• Reality-TV

FC Venus (2006)

Podľa mňa celkom podarená romantická komédia na dosť vysokej úrovni na to, aby som sa hodinku a pol super bavil. Chápem, že človek, ktorý od toho čaká oscarový film nebude príliš spokojný, ale ja som nič nečakal, a tak som zostal jedine príjemne prekvapený. A nebyť hudby a pre mňa nepríjemnej nemčiny bolo by hodnotenie asi aj vyššie. 65%.

Fenomén (2010) (pořad)

Skvelá súťaž, pri ktorej som si prevetral mozog, pravidelne ju sledujem, je skvelá :). Obdivujem skvelý Hudákov hlas a nadpriemernú inteligenciu niektorých zo súťažiacich. Skvelá súťaž, lepšiu Jednotka do éteru dať nemohla ..., preto odo mňa tri hviezdičky.

Firewall (2006)

Dobrý film, na ktorý sa dalo pozerať od začiatku do konca. Keď som ho videl prvýkrát tak som bol naozaj napätý a naozaj som ho s radosťou dopozeral. Keď som film videl po druhý, tretíkrát už ma to prestávalo baviť a už som aj vychytal chyby. Moja rada : Film "Firewall" pozerajte len raz!". A inak čo sa týka hereckých výkonov Harrison Ford podal naozaj geniálny výkon. Takže nevidím problém dať filmu ***.

Forrest Gump (1994)

Prvýkrát som tento film videl v televízii a keď som ho dopozeral zostal som na sedačke obarený. Skvelý film, najlepší výkon kariéry Toma Hanksa, najlepší výkon režiséra Roberta Zemeckisa a podľa mňa aj najlepšia dráma na svete. Tento film sa dá pozerať aj 100 krát a stále ho človek prežíva. Neuveriteľné spracovanie, vtipy, pointa, scenár, zvuk. Na tomto filme som nenašiel žiadnu chybu. No veď oscary svedčia za všetko. P.S : Tento film vo mne vyvolal najväčší zážitok zo všetkých filmov asi aj na svete.

Fotři jsou lotři (2010)

Tak tento film veľmi nevyšiel. Ako rodinná komédia, vhodná na nedeľný vyčer snáď, ale jednoducho takýchto komédií tu už bolo dosť. Treba niečo nové!!! Nestačí zohnať De Nira, Stillera, Wilsona a Hoffmana a natáčať. Tí herci sú úplne skvelí, ale tu nemali čo hrať. Nie, nie toto nevyšlo, ale prvý diel "Jeho foter to je lotor" bol pekný :). Znova sa potvrdila moja obľúbená hláška : "Prosím Vás nenapodobňujte a nerobte druhé časti megaúspešných filmov".

Frasier (1993) (seriál)

Frasier je Frasier. Je to sitcom, ktorý priniesol niečo nové, niečo čo ešte nikto predtým nevidel. Priniesol inteligentný humor, so skvelými fórami, so skvelými charaktermi a so skvelým hlavným hrdinom, pre ktorého pracoval celý štáb. Bolo vidieť, že seriál bol natáčaný vo veľmi zohratom prostredí a, že všetci tvorcovia boli absolútni profesionáli. Prvá a druhá séria boli najlepšie - asi ako u všetkých komediálnych seriáloch :). Percentuálne asi 75% čo vynáša ****.

Free to Play (2014)

Aj napriek tomu, že Dotu som nikdy nehral počul som o nej nespočetne veľa, a ľudia z môjho okolia ma tak trochu donútili zhliadnuť si tento dokumentárny film. Free to Play rozhodne pobavil aj mňa, i keď som sa toho na začiatku trochu obával, no aj vďaka nemu som si vytvoril o tejto hre trochu iný úsudok. Neriešme však hru, neriešme ani to čo si o nej myslím, skôr riešme práve dokument, ktorý bol spravený naozaj luxusne. Je neuveriteľné, aký progres dokázali tvorcovia turnaja, a Doty všeobecne. Rozhodne odporúčam aj (ne)hráčom, akým som napríklad aj ja.. ;-)

Galileo (2012) (pořad)

Ľudia, prečo odsudzujete tento program? Lebo to moderuje otrasný Nykodým? No je pravda, že ani ja ho nemusím :), ale program ako sám o sebe je perfektný. Každý deň sa teším na reportáže Jana Schwidereka a jeho kolegov. Veď ako by sme vedeli čo treba robiť, keď stretnete krokodíla, ako by ste videli skvelých akrobatov a ako by ste si "frajersky" zaviazali šnúrky? S týmto programom STV som maximálne spokojný, preto *****.

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad) odpad!

Ako sa má človek dívať na to, ako rozhadzuje nejaká rodina peniaze? Alebo na to, aké príšerné brbty robí Carmen? Či ako rozmaznávajú deti? Ale čo sa stane keď príde kríza, aj potom budú tak rozhadzovať? Program bez pointy, kto ho sleduje je na úrovni tých, ktorí v ňom účinkujú. No aby to nebol odpad odpadov našiel som si jedno pozitívum :). Je to celkom zábava pozerať sa na to, ako muž tvrdo maká a ako sa na neho žena pozerá. To je naozaj komické. Áno, máte pravdu! Takto sme dopadli.

Gnomeo & Julie (2011)

Neviem ako mám takýto film hodnotiť. Je vhodný pre najmenších, ale ja som sa nudil. No beriem to tak, že som 5-ročné dieťa, ktorého bavia len animáky a rozprávky. V takomto pohľade to bolo hneď lepšie ..., :). No aj tak to nevylepší priemer. Odo mňa ***.