Isognomostom

Isognomostom


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 2.1.2017  10:13

  Dechberoucí pecka. Bojím se příštích dílů s nedočkavým mrazením v zádech. Doufám ve více prostoru pro Mycrofta - jeho úvodní scénka a pak ta bezmocnost při výsleších a v akváriu - Gatiss neskutečně válí! Velkou hvězdu zaslouží pomrkávání knižní předlohou - opravdu potěšilo.

  • 2.1.2017  10:08

  Film bezpochyby zajímavý, ale nasadit ho do hlavního vysílacího času na Nový rok jako hlavní pecku s komediálním nádechem - to byla od ČT opravdu strašná blbost... (asi jako když zásobování poslalo jednotce MASH uprostřed mrazů strojek na zrmzlinu - byla jsem rozčarována stejně jako plukovník Potter)

  • 30.10.2016  00:46

  PARÁDNÍ! Víte, co je věčnost? Kdesi uprostřed moře stojí vysoká hora, k níž každých milion let přiletí maličký ptáček a klovne si zobáčkem. Až ta hora zmizí, pak uplyne vteřina věčnosti. *** Podobné narážky na trpělivost, udolávání časem a sebeobětování v zájmu záchrany lidstva najde člověk ve spoustě příběhů, ovšem tato verze má Benedicta Cumberbatche, jehož výkon je jako obvykle excelentní. Luxusní podívaná, která slibuje ještě větší nářez do budoucna (viz OBĚ scénky tradičně umístěné mezi závěrečné titulky) Viděna verze 2D s titulky. *** Tak proto sídlíte v Káthmandú - mimo dosah lékařské komory. Co je v tom čaji???

  • 30.10.2016  00:29
  Anthropoid (2016)
  *****

  V době natáčení jsem byla juknout do okolí Resslovy ulice a když jsem tam na dobové vývěsce louskala červenou protektorátní vyhlášku podepsanou Heydrichem, tak mě oslovila skupinka amerických turistů, kteří byli vyvedeni z míry několika odpočívajícími esesáky. Nechali si vysvětlit celý příběh a byli ohromeni. Tou statečností a odvahou, tím hrdinstvím i tou zradou - mnichovskou i Čurdovou a tím německým běsněním. Poznamenali si klíčová slova Heydrich, Anthropoid a Lidice a dušovali se, že si na film zajdou, až se u nich bude promítat. Já doufám, že si vzpomněli a svůj slib splnili - všechno, o čem jsem se jim snažila vyprávět, v tomto filmu je. A je to udělané tak srozumitelně, že člověk odpustí i těch několik drobných i větších uměleckých přídavků. Za mne plný počet hvězd bez zaváhání. Znám i Atentát, ale tady mi to sedělo nějak víc. Mimochodem, Gabčík mluvil anglicky, četla jsem české titulky a přesto mi kdesi v hlavě zněla slovenčina, tak dobře se dalo s tímto vyprávěním tohoto naprosto zásadního příběhu československých dějin splynout :-) p.s. v závěrečných titulkách mohli autoři zmínit, že Čurda byl po válce popraven a pohřben na tom samém hřbitově jako těch sedm statečných z kostela + že teprve díky likvidaci Heydricha a následné brutální německé odplatě byla západními mocnostmi odvolána Mnichovská dohoda, kterou zmiňovalo úvodní slovo...

  • 30.10.2016  00:10

  Většinu z těch pěti hvězd získává dvojice Spock a McCoy - oba konečně dostali tolik společného prostoru, kolik mívalo jejich špičkování v původním seriálu. A to já ráda ;-) Celkově se let do neznáma poměrně vydařil, těším se na další výpravu. *** Velitelé základen nelétají do vesmíru, že ne? - Ne. - Tak to já už se na to místo nehlásím ***

  • 30.10.2016  00:02
  Star Trek (2009)
  *****

  Právě jsem ztratil domovskou planetu - jsem emocinálně zasažený. *** Tenhle nový teleport jsem zkoušel na psovi vrchního velitele. *** Když už jste ho musel vysadit na pusté planetě, mohl byste se aspoň tvářit, že vás to mrzí. ... tahle paralelní StarTrek linie se opravdu povedla :-)

  • 29.10.2016  23:57

  Celou dobu jsem byla zvědavá, jakou extra podivnost mají maskovaná dvojčata - dočkala jsem se :-) Slečna Peregrinová je nad očekávání podmanivá, hlavní hrdina uvěřitelný, děti zábavné. Příběh z knížky jsem neznala a asi se k němu nějakou dobu nedostanu, ovšem na film zřejmě dostanu brzo chuť znovu.

