad běžnou filmovou produkcí 90%. (PS: na 3D verzi nechoďte, nepovedla se - vůbec 3D zpracování se pro tento druh filmů a většinu hraných filmů ani nehodí a jen ruší místo aby zlepšovala zážitek, 3D je fajn pro barevné kreslené filmy, ne pro hranou produkci s rychlými akčními scénami v ponurém prostředí, kde ve 3D vidíte velké kulové).