Prokletý ostrov (2010)

Golfista vystihl mé pocity naprosto přesně, říkal jsem si jak tohle dopadne??? Potom přila poslední věta a já jsem cítil jak na mě děj filmu dopadá jako kladívko na hřebíky, nemohl jsem to vydržet a pustil jsem si film znovu. Během druhého shlédnutí filmu jsem cítil jak mě jeho genialita ubíjí a já se nemohl bránit, nádherný filmový zážitek, který ovšem není pro každého a myslím si že každý kdo dal 3 hvězdy a méně ho nepochopil :)

Grave Encounters (2011)

Těšil jsem se na pořádnou dávku napěti a strachu, ale obě dvě tyto filmové vlastnosti se ke mě dostávali během filmu opravdu stěží, kvůli poněkud horím hereckým výkonům a některým skoro až humorným scénám, co bylo na filmu ale nejhorší, byl předvídatelný děj přesně jsem věděl co se kdy stane a kdy se co pohne, také mě sklamal konec, ávám hvězdičku za pár lekavých scén a za to že jsem se u tohohle "hororu" párkrát zasmál

Zkažená mládež (2007)

Mrazivý, depresivní, maximálně sugestivní film. Bylo mi z toho svinstva fyzicky špatně. Myslím, že tohle byla dokonalá studie vzniku a postupného přerůstání ostrakismu a exkomunikace v šikanu. Jako učitele se zkušeností několikaleté praxe na základní škole mne poléval studený pot, řešil jsem to asi 2x a vždy to má tyhle stejné symptomy - každá třída má přirozeného vůdce a na druhé straně stojí obvykle introvertní osoba lišící se oblečením, názory, atributy módy, vzrůstem, nějakou anomálií, handicapem, postižením...což je důvod k posměškům, ústrkům, které pomaličku, takřka neznatelně přerůstají v něco víc...zažil jsem přesně takovéhle třídy, které na slovo poslouchaly dominantního vůdce a s atmosférou uvnitř se nedá zvenčí takřka nic dělat...nejstrašnější je, že oběť postupně svou roli přijímá a smiřuje se s ní, což vede k eskalaci násilí...a většina se baví či v lepším případě mlčí... Míra autenticity je obrovská - i naše děti hrají o přestávkách ,,maso" s mincemi, poslouchají tu samou hudbu, upřednostňují značkovost, metrosexualitu, projevují velmi malou míru empatie, adorují akční žánry, bojové sporty, mají sklony k agresivitě, násilí, jsou lehko manipulovatelné...šikanují... Je to latentně civilizační problém a nejsem si jist, zda se dá v podmínkách českého či estonského či jakéhokoliv západního školského systému uspokojivě řešit... to by se muselo změnit něco uvnitř hodnotového žebříčku společnosti... Jsme otupělí, apatičtí, nevšímaví, cyničtí...a takové jsou i naše děti...tohle se děje běžně i na českých školách (vyjma událostí ze samého konce...tedy prozatím...) a neřekl bych, že je to mnoho zveličené... úděsně realistický film...

Králova řeč (2010)

Nádherné herecké výkony a opravdu dobrý příběh, naprosto bez akce ale to zde není zapotřebí, určitě to doporučuji všem 90%

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Ale ale ale už to přestaňte točit nbeo dám nakonec odpad, kromě příběhu, který byl stejně silně pozměněn víc nic než moc, nejhorší z nové trilogie Letopisi narnie 15 %

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Lepší než první díl, ale opět nic suprového tak půl napůl, ale protože prvnímu dílu jsem dal 2 hvězdy dávám 3 :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Bál jsem se že Hobit udělá PP ostudu a rozhodně to tak nedopadlo, bylo sice pár scen které se dali zkrátit ( např. scéna v Bilbově noře s trpaslíky) aniž by narušili film, ale naopak bylo mnoho scén, které jsem ocenil, patřili k nim hlavně zpětné vzpomínky na boje trpaslíku před morií nebo to jak přišli o horu kvůli Šmakovi, naprosto dokonálá scéna s glumem :D a skřeti nezklamali hudba super elfové nechyběli. Já jsem spokojen 90 %.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Toto by se mělo pouštět na školách. Tento film ukazuje naprosto přesně i když krutě to jak byli vychovávány německé děti za druhé světové války. Herecké výkony v pořádku, tento film mě však oslovil mě a dostal od mě 5 hvězd hlavně kvůli příběhu a tomu že ho natočili sami Němci úkázal mi v jaké pravdě byli tyto německé děti vychovávány a co jim bylo předkládáno. Naprosto... nemám slov 100 % bez diskuse rozhodně doporučuji :)

Malý Herkules (2009) odpad!

Na začátek, bych rád že jsem se na tento film podíval, jen proto abych mohl dát lepší hodnocení než je tu převažující, ale dopadlo to katastrofálně. Další film který nestojí za to aby jste shlédli ůvodní titulky, i když opomenu šíleně trapné efekty a otřesné herecké výkony, zbyde přede mnou oprav du velmi trapný a tuctový příběh, dokonce ani ta kamre nebyla dobrá a ať se snažím sebevíc nemůžu na filomu najít nic kladného, rád bych řekl že je mi to líto ale není 0 %.