  • 14.6.2016  23:01
  Assassin (2015)
  *****

  Pastva pro oko. Dechberoucí záběry, kde by sice divák ocenil programové slovo jako k baletu (aby se lépe vžil do příběhu, v němž se toho moc nenamluví), ale které jsou jako pohyblivá galerie plná strhující atmosféry... Většinu zvuku/hudby tvoří ruchy při pohybu herců, což je pastva taky pro ucho - třeba při chůzi v starodávných dřevěných stavbách, při praskání větviček v lese a zejména při zpěvu ptáků nebo zurčení vody... Až dostanete chuť na čínský pomalý film krásných obrazů, pak doporučuji... Já jsem z kina Atlas odcházela nadmíru spokojena, protože mám ráda starou čínskou kulturu a jsem zvyklá chodit na nemluvný balet a do galerií :-) p.s. zajímalo by mne, jestli v závěrečných titulkách (se skvělou hudbou) byla funkce "obsluha závěsů" - v některých scénách se museli tito lidé dost nadřít :-)

  • 2.1.2016  18:12

  "Budeš prvním člověkem, který zemře pohřben ve svém vlastním myšlenkovém paláci." Trošku jsem se v jednu chvíli vylekala scénáristického veletoče, ale nakonec všechno fungovalo, jak mělo... MŇAM :-)

  • 25.12.2015  21:57
  Svatojánský věneček (TV film) (2015)
  **

  Ze slušnosti jsme dokoukalii, ale bylo to tak velké zklamání, že nemohu dát hvězd více. Místy sice problesklo pár zajímavých nápadů, ale tak zbytečně přeplácané pitvoření postav a zmateně nedotáhnuté dějové zápletky a dialogy jsem naposledy viděla v "pohádkách" páně Trošky... což pro režiséra Strachova formátu není dobré... Dokonce i naše maminka prohlásila, že tuhle slátaninu už nechce příště vidět... Snad bude pokračování Anděla Páně na lepší úrovni... P.S. Právě běží závěr S čerty nejsou žerty - během prvních pěti minut po přepnutí je pod naším stromečkem mnohem veseleji a společně vychutnáváme tu správnou POHÁDKU...

  • 25.12.2015  21:44
  Pan Větvík (2015)
  ****

  Viděla jsem na online BBC ONE jako předkrm při čekání na vánoční speciál Doctor Who. Ohromně milá a kouzelná záležitost - pokud se mi podaří někdy zařadit do videotéky, tak budu moc ráda. Tahle animovaná půlhodinka zanechala 100x lepší dojem než božíhodový Svatojánský věneček. :-)

  • 25.12.2015  17:26
  Korunní princ (TV film) (2015)
  ***

  Bajaja pod vlivem kouzelného lektvaru. Celkem ta pohádka ušla a překvapivě fungovala. Ale srážím hvězdy za příšernou hudbu během souboje (a uřvanou během celé pohádky) a za roztleskávačky. Malé bezvýznamné plus za R. Kalvodu v roličce jednoho z loupežníků (hledačů ztraceného prince).

  • 21.12.2015  17:51
  Spectre (2015)
  ****

  Nejsem sice bond fanda, ale trailer vypadal tak zajímavě, že jsem se uvolila doprovodit do kina svou známou. Nakonec jsem byla velmi spokojená a do nového roku si zkusím nějakou předchozí bondovku naordinovat k rozšíření kulturního přehledu :-)

  • 21.12.2015  17:46
  Marťan (2015)
  *****

  Příběh marťanského Robinsona může směle do žebříčku top sci-fi vyprávěnek. Knížka je podrobnější a nejen jazykově šťavnatější, ale film se rozhodně velice podařil.

