• Romantický

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Na úvod se nebudu tajit tím, že sledování seriálů zrovna dvakrát neholduji! Avšak na doporučení kamaráda, který Knick vychválil do nebes, jsem se rozhodla tomuto seriálu dát šanci. Už prví díl mi připadal poměrně zajímavý a neodradily mě ani velice názorné ukázky operací. (Krev mi nikdy nevadila.) Čím hlouběji jsem se nořila do příběhu, tím více se mi seriál začal zamlouvat. Práce lékaře je velmi náročná a my obyčejní smrtelníci si dovedeme jen těžko představit, jak velký nápor na psychiku přestavuje. V seriálu se s úspěchy a pády každý doktor vyrovnává jinak. Na začátku 20. století nebylo nic neobvyklého, že spoustu nemocných, se z nemocnice už nikdy nevrátilo, nebyla antibiotika a chyběly přístroje na přesnou diagnostiku onemocnění. Lékaři se potýkali i s neznalostí krevních skupin, která jim znemožňovala krevní transfúze. Tohle všechno i mnoho dalšího je v seriálu bravurně ukázáno. Rozhodně doporučuji všem, které baví historie, ať už vynálezů, bez kterých si dnešní zdravotnictví dovedeme jen těžko představit, či lékařský postupů a objevování nových metod ve zdravotnictví. Věřím tomu, že nejen lékaři a medici budou uchváceni! Už se těším na druhou sérii!

Kuka (2007)

Mám velice ráda "klasické" ruské filmy, které si uchovávají osobitost ruské kultury. Bohužel u novějších filmů, které jsou v Rusku produkovány, mám často pocit, že se snaží přiblížit americkým "akčňákům". Кука byla pro mě milým pohlazením na duši. Všichni 3 hlavní představitelé jsou sympaťáci, včetně blonďaté "devčonky" s velkýma modrýma kukadlama! Film má šťastný konec, který pro ruské filmy rozhodně není úplně typický! A o čem film je? O malé holčičce, která zůstala úplným sirotkem. Je si dobře vědoma toho, že pokud by se úřady dozvěděly o smrti její babičky, šla by okamžitě do dětského domova. Proto se to snaží ututlat a všem v okolí říká, že je její babička nemocná, a proto nechodí ven z domu. Avšak sociální pracovnici se něco nezdá a začne pátrat po tom, jak se věci doopravdy mají...

Hořký měsíc (1992)

Polanského považuji za výborného režiséra a