Svatby podle Mary (2001) odpad!

„Pískovcový penis. Očekával bych, že bude větší...“ Njn, já bych zase očekával, že Svatby budou menší (menší píčo..ina). Takže, chápu-li poselství filmu správně, pokud nepotkali někoho ještě víc ideálnějšího, žili spolu šťastně a ideálně až do nejdelší smrti? Už aby to bylo. Přitom Jennifer Lopez mám celkem rád a například v U Turn jsem bezprsťákovi Bobbymu dost záviděl, že může kočičce Grace pomáhat věšet záclony. Jenže tyhle hrozné svatby... Kýble k zblití přeslazené romantiky a neuvěřitelně stupidních řečí. Opravdu to bylo nutné, vzít tak ubohý kšeft, Jeniffer? „Jsi krásná, jsi výjimečná a on tě miluje. To je důkaz, že vaše manželství bude nejen šťastné, ale vydrží vám navěky.“ “Láska nebývá dokonalá, lásla je prostě láska.“ „Rád bych pronesl přípitek: Já vás všechny tak miluju!“ No comment. Můj vlastní přípitek: „Strčprstskrzkrk!“

Born Innocent (1974) (TV film)

Zraňující, surové, bezcitné. Nejen scéna znásilnění ve sprše, ale i celý film. Ona dřevěná násada vlastně posloužila jako iniciační nástroj, který měl nesmělé Chris Parker názorně ukázat, kam se to dostala. Odteď bude její osobnost nemilosrdně znásilňována špatně nastaveným (k jednotlivci lhostejným) systémem sociální "péče" o problémovou mládež, z něhož není úniku. Bude-li dívenka Chris chtít přežít a zachovat si zbytky důstojnosti, musí se i ona stát tvrďačkou s okoralou duší. V závěru příběhu se pak lidé "ze systému" doslova s křížkem po funuse podivují nad tragédií a nechápavě se vyptávají: "What happened?"

Stůj, nebo se netrefím! (1997) odpad!

“Make film, not WTF! Scheiße!“ Žánrově nezařaditelný paskvil. Komedie ani omylem a žánr “útrpná, nudná trapnost“ tu chybí. Ale jo, dal bych z útrpnosti aspoň tu jednu hvězdu, za nabílo napudrovaného černocha v náckovské uniformě. Ovšem jen pokud by mu Chýlková v přímém přenosu bílila jeho nadměrně vyvinuté afroamerické mužství, na které předtím tak nevěřícně (a natěšeně) valila své bulvy. Bohužel, žádné pudrování bimbase se nekonalo. Detailní záběr na černou kládu délky 25 cm (měřeno v klidovém stavu) byl z filmu na poslední chvíli, čili těsně před novinářskou projekcí, vystřižen. Škoda. Třeba bych podle toho údu konečně poznal, o jaký žánr se nebohý pan Chlumský vlastně pokoušel.

Šílení (2005)

Člověk člověku vlkem, šílenec šílenci lékařem. Pomoc všem trpícím, terapie se zpěvy a tanci a zaručenými výsledky, svůdná Charlota zdarma všem potřebným. Odvážný coming out známé nymfomanky Ani Geislerové! Ostatně myslím, že Švankmajerův taky :-)

The Battery (2012)

Totálně vy(k)lidněná zombiroad movie aneb příjemné relaxační postapo s klaustrofobicky depresivním koncem, natočené za pouhých 100 dolarů. Je neuvěřitelné, co dokázal spáchat schopný a nebojácný vousáč Jeremy jen s pár rekvizitami - s obyčejným walkmanem, pár flaškami whisky, jedním obstarožním šestiranným koltem po dědečkovi, basebollkou a kýblem jablek plus kýblem scenáristické a režijní invence. A abych nezapomněl, i s Ryanem Winfordem, autorem povedeného náladového soundtracku.

Hranice ovládání (2009)

Nesympatický černoch, který se nepotí a nepoužívá (nemá?) mimické svaly, k tomu litry vypitého kafe a několik A5tek sežraného papíru. Divně vyprávěný divný příběh, ze kterého si po čase zřejmě budu pamatovat jen tu poslední krabičku od sirek, ze které na mě Jarmusch posměšně vyplázl režisérský jazyk. Hodnocení? Vůči artovému(?) filmu, který je na mě zřejmě už moc "těžká kláda" bych byl i shovívavý, ale zprasená finální scéna v bunkru to vše zazdila. Zaškatulkovaný komik Bill Murray ve vážné roli zlého šéfa? To jako vážně?! A ještě ke všemu tam i mluvil... Taky ten zápas a škrcení imho mělo být natočeno jinak. Ne tak divoce a akčně, ale rozvláčněji až něžně, zkrátka víc artově, Jarmuschi! :-P

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

"Make love, free love!"     ...but do not forget to stretch the condom on the cloven hoof! So long they walked for water with carafe :-), until the virus ripped (of the chain).

O chudém královstvíčku (1979) (TV film)

Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-)))

Příběh kmotra (2013)

Docela rád bych si přečetl komentář uživatele Mrázek, co by na to říkal. Škoda, že už "skončil" a nepíše :-) To já jsem z tohoto pokusu o česko-sicilskou koprodukční krimi moc na větvi nebyl. Jako kmotrovina nějak bez šťávy, ale ani jako (v krabici od banánů) volně ložený dokument nic moc. Vlastně nejzábavnější na tom byl fórek v závěrečných titulcích: "Film vznikl pod záštitou Nadačního fondu proti korupci.". Tak ona má u nás korupce dokonce už i svůj nadační fond... :-)) Zajímavá informace. Řeknu vám, v tom fondu bych chtěl dělat ředitele!