Super 8 (2011)

Sympaticky hovořící projekt, svého žánru, začátek je svižný, prakticky člověk nestíhá. Já měla pocit že jsem se ocitla v několika románech od Kinga najednou, ale vůbec nemám představu v jakých: Dětské role zahrané svižně, taková variace na E.T., ale s mrazivějšími prvky a proto poněkud reálnější.

Šestý smysl (1999)

Už jsem nic podobného nikdy potom neviděla. Nic podobně skvělého. Aby se závěr překaribroval do absolutní neotřesané vyjímečnosti, protože celý film se zdá být vše až podezřele klidné, až na pár dobností, které se přece dají vysvětlit i jinak.To že by mohl být Bruce Wilis duch, to přece ne, on přeci pomáhá tomu chlapci....

Vyvolený (2000)

Já jsem na tomto filmu nenašla chybu, ani po prvním, ani po druhém, ani po dalším shlédnutí. Přijde mi originální, není v něm nic všedního, herečtí představitelé jsou také na vysoké úrovni. Přijde mi vlastně až křehký a znovu křehký a všechno v něm se může rozbít na tisíc malých kousíčků. Snad proto jsou si všichni tak jistí, a podezřele reální.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tady se vše zdvonásobuje, jako by čas tlačící na Středozem tlačil i na vás, hudba je dokonalá, a jak film postupuje měla jsem pocit že čím dál dokonalejší, Návrat Krále korunuje celé dílo režiséra Petera Jacksona.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý díl je pružnější, jako by rozpohybovanější, dokonce se vněm objevuje náznak, humoru, kterým je protkána celá knižní triologie. Postavy se rozšiřují, svět se otevírá. O efektech psát nebudu, ty jsou pro film stěžejní a samozřejmé, vše se shrnuje k absolutnímu vrcholu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Poněvadž jsem byla "oslovena" ( a to velice) nejdřív knižním Tolkienem, měla jsem strach aby filmařské dílo( a že to je dílo) nebylo katastrofa právě pro své přehnané snažení. NE.NE. Film udává tón a prezentuje se s trojice jako takový přístupovový, snaží se být co nejvěrnější, ale u takových děl to nikdy zcela nepůjde, přesto si zachovává zdravý ráz, jak na straně režisérské, tak herecké.Je odzbrojující svou věrností a odkrytí něčeho co dosud žilo jen našimi představami. Co mě maličko ale opravdu jem maličko nepotěšilo( nechci říci nezklamalo:)), bylo vykreslení Aragorna v poněkud slabším tónu,takového ustrašenějšího a Froda takového moc naivního. Ale celkový dojem byl přesto úchvatný, setkání s čarodějem, a vůbec s celým velkým problémem zvaným prsten. I když se znala cestu film uměl strhnout. Zaslouží si pět hvězdiček, protože převést tuto triologii na plátno byl dle mého nad lidský úkol.O to víc že film byl pro mne zcela uvěřitelný,což bylo dost důležité, a to jsem tam mnohé herce neviděla poprvé, zejména Wigga Mortensena a Elijah Wooda.

Rozum a cit (1995)

Vyjímečné, kouzelné, půvabné. Navždy se mi vryl do paměti plukovník Brandon( Alan Rickman), jinou Elinor(Emma Thompson) už taky nemusím. Prostě silný snímek plný superlativ od herců přes scénář po ukázkovou Anglii samotnou.Jane Austen je určitě hrdá.

Mary a Max (2009)

Unikátní záležitost, sarkasticky se tak dovídáme kde a jak vlastně žijeme a jak se vlastně cítíme a co všechno děláme blbě a na jaké ptákoviny myslíme, no prostě unikátní záležitost.

Temné stíny (2012)

Nemohla jsem si pomoci a nedat pět hvězdiček. Nepopírám že by ze sebe Johny Depp nedostal víc a že víc umí se ví,( stejně jako Burton), ale i tak se prostě uměl překonat zahrát roli, kterou prostě musel přehrát, Burton chtěl prostě jen pobavit a proč mu to mít hned za zlé, mě tam nechybělo nic z jeho tradice, a už vůbec mi nechyběla ukázková forma Deppa v jeho filmech.