Pouta války (2004)

Tohle je můj první korejský válečný film a hned se mi zařadil mezi můj TOP 10 válečných filmů. Zajímavý příběh, dobře udělané bojové scény, emoce, kamera, hudba,... (Hudba mi "malinko" připomíná Bratrstvo neohrožených). Mohu ho jen doporučit.

Prázdniny v Římě (1953)

První velký film pro Audrey Hepburn, po boku Gregory Peckem a hned velký úspěch. Myslím si, že film je v obsahu uveden jako romantická komedie trošku neprávem. Dnešní tzv. romantické komedie jsou proti tomuto filmu C max. B (a to jen ty lepší). Audrey je v této komedie velmi půvabná a Gregory neodolatelný,.ideální pár. Je až překvapivé, že mě tento film baví i s odstupem tolika let, kvalita je prostě kvalita, té čas neublíží! Zábava, příjemně strávený čas a místy i dojetí. Ukláním se tvůrcům filmu, že se v závěru nenechali unést šťastným koncem.

Predátoři (2010)

Sérii to prakticky už o nic neobohatilo. Pár dobrých hlášek, trošku akce, a ještě si udělali vrátka pro pokračování Božééé

Princezna ze mlejna (1994)

Příjemná pohádka na odpoledne druhého svátku vánočního.O hvězdičku více za Yvetu Blanarovičovou a její herecký výkon, který bude jistě v budousnu napodobovat více herců......

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Tak tady hvězdičky nezáchránilo nic, opakovaný vtip není vtipem.....Dětem se to líbit bude, asi.

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

I přes nasazeného černého koně Zacha Braffa, dost slabé. Místy přehnané, ne moc vtipné, laciné,...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Asi můj nejoblíbenější film od Quentina a jeden z nejoblíbenějších vůbec. Geniálně propojené samostatné děje, fascinující hudba a vynikající výkony herců. Od Pulp Fiction si vážím Travolty jako herce. Film se pro mě stal již klasikou a mohu si ho pouštět několikrát ročně. Citaci monologu S.L. Jacksona před tím než hodlá někoho zastřelit jsem již několikrát použil, je geniální. Soundtrack z tohoto filmu mě provází při všech jízdách autem.

Red (2010)

Našláplé hereckými hvězdami, lehce zábavné, chvílemi nudné, nic mimořádného. Pro všední večer použitelné, do kina-škoda peněz!

Rok jedna (2009)

Nečekejte něco kvalitního. Je to bláznivá komedie a občas slušná hláška. Nic víc. Pro milovníky kvality a klasiky by to mohla být i újma na zdraví. My co shlédneme vše, to vydržíme.

Sherlock (2010) (seriál)

Překvapivě osvěžující, inteligentní a vtipný počin. Z prvního dílu na mě dýchlo mnohem více původní předlohy, než z rok starého filmového pokusu o vzkříšení SH. Po prvním díle dávám 5x hvězda za to, že jsem se bavil, viděl slušné herecké výkony, dobré dialogy, zajímavou muziku a originální zápletku. Již se těším na další díly.