Počátek (2010)

Vsazeno na originalitu a vyhráno. Ale nutno uznat, že to je opravdu zajímavý a dobrý film, upoutá už v samém začátku a kaskáda zajímavostí plyne až do samého konce, Herecké výkony jsou taktéž jedna báseň.Film je prostě natolik přesvědčivý, že mě osobně doslova okouzlil, a to jsem se mu chvilku vyhýbala že by to mohlo být jen laciné rádoby umění. Dost jsem se spletla.

Mechanický pomeranč (1971)

Silný film, protože je v něm silná představa. Kubricova představa budoucnosti a ta je doslova brutální. Vůbec celý snímek byl složený ze samých absurdních skiců,a hudba to vše jen umocňovala. Ovšem zase tam byl vidět Kubric a jeho záměr ( snad). Mě ten děj asi míjel ,ač jsem se tomu bránila, nejvíc si pamatuji jen takové obrazce,docela na depresi, a instiktivní Kubricovský pocit .

Forrest Gump (1994)

Dokonalý, půvabný a zajímavý zážitek. Překrásně to jde pod kůži a láme srdce a zároveň ho hojí.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Překrásný film, který si v sobě nese všechno aby si ho člověk pamatoval. Aby před ním pokaždé ustrnul,protože, trpělivě, stejně jako hlavní hrdina, odhaluje, neuvěřitelné hloubky člověka.

Mlčení jehňátek (1991)

Film, který vám putuje páteří po celou dobu jeho sledování. Projev Anthonyho Hopkinse, který doslova strhne svým vzezřením, potáhl snímek vlastní osobitostí, z níž člověk nemůže jen tak spustit oči a neví je-li paralyzován děsem, nebo je fascinován něčím úplně jiným, snad až novým zcela neznámým. Herecké výkony přesahují výpověď, to se prostě musí vidět.

Match Point - Hra osudu (2005)

Z naprostým přehledem lze říct že je to zajímavý a přitažlivý a psychologicky laděný film. Smyčka kolem milostného trojuhelníku se vzdaluje a zase utahuje. Ano příběh je místy dosti předvídatelný, protože se odehrává jakoby před zrcadlem do kterého je zčásti vidět dřív než na jeviště, ale i tak má svá pozitiva a svou vizáš, které se nedá po celou dobu uniknout. Nervy a svědomí neustále pracují a hrdina si nevydechne.

12 opic (1995)

Složitý film, ale zapouští svoje kořínky, takže u mě pronikl prostě až do masa, a to opět tou svou podprahovostí která z něho vyzařuje,od "málem" poklidného začátku do nezadržitelného konce.

Big Lebowski (1998)

Naprosto,naprosto skvělý film, který jede po všech stránkách na plný výkon. Orchestr hereckých výkonů doslova bez zastavení. Jeff by dal život za svůj svůj koberec a bowling a ještě pár vcelku zanedbatelných drobností, ale hlavně koberec a kdo má co tuhle rovnováhu narušovat. Mě naprosto uchvátil a překonal všechny moje představy o tom co jsem si představovala že uvidím. Dokonalé.

Královna Margot (1994)

Historický film, který si zaslouží označení historický film, sice má v sobě nitku několika autorů kolem té nejhlavnější Dumasovi, ale ani proto se za sebe nikdo nemusí stydět. Pokud by se takovým způsobem přeložila všechna historická díla pak prosím. Syrovost filmu je hlavně v jeho nenuceném podání věcí, které společně s Hudbou vyzývá až syrově. Ovšem na takový námět se přikrývka romantičnosti dává těžko. Film vyhodil laťku vysoko.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Mě tady prostě Cyrano dostal, Gerard byl velice přesvědčivý a snad i víc než to, na konci jsem prostě brečela a nevím jestli jiného Cyrana někdy zkousnu.