Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad) odpad!

Zeman není o politice ale o elementární slušnosti. A protože ji postrádá, byl takový i jeho projev. Jenom by mě zajímalo, zda už někdo sundal prezidenstkou standardu s jejímž "pravda vítězí" si Zeman utírá zadek, což ve svém projevu předváděl zas a znovu. Jinak kamera hrozná, dekorace hnusné, hlavní představitel lidsky odporný a obsahové sdělení neodpovídá realitě. Pravděpodobně zatím nejhorší Vánoční pořad všech dob.

Neváhej a zavolej… (2012)

Nenáročné, jednoduché, vtipně ulítlé a skoro ze života. A dvě příjemné herečky k tomu. Klidně to mohlo být i delší. Relax podívaná, která pobaví - více takových filmů.

Forrest Gump (1994)

Jednoduše jeden z nejlepších filmů vůbec. Mohl být klidně delší. Správně americký sen aplikovatelný ale klidně i u nás. Žádný trochu normální a zdravě uvažující a jednající člověk nemůže říci, že by nebyl jiný než výborný. Proto mě překvapuje, že se najdou tací, kteří jím opovrhují. Nemít rozum ani srdce to se jen tak nevidí a přece se tu někteří podobní jedinci (možná spíše mimozemšťané) vyskytují. Tenhle film vždycky zvedne náladu a je výborný i po desátém shlédnutí. Hodnocení samozřejmě 99/100.

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013) odpad!

Co vás jako první napadne je: "WTF?" Nejen že film nedává smysl, ale celé je to tak otřesně technicky natočeno, že zůstává rozum stát nad tím, jak si tohle vůbec někdo dovolí vypustit do světa. Na youtube existují mnohem lépe natočené amatérské filmy mobilním telefonem než je tohle .... Autor a většina "herců" by měla chodit kanálama a další herci a všichni diváci pak zažalovat tvůrce za újmu. Jinými slovy jsou výborné filmy, dobré filmy, špatné filmy, pak je kategorie Bčkových filmů, Cčkových, někde mezi nimi běžné porno ... pak špatné porno .... caviar, zoo apod. porno a pak daleko za tím jsou Jedlíci aneb Sto kilo lásky ... ano, přesně tak špatné to je. Člověka až napadá, že je to snad schválně. Hodnocení: absolutní 0% (záporné by bylo více vypovídající).

Nespoutaný Django (2012)

(2D verze v originálním znění) - Velmi dobrá filmařina, výborný audiovizuál a vynikající Christoph Waltz. Skoro všichni herci výborní až bohužel na hlavní roli, kdy Jamie Foxx nebyl dobrá volba a vedle většiny ostatních působí minimálně o dvě třídy hůře. Celkově to na 5* není. Quentin Tarantino má rozhodně na víc a tenhle film ač od někoho jiného by to klidně na 5* bylo, na něj je tenhle film příliš obyčejný - ale možná jen skutečně neměl tentokrát dobrou ruku ři volbě herce do hlavní role - Jamie Foxx prostě nemá ten správný herecký charakter ani tu sílu, jako Uma, Jackson, Waltz atd. Za mě .... 85/100

Paralelní světy (2012)

(2D verze v originálním znění) - Zajímavá myšlenka, velmi zajímavý audiovizuál a slušné herecké obsazení až na Kirsten Dunst, která toho moc hrát neumí a tahle role pro ni byl velký omyl tvůrců filmu. Bohužel film nešel do hloubky a zůstal klouzat po povrchu, takže skončí dřív, než se skutečně něco stane. A špatná volba herečky pro hlavní roli ten film vyloženě zabíjí. Obávám se, že to bude finanční propadák - potenciál značný ale nevyužit a zahozen. Za mě 50/100 a to hlavně za nápad a audiovizuál.

Mládeži nepřístupno (2013)

Některé filmy podobného ražení můžu, mají vtip. Tenhle bohužel ne a většinu doby se jen snaží být vtipný a jde poněkud přes míru skoro celou dobu. Jedinou hvězdičku si zaslouží pasáž o iGirl, která jediná není ujetá, dává smysl a velmi trefně vystihuje a paroduje "iMódu" předražených průměrně kvalitních čínských nepotřebných krámů od Foxconnu s drahým logem amerického překupníka - to jediné mělo myšlenku a tedy i vtip. U zbytku filmu mě ale jen zaráží, proč na tohle někteří tak dobří herci kývli. Ztráta času. Maximálně 20/100 ...

Konečná (2013)

(2D verze v originálním znění) - nečekaně dobrá podívaná. Solidní herecké obsazení a "Arnimu" patří všechna čest vzhledem k jeho věku. Takhle fit a čilí nejsou ani mnozí 30tníci. Každopádně tenhle skoro oldschool akční film je přesně tím, čím má být. Žádná velká filmařina to opravdu není a té akční podívané tam také není až tolik, ale slušný "movierelax" s nesmrtelným hrdinou, jak má být. Příznivce žánru rozhodně nezklame. Moje hodnocení 70/100.

Hostitel (2013)

(2D verze v originálním znění) - mnohem ale mnohem lepší námět, nápad a prostředí než k uzoufání nudné a ničím neoriginální "Stmívání". Autorčin povrchní rukopis je ale znát. Mohlo to být trochu více propracované a sám film občas jakoby neměl co vyprávět a je skutečně škoda, že jinak výborná základní myšlenka a nápad, nebyl dotažený jak by si zasloužil. Jinak velmi dobrá volba hlavní herečky (za to, že občas neměla co hrát, nemohla) - film by si rozhodně zasloužil druhý díl s vyšším rozpočtem a trochu více propracovanou myšlenkou. Budu vyhlížet zlepšení. Za mě 65-69/100, bylo to zajímavé a rozhodně to není film jen pro ženský, i když jim se bude líbit nejvíce (což je dobré vědět, jestli chápete pánové ;) ).

Nevědomí (2013)

(2D verze v originálním znění) - Konečně po delší době velmi slušná sci-fi s dobrou myšlenkou a velmi dobrým a slušivým minimalisticky čistým hi-tech provedením. Herecké obsazení velmi dobré až na hlavní roli. Tom Cruise je prostě hrozný herec jediné role, hrát neumí a film by slušel mnohem více někomu jinému. Celkové hodnocení filmu 85/100.