  • 21.12.2015  17:41

  Fungovalo všechno - herci, hudba, atmosféra, vtípky, akce... Jedním slovem - JÍZDA. :-)

  • 21.12.2015  17:39
  V hlavě (2015)
  ****

  Pohled do hlavy se od dob Křečka v noční košili sice poněkud změnil, ale nový koncept funguje stejně dobře. Celkem pěkné a opakovaně koukatelné :-) Máme nový pultík - "PUBERTA" :-) MŇÁÁÁÚÚÚ...

  • 21.12.2015  17:32
  Perný den (1964)
  ****

  Jak říkáte svému účesu? Arthur. :-) Chtěla bych zažít první koncerty Brouků v dobách, kdy už hráli nejznámější hity, ale jejich výkony ještě bylo slyšet bez šíleného ječení poblázněných fanynek... Lennon ve vaně :-)

  • 21.12.2015  17:28

  Poctivé. Poučné. Přehledné. Pochopitelné. Podařené. Podmanivé. -- film s pěti P :-)

  • 21.12.2015  17:25

  Jsem-li já, s tím co mám pod sukní, žena, pak paní učitelka musí být rozhodně muž... :-) Geniální :-)

  • 11.7.2015  21:10

  Nepravděpodobně lidské. Složené dohromady působí některé scénky téměř absurdně, ovšem jednotlivě se mohou odehrávat vždy a všude. Několik zásadních vtípků je obsaženo už v traileru, ovšem ani zbytek filmu není bez chuti a vůně. Skvěle obsazené děti. Výborní dospělí. Během dialogů zazní nemálo známých "klišé", ovšem většina z nich v poněkud neobvyklém pojetí - o to víc mohou člověka přimět k zamyšlení. Film, ke kterému se budu ráda vracet. "Naše dcera spí s kamením v posteli, nepotřebujeme pomoc odborníka? -- Geologa?"

  • 30.4.2015  17:24

  Velmi příjemná zábava, povedená akce, sympatičtí klaďáci i záporáci. Ocenila jsem hlavně Lukostřelce - konečně trochu víc prostoru. Vkládání mocného kamene do umělého člověka vymyslel už Rabbi Low v rudolfinské Praze, ovšem odpadla jsem při představovací scénce: So, who are you? I AM --- citovat božskou identifikaci "Jsem, který jsem" v komixovém blockbusteru, to mě vážně dostalo. Mému nadšení 2D s titulkami naprosto stačilo a já se bavila opravdu náramně. Jednou budu muset absolvovat Avenger maraton, abych se zorientovala před příštím filmem, který zřejmě bude ještě větší jízda. "Neubírej z mojí hromádky!" ... "Hello, DEER, tell me everything" ... "he is fast, she is weird"

  • 20.2.2015  17:04

  Kdysi kdosi diagnostikoval mou zálibu v klasické/naivní filmografii, která u většiny současných lidí vyvolává možná tak úsměšek, za poťouchlost až recesi. Strojené monology lékaře Jáchyma sice vedou k průběžnému uchechtávání, některé citové výlevy obou hlavních dam jsou také k pousmání, ale když se profesor Partyk podívá nebo promluví, tak se jakákoli pochybnost o filmu Zlatý člověk per prima hojí. Z celého filmu je nejsympatičtější právě idealizovaná postava poněkud nešťastného lékaře, který by "chtěl od života jen prosté lidské štěstí". Díky svým zkušenostem má totiž nad všemi červenoknižními zápletkami, kvůli kterým by se všichni hromadně uplakali nebo zasebevraždili, velmi příjemný a poučný nadhled. Navíc se pan Korbelář moc hezky poslouchá a s ohledem na charismatické vystupování dává smysl i jeho udivená sebekritická poznámka směrem k tajně zamilované asistentce Jožce: "co na mně vidí?"... Ve filmu se mluví krásnou češtinou, takže občas si pustím film jako zvukovou kulisu k práci a některé pasáže už mám v uchu - výborná je zejména hláška primáře Boučka, když se ptá Jáchyma na pletky s paní Partykovou: "Tak sedněte si a povídejte. Ale ne mně lhát! Nebo vám vynadám! Víte, že pro to daleko nejdu!" - takový klenot se v současných scénářích příliš nevyskytuje ;-)

