• Rodinný
  • Reality-TV

5 proti 5 (2007) (pořad)

Pre mňa výborná súťaž, ak mám čas, pozerám vždy. Moderovanie Andreja Bičana skvelé, toto je relácia, ktorá mu naozaj pristane a môže sa dokonale a slobodne realizovať. Hoci niektoré odpovede niekedy vyznievajú dosť nejednoznačne, je to zábava triafať sa a porovnávať do toho, čo povedali Slováci a čo by som povedal ja.

Medená veža (1970)

Pre mňa filmová lahôdka. Neuveriteľné posolstvo citu a lásky, krásy hôr a čistoty ľudských vzťahov. Úžasná a ľúbozvučná slovenčina trojice hlavných hrdinov Ivana Mistríka, Ivana Rajniaka a Štefana Kvietika.Skvele stvárnené vedľajšie role Vlado Mullerom v roli policajta a Júliusom Vašekom ako Prašivcom. Výborné sprievodné slovo Ivana Mistríka. A k tomu jemná Emália Vášáryová. Keď to človek porovná so súčasnou tvorbou a často stupídnymi brakmi, no kto niečo také dnes natočí? NIKTO! Takže vďakam im, hercom, režisérovi Martinovi Hollému a ako vždy úžasnej hudbe Zdeňka Líšku. Boli ste fakt majstri svojho remesla. Nech sa od vás učia.

Pláž 33 (2012) (pořad) odpad!

Stačilo vidieť a počuť kvalitu komunikácie a zopár záberov v upútavkach.....na niečo bola v minulosti tá cenzúra fakt dobrá.

S tebou mě baví svět (1982)

Neviem, ako sa tento film mohol stať komídiou storočia. Takýto druh zábavy naozaj nemusím. Pre mňa taká nanútená zábava, nepríťažlivé. Nemôžem si pomôcť a vždy, keď ide upútavka na tento film, viem, že ho viac pozerať nebudem. Keď človek porovná súťažiace filmy o komédiu storočia s Oldom Novým alebo Vlastom Burianom, kam sa na to tento film hrabe.

Zlodějská partie (2009)

Taká fajn oddychovka na sobotný večer. Morgan Freeman je pre mňa zaujímavý v každom filme. Celé trošku naivné, miestami príliš romantické a úsmevné, ale Radha Mitchell je neodolateľná v tomto filme. Ani sa Banderasovi nečudujem, že podľahol :-). Ťažko uveriť, že by to medzi skutočnými majstrami bankových vlúpačiek fungovalo práve takto. Ale dopozeral som napriek tomu v pohode.

Peacemaker (1997)

V pohode som tom pozrel celé. Výkony George Clooney a Nicole Kidman v celom filme zbytočne preafektované, až nasilu pútajúce pozornosť. V niektorých momentoch až úsmevná dokonalosť hlavných hrdinov, ktorí sú jednoducho neomylní a dokážu všetko. George Clooney mi miestami pripadal ako Chuck Norris :-). Scéna s laserovými zameriavačmi fakt skvele natočená. Strhujúco natočená aj smrť manželky a dcéry srbského politika, ktorý mal odpáliť bombu. Inak, pri jej zneškodňovaní-tej bomby-by sa asi skutočný pyrotechnik pousmial, tá rýchlosť....

Pesničky z Repete (1983) (pořad)

Náhodou, dalo sa to pozerať. Vytiahol na výslnie už dávno zabudnutých spevákov, na ktorých by si už nebol nikto nikdy spomenul. Oprášil ich hity a ľudia pri TV obrazovkách si aspoň na chvíľku oddýchli. Počúvam úplne iný štýl hudby, ale toto som si aj tak vžfy pozrel.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Úžasná klasika, pre mňa nezabudnuteľný seriál. Potom natočili aj filmovú skrátenú verziu, tá už taká dobrá nebola. Keď som osdobne stretol Omara Sharifa-kapitána Nema na Art Film feste v Trenčianskych Tepliciach-mal som zimomriavky na celom tele. A navyše-skvelá hudba -Gianni Ferrio načrel do dokonalosti filmovej hudby. To sú pre mňa ďalšie príjemné zimomriavky, keď túto hudbu počujem. Neodolateľná vec pre ušné bubienky.

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Tak toto bola riadna slabota. Keď som si v TV programe prečítal, že ide seriál Tajomný ostrov, tešil som sa na pôvodnú klasiku s Omarom Sharifom v roli Nema. Keď som začal sledovať telku a videl novú adaptáciu románu Julesa Verna, tešil som sa, čo z toho bude. Diel od dielu väčšia nuda a pre mňa obrovské sklamanie a neporovnateľne horší seriál ako ten pôvodný. Ani som to nepozeral do konca. Aj keď modernejšie ponímanie, pre mňa nedopozerateľné.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Pre mňa jednoznačne najslabší príbeh z trojice Fantomasov.Dosť ma to nudilo a v porovnaní s prvými dvoma filmami omnoho slabšie a podstatne menej nápadité. Z DVDčka si občas pozriem prvé dva filmy, tento tretí zapadá prachom.