Nelítostný souboj (1995)

"Pokud chceš být zločinec extra třídy, tak nesmíš mít nic, co by jsi nebyl během 30ti sekund schopný opustit." Jemu stačily vteřiny 3. Snad nejlepší akční film minulého tisíciletí, který má skvostně propracovaný příběh, citové vazby, skvěle propracované plány a co především. Ukazuje nám příběh jak z pohledu zlodějů, tak z pohledu hlavního detektiva, který je stíhá. Člověk zkrátka fandí oběma stranám a ukazuje nám úskalí obou stran. De Niro tuhle roli zahrál neskutečně a podobný film se v dnešní době bude hledat dost těžko. 90%

Kult hákového kříže (1998)

Film o tom, jak špatná rozhodnutí, která jste provedl provází váš život i po tom, když se od nich snažíte oprostit a stát se novým člověkem. 85%

Gladiátor (2000)

Film o největším válečníkovi, co kdy žil. Muž, kterému sebrali vše, na čem mu záleželo a co miloval. Od otroka po gladiátora se vydává na cestu své pomsty, které přes veškeré překážky dosáhne. Umírá s klidem na duši a přidává se ke své rodině, kterou mu vyvraždili. Je hodně dojemné a silné to vidět. 90%

Tanec s vlky (1990)

Snad jeden z nejhezčích příběhů, který jsem kdy viděl. Aneb jak se oddaný voják své vlasti a povinnostem dokáže postupem času od těchto povinností oprostit a stát se někým jiným. Někým, kdo má lásku k přírodě a lidem, kteří žijí v harmonii. Jen je mi hrozně líto samotného vlka, který díky zlým vojákům zemřel. Každopádně mě tenhle film neskutečně hřál na srdci a víc takových filmů bych si přál. 90%

Spalovač mrtvol (1968)

Odpornej, nechutnej a depresivní film. Nikdy už takovou sračku nechci vidět a je mi jedno, jak je to oceňovaný film. Tohle bych nejraději smazal z paměti. Kdyby zabil je i sebe, tak to chápu, kdyby se je pokusil zachránit, chápu.... Jak člověk může takhle vyvraždit svoji rodinu a ještě se cítit dobře. Fuj 35%

Čistá duše (2001)

Tento film mě naprosto uchvátil příběhem podle skutečné události i hereckými výkony. Rozpolcená geniální mysl, které se zapsala do dějin vědců a byla oceněna Nobelovou cenou. Každou minutu jsem žral a musím říct, že ne mnoho filmů tohle dokáže. 90%

Město bohů (2002)

Těžko uvěřit tomu, že něco tak šíleného se stalo. Město bohů byla doslova zóna bez pravidel. Přišli jste tu o život, aniž byste se nadáli. Děti vraždily děti, dospělé, staré a naopak. Každý zabíjel každého, když jde o drogy prachy, tak nikdo nezná bratra. Celý příběh je krásně vyprávěn z pohledu jednoho chlapce, který v celém tomto konfliktu úřadoval, ale nikdy neudělal nic špatného. Hezký film. 80%

Návrat do budoucnosti (1985)

Tak konečně jsem viděl ten legendární film, o kterém mluvilo už tolik lidí a já ho nikdy neviděl. Jen škoda, že už jsem z vyprávění slyšel téměř vše, co se tam stane. Každopádně mi to dalo to, co jsem očekával a zkrátka mě to bavilo, i když jsem občas věděl, co přijde. Cestování časem a jeho rizika je mé oblíbené téma a tuhle legendu v tomhle žánru je potřeba řádně ohodnotit. 90%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skvělý film, o policejní korupci, která sahá až do morků kostí samotného vedení LYPD. Rozhodně se nedá říct, že by měl člověk málo zvratů, dokonce jich je až moc, což mě přivádí na určité mínus tohoto filmu a tou je zmatečnost. Chvílemi jsem se v tom dost ztrácel a měl zamotanou hlavu. Ale výsledek jsem si užil. 80%

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Taková polo westernovka z pohledů zlodějů v hlavní roli. Většina filmu je o utíkání a druhá o loupení, trocha o lásce a to je tak vše. Rozhodně to nebylo špatné, ale něco mi tam chybělo. Každopádně to bylo o lidech, co skutečně žili, tak za to dávám +. 75%