Hříšná touha (2020) (seriál)

První řada byla super, dvojka naprostá nuda. Jeden z mála seriálů, u kterého jsem ráda, že skončil.

Hříšná touha - Sama sobě jsi nejhorším nepřítelem (2022) (epizoda)

Až od tohoto dílu se druhá řada rozjíždí, takže slabota. Zbytečně natažený seriál a to jsem milovník seriálů a nikdy toto neříkám. Zbytečné dialogy, zmatek, žádný sex. První řada byla žhavější.

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Nudná, zbytečně utahaná kauza jedné zrůdy, která oblbla vlivné muže. V reálu všichni hnusní jak prdel. Ještě, že do seriálu vybírají pohlednější lidi a divím se, že Američany, když ti jsou v reálu všichni otřesní.

1883 - Jako blesk žluté vlasy (2022) (epizoda)

Neskutečná nádhera! Seriál o ničem a přitom o všem. Život ze dne na den. Síla života i smrti. Uvědomění si hodnoty bytí. Přitom žádné maření dne. Překračování svých mezí. Tady lidi něco dokazovali. Sobě i své rodině. Tady se milovalo. Strachovalo. Nezahálelo. Čerpalo z přírody a zase do ní navracelo. Nelamentovalo. Neustrnovalo v depresích. Zármutku. Bolu. Nicotě. Nějaká lenost. Zahálka. Marnivost - na to nebyl čas, myšlenky, možnost. Skvělé střílečky. A ta líbačka s indiánem - no ty vole!

1883 - Unudit ďábla (2022) (epizoda)

"Tady se láska neprojevovala sliby nebo obřady. Tady vás láska spalovala jako horečka. A když se objevil ďábel, aby vám tu lásku vyrval, nenásledoval žádný pohřeb s ponurými proslovy, otupující naše smysly a umrtvující naše srdce. Tady venku bolesti čelíme a necháme ji, ať se do nás zaboří. Když to uděláme, ďábla to přestane bavit. Vydá se hledat nějakou jinou nebohou duši. A vy budete zase žít." Jsem si zase pobrečela a teď - teď vstupujeme na území indiánů 🖤

1883 - Úskalí svobody (2022) (epizoda)

Bože, to je taková nádhera. Neskutečná romantika. Úplný Cold Mountain ♥️ A ta slova k tomu... Často si z filmů a seriálů vypisuji zajímavé obraty a zde jich je nespočet. Popis přírody. Popis života. Popis lásky. Popis smrti. Taková má láska být - skončit v tom nejlepším. Než vůbec začne. Než se člověk zklame. Protože jedině tak je věčná a živí nás i jako mrtvá po zbytek našeho bídného života. Protože, co si budem - ač sebestupidnější, bez lásky se hůř vstává z postele.

1883 - Brod (2022) (epizoda)

Nechápu, kolik lidí se zvládne utopit v řece, byť neplavou, avšak mají koně a povoz, nebo se jen drží napnutého lana. Cesta mi přijde zbytečně zveličená, anebo jsem já taková, že jdu do všeho po hlavě a nebojím se, anebo ráda překračuji své hranice. Hodila bych se do této doby. Tohle je romantika podle mého gusta. Čím jsem starší, tím víc miluji tuhle dobu, western, chudé poměry tehdejších obyvatel, kteří svou situaci zvládali víc než my dnes, protože nevěděli, o jak moc víc se mohou mít líp, na rozdíl od nás, co závidíme úspěšné životy slavných na IG, a zároveň obdivuju, co ti lidi dokázali tehdy přežít. Jak je to posilnilo a nestěžovali si. Naopak byli na sebe hrdí. A o tom to je - překonávat se. Taky nevěděli, že může být líp. Že se dá žít snadněji. Nic víc v životě nevnímám tak moc, jako technický pokrok. Usnadnění života v mnoha směrech. Představte si dnes, tahat převařenou vodu do vany. V minutě bychom chcípali. Místo tvrdého života se dnes vybijíme ve fitku, ale nemusíme. Oni to své denní fitko měli nezbytné. Asi si budu muset najít kovboje.

1883 - Útes za námi (2021) (epizoda)

Co za Češku to tam na ten štěk obsadili? :-D Nerozumím :-D

Bábovky (2020)

Další česká sra_ka. Sotva poznáte postavy, ani se nerozkoukáte a je konec. Langmajer v každé p_deli - už mám problém, vnímat ho v nekaké roli, když hraje kdeco. Vlasáková, Pauhofová taky všude. Protekce a nic víc. Plodková nejlepší všude v každé své roli, to je ale málo. Vetchý se měl svlíct a dala bych hvězd víc..Pokus o komedii v životních dramatech je faux pas. Knihu jsem kdysi poslouchala při běhu jako mluvené slovo. Tuším, že tam toho bylo víc, absolutně nevyužitý potenciál.