Úhoř (1997)

Něžný film o lásce a násilí. A znamenitý Koji Yakusho, kterému jsem věřila každou prožitou emoci. Těžký příběh skvěle odlehčovaly některé vsuvky (třeba milovník UFO), filmu by možná slušela kratší stopáž. Přesto dávám 80%.

Spiklenci slasti (1996)

Těžko hledat ujetější film. I proto je mi tolik blízký. Švankmajerův rukopis je na celém světě nenapodobitelný.

Rodinné sídlo (1992)

Přišlo mi to slepené z několika různých příběhů, vztahy mezi hlavními postavami nevěrohodné či afektované. Film u mě, kromě nudy, nevzbudil žádnou emoci. A to je snad ještě horší, než kdyby vzbudil špatnou emoci. Zív.

Paprika (1991)

"Život je krátkej a kunda věčná!"

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Jsem anglofil (nejspíš po dědovi), přiznávám. A i když kdekdo nadává na příliš dlouhou stopáž, mně to nesmírně vyhovuje. V dnešní hektické době plné aut a fast foodu je totiž chvilka s Herculem Poirotem jako oáza klidu. Zapálím svíčky, naliji si sklenku těžkého červeného vína, usadím se do pohodlného křesla a cestuji časem. Brilantní:-)

Ničitel Conan (1984)

Jednu hvězdu za mou milovanou Grace Jones. Tělo tu má jak tesané z mramoru :-)

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Já mám ten seriál ráda a nemám pro to žádné logické zdůvodnění. Je mi líto. Ale moc jsem se nasmála u Oskarova komentáře.

Chronopolis (1983)

Pro mě, starýho estéta, to byla vizuální jízda. Inspirativní!

L'Ange (1982)

Disturbing. V tomto případě forma několikanásobně předčila obsah. Bylo to nádherný,ale dokáže mi někdo z přítomných říct, o čem to bylo?