U mě dobrý (2008)

Lehká letní komedie. Takže, u mě dobrý - 50%. Nebude to film, který si budu pouštět každý rok, ale určitě mě pobavil. Připomenulo mě to jednoho šmíráka, co mě kdysi prodal úplně bezcenné dvoje hodinky. S bráchou jsem mu naletěl jako děcko. Krásnou čistou hru s náma sehrál. Jak Polívka. Přesně tak by šikovný. Stejné prostředí stejná elegance a čistota galerky :-) No, a Vladyka v peep show. To bylo hodně best. Maringotka a aktérka echtovní :-) Ve své podstatě to bude možná spíš na 60%. Viděl jsem to 2x a 2x jsem se bavil.

Svatba na bitevním poli (2008) odpad!

Tak jak skončil tento film, tak skončila farma Bolka Polívky. Stejná kvalita, stejné ambice. Raději se objednám k zubaři, než to dokoukat. Jeden z posledních Polívkových pokusů jak se udržet v oku diváka. Veskrze se ale stěží udrží na jeho podrážce.

Mumie se vrací (2001)

Tak jak bývá zvykem, s jedničkou se to nedá měřit. Dávám ale tři hvězdy za to, že jsem kupodivu neumřel, i se dá dokonce říci, že jsem se i bavil . Hlavně jsou ale tři hvězdy za zpracování. Vše jak má být. Bohužel ale patří do kategorie jednou vidět a to stačí. Podruhé už jenom jako kulisu při slepování letadýlek.

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

Jeden z mnoha filmů, které se dnes již nenatočí. Herecké pojetí mladých herců je spontánní a pokaždé, co by horolezec se rád koukám na dobu, kdy pro nás byl skoba poklad a lano magická věc. Jsem rád za tuto detektivku, kde i to :„soudruhu kapitáne" jde mimo a i zatvrzelý signatář charty nedokáže přepnout program. Až film zase budou v neděli dávat, rád si uvařím kávu a při sledování zhltnu půl pekáče buchet. Bude mě dobře a to i přes to, že ve filmu neuvidím ani jeden iphone.

Zvíře (1977)

Zvíře a Belmondo. To je pro mě srdeční záležitost. Mám před očima nesmrtelnou repliku: „berete si za manžela pana Michela Gauchera? Ne? Musíte nahlas, nevěsta je rozrušená –berete si za manžela pana Michela Gauchera???... Hovno" A větu „co je, cítím se jako kuře"...ta je se mnou celý život. Film je doslova protkán vtipnou linkou a při sfoukávání dortu se nejde nesmát.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

No nic, těžko věřit, že pan Vorlíček natočil (spíše nakydal) těchto 90 minut bahna. Lze si jen těžko představit, že „dílo" bylo dělané na něčem svižnějším, než IQ 151, či PMD 85. Daleko sofistikovanější je dílo sedmiletého chlapce, co poslal svou nejhorší kresbu do časopisu Ohníček. Je mě to ale v celku líto, neb jsem se na volné pokračování „Dívky na koštěti" vskutku těšil. Dále mě je líto, že se muselo tolik herců tak ponížit a figurovat tak v dílu rozhodně ne hodného génia. Být panem Vorlíčkem, tak všechny ty požírače brambůrek a upíječe Coly, co sedí za tím PC v hodnotě milion korun osobně kopu až pod Barrandovskou skálu! Za mě je to zatím to nejhorší, co jsem kdy viděl. ... Bohužel.