  • 9.2.2015  22:57
  Kód Enigmy (2014)
  ****

  Jedním slovem - poctivý - Na celém filmu je vidět pečlivá práce a velmi příjemně se na výsledné dílo koukalo. Jako umírněná "Benedictinka" jsem se chvílemi sebekriticky přistihla při dvou propojených úvahách: 1) jestli by Imitation Game měl takový divácký úspěch i bez účasti fanklubu B. Cumberbatche ... Příběh je pojat tak příjemným způsobem, že by určitě zaujal i v jiném obsazení, ovšem byla by velká škoda nevyužít Cumberbatchova ohromného potenciálu nejen v početnosti nekritického fanklubu, ale hlavně v jeho všestranném herectví, jehož charisma prostupuje každou scénou a právem celý film táhne z pozice titulní role. 2) jakého jiného herce bych si uměla představit v náročné roli Alana Turinga (pokud bych neznala matematikovu skutečnou podobu). ... V několika scénách mi místo BC blesknul obraz Damiana Lewise, který by se jistě v roli A. Turinga taky neztratil a tuto pseudoalternaci považuji za doklad, že příběh sám o sobě je natolik dobře vystavěn, že osobnost hrece titulní role pro Imitation Game není to nejdůleležitější a že je to filmový příběh kvalitní... Bylo mi potěšením.

  • 29.12.2014  21:46

  Hodnotím zejména vyzdvižení přirozené snahy Jana Pavla II. o dialog s židovskou komunitou. Inspirující jsou také vzpomínky na jeho nemoc, stáří a úmrtí - ta poslední citace o člověku přežívajícím v lidech, kteří po něm zůstali, je velmi silná. Hudební podkres k závěrečným titulkám je ukázka zdařilého soudtracku - optimistických melodií je vždycky zapotřebí. :-) P.S. jako obvykle se tu nemálo lidí pozastavuje nad postojem katolické církve k antikoncepci, potratům atd - Vážení, možná vám to připadá nepochopitelné, ale otázka sexuality je sice důležitou, ovšem nikoli jedinou a už vůbec ne nejdůležitější, záležitostí, kterou se křesťanská katolická obec a její vnitřní i vnější "kodexy"zaobírají... ostatně Nezabiješ a Nesesmilníš jsou jako přikázání až páté a šesté v pořadí... Pokud vezme člověk v potaz přikázání "Miluj svého bližního jako sám sebe", tak je lze považovat za doslovné vysvětlení pro ty, kteří návod k základní úctě člověka k člověku nepochopili na první pokus... Prostudujte si Kázání na hoře z Matoušova evangelia, kapitoly 5-7... a pak se zkuste zamyslet nad podstatou křesťanství... ;-) P.P.S. jak pravil jeden venkovský kněz: "většina starých i nových dobře míněných rad a způsobů života bývá lehce znehodnocena množstvím nedokonalých lidí, kteří se jimi chtějí řídit aby zdokonalili svůj vlastní život... nelze soudit celek podle jednotlivců, ani jednotlivce podle celku - každý člověk je jedinečný, stejně jako jeho životní cesta..." Pax vobiscum :-)

  • 27.12.2014  23:39

  Viděno v příjemné slovenčině. V letošním vánočním klání u nás doma Láska na vlásku jasně zvítězila nad "nudným Písařem" a "pitomým Rybářem" - doslovná citace rodinných komentářů. Bez zápletky s hvězdářem by sice osvědčená výměna Prince za Chuďase dávala větší smysl, ale nejenom díky exteriéru Oravského podzámku na mne dýchla atmosféra Krále Drozdí brady (verze s L. Vaculíkem), kteroužto pohádku jsem si docenila a následně velmi oblíbila až na několikátý pokus. Láska na vlásku je jediná letošní vánoční novinka, kterou mám chuť pustit si znovu :-) Milé překvapení.

