• Rodinný
  • Reality-TV

Pacho, hybský zbojník (1975)

Čím som starší, tým viac sa mi tento film páči. Cez tieto Vianoce som si ho pozrel niekoľkokrát a čoraz viac mu prichádzam na dokonalú chuť. A Eva Máziková v sude s kapustou v rli Hanky je nezabudnuteľná. Zaujímavé je, že iba málokto tuší, že v tomto sude je dnes veľmi známa slovenská speváčka Eva Máziková. Oné, fakt skvelé.....rovným dielom, chlapci moji.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Pre mňa jeden z najúžasnejších seriálov detstva. Nezabudnuteľné planéty s nezabudnuteľnými nápadmi tvorcov. žiadne plagiátorstvo, ale skvelé tvorčie schopnosti a neuveriteľná fantázia tvorcov. Tešil som sa na každá príbeh, kam sa zasa Aladár vyberie. Úžasné , aj 5 hviez je málo. Navyše skvelý slovenský dabing - Gejza-Jozef Skovay, Paula – Magda Paveleková, Kristína – Zuzana Cigánová, Aladár – Maja Velšicová, Záviš – Juraj Kukura,MZPRX-Ivan Letko, Cvoky – Oldo Hlaváček.

Sukňa lenže zelená (1988) (TV film)

Film, ktorý mladú generáciu dnes už neosloví a na mnohé dejové línie sa bude pozerať s absolútnym nepochopením. Staršia generácia si možno s nostalgiou zaspomína. Televízna oddychovka a sonda do života študujúcich vojačiek-vysokoškoláčiek. Vzhľadom na svoj obsah sa pravdepodobne tento TV film už na obrazovkách tak skoro alebo vôbec neobjaví. V podstate takmer celý film je natočený v bývalých priestoroch Vojenského učilišťa podjavorinských partizánov Novom Meste nad Váhom a iba zopár záberov pochádza z iného prostredia.