Dívka ve vlaku (2016)

Poslouchal jsem to i jako audio knihu a to byl urcite lepsi zazitek. Ale chapu, ze nelze vsechno z knihy dostat do 112 min. filmu. Herecke vykony jsou na dobre urovni a rozhodne stoji za pochvalu hudba.

Barva vítězství (2016)

Příběh tohoto sportovce si zaslouží kvalitní zfilmování a tady se to naštěstí povedlo. Asi i díky tomu, že to není americký film. No vždyť kdyby to američané natočili taky podle pravdy, nevyznělo by to pro ně moc dobře. Sám Owens nikdy netvrdil, že by ho Hitler svým postojem nějak urazil. Mnohem více ho totiž mrzel postoj jeho vlastního prezidenta. „V Německu jsme měli stejné hotelové pokoje jako Němci. Po návratu do USA jsem nemohl ani jet v přední části autobusu, vyhrazené pro bílé. Nemohl jsem žít, kde jsem chtěl. Prezident mě nepozval do Bílého domu, aby mi potřásl rukou. Nestál jsem mu ani za telegram. Hitler mě neurazil, urazil mě Roosewelt,“ poznamenal k celé záležitosti hořce Owens.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Herecké výkony nebyly špatné, ale co mi nejvíc vadilo byl střih. Vždycky jedna scéna statické kamery, pak střih a zase úplně jiná scéna, která s předchozí vůbec nesouvisela. A pak co se týče faktů, tak tam taky lecos vzali hopem a jinde zase naopak něco zbytečně natahovali. Myslím si, že z toho mohl být hodně dobrý film, ale bohužel nestalo se :-(

Skrytá identita (2006)

Velmi pěkně rozehraná partie, kde není nouze o napínavé okamžiky, ale poslední čtvrtina filmu to zbytečně pokazila a konec už to nenapravil. Škoda, mohlo to být na plný počet.

Korunní princ (2015) (TV film)

Letošní vánoční pohádka se podle mého vydařila velmi dobře, i když asi ne každý s tím bude souhlasit. Možná tam bylo pár nedokonalostí, ale i tak jsem byl velmi spokojený. Spousta humoru i napětí, žádná nuda.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

To jsem zase jednou naletěl na vysoké hodnocení na CSFD. Taky herecké obsazení mě nalákalo, abych se na to podíval, ale pro mě to teda žádná velká sláva nebyla. Herci hrajou dobře, ale největší zklamání je scénář - dvouhodinový film a vlastně se tam nic pořádného nestane - jen se stále připravuje velká akce, která zase nakonec podle mě nestojí za nic.

Smrt v labyrintu (2014)

Atmosféra Řecka v 60. letech tomuto filmu hodně pomohla, abych udělil 4* Ale kromě toho se mi líbilo sledovat osud 3 hlavních hrdinů(kromě nich je tam už vlastně skoro jenom komparz a že je ho tam opravdu hodně - všude spousty lidí pochodujích městem ať je noc nebo den). A jen si domýšlet, co se jim asi honí hlavou, protože toho hodně zůstane nevyřčeného.

Věčně mladá (2015)

Docela dobrý romantický film, jen trochu moc v americkém stylu... Volba Blake Lively pro hlavní roli byla trefou do černého.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Hodnotím až po shlédnutí všech dílů. Velkým nedostatkem je, že těch dílů je opravdu málo. Když jsem si na hlavní hrdiny zvyknul a celkem si je i oblíbil, tak už byl konec. Při prvním díle mi tam neseděla především Berenika, která se mi na roli kriminalistky fakt nezdála, ale postupem času už to bylo OK. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byl odpad. Pravda je, že ten název opravdu není moc dobře zvolený, vždyť ta Plzeň se tam zase tak moc neobjevuje. Zajímavé je obsazení většiny vedlejších rolí komparzisty nebo málo známými herci. Možná to byl záměr a nebo snaha o snížení rozpočtu, kdo ví.