  • 24.12.2014  21:19
  Princezna a písař (TV film) (2014)
  **

  Během štědrovečerní pohádky jsme rozbalovali dárky, takže nám semtam kousek děje uběhl bez povšimnutí. Při druhém zkouknutí v jednom zátahu snad člověk získá ucelenější dojem. Zatím plus za pěkné lokace, absenci šíleného ječení a znovuobjevení mého oblíbeného doktora Billa a Sherlocka Holmese alias Radima Kalvody. Co ovšem velmi snižuje hodnocení prvního dojmu je příšerně hlasitá hudba, která místy přehlušovala i dialogy herců, což je velký nešvar a zlozvyk velkého množství nových pohádek. Právě sledujeme Tři oříšky - "sleduj, bráško - tady taky hraje hudba během rozhovoru" ... "no jo, a já bych si jí málem nevšimnul" - a to je prosím hudba Pana Skladatele Svobody! P.S. "Prastará" pohádka Tři oříšky pro Popelku (zvláště po digitálním vyčištění) strčí Princeznu a písaře hravě do kapsy... klasika opět vítězí ;-)

  • 24.12.2014  20:36

  Digitálním vyčištěním Tři oříšky neuvěřitelně prokoukly - vypadají jako nově natočená pohádka a ohromně to celé pohádce sluší. Ovšem narozdíl od většiny nových pohádek mají při svém stáří Tři oříšky stále skvělou atmosféru a výkony všech zúčastněných herců i neherců (rekvizity, kostýmy, střih, hudba...) hravě strčí do kapsy všechny nové pohádky za posledních cca 25 let (vyjma pohádek Lotrando a Zubejda a Anděla Páně). "Pojď dolů! Pojď ty nahoru!"

  • 28.9.2014  23:48
  Croodsovi (2013)
  ****

  Ohromně vydařený animák, při kterém se baví děti (schovej se do vysoké suché trávy), dospělí (ještě žijů!) i všichni dohromady (Douglasi, překul se). Svět chodících velryb, létajícíh želv a myšoslůňátek, do kterého je radost zajít na návštěvu. A příběh rodinky Croodsových není vůbec hloupý, což je největší plus. Bravo! :-)

  • 28.9.2014  23:41
  Babovřesky (2013)
  odpad!

  Můj první odpad. Totální a absolutní dno toho, co jsem kdy viděla. Čistě ze zvědavosti jsem to pustila při dnešní TV repríze. Čekala jsem jednoduchý snad, ale aspoň trošku humor, s tím, že přece Slunce, seno... Po deseti minutách jsem od té blbosti znechuceně vstala a film běžel jako kulisa k jiným činnostem ještě asi půl hodiny, než byl odsouzen k vypnutí. Zbyl zážitek prvního odpadu a alergie na vlezlý rádoby rozjásaný hudební motiv. Ve srovnání s tímhle výtvorem by i ty první dva Kameňáky nasbíraly každý svých15 minut smíchu a zasloužily by si po hvězdě. Babovřesky vůbec nic - komerční úspěch (za tohle bych chtěla v kině vrátit cenu lístku) a sály plné nadšených diváků si nedokážu vysvětlit.

  • 12.8.2014  21:47

  Začnu s sebou nosit dřevený stoleček - ťukání je zajímavý způsob komunikace pro nesmělé ;-) Tento film mne z mnoha důvodů několikrát zaujal/rozplakal/rozesmál na jiných místech než zbytek lidí v sále, ale nevadilo mi to - bylo naopak nadmíru příjemné, prožít tento příběh ve společnosti vynikajících herců Colina Firtha a Emmy Stone. Stručný popis s malým spoilerem: Okouzlující dobová záležitost s prastarou zápletkou o Něm a Ní na originálním podkladu spiritistických seancí s vkusně podkreslující "hot music" :-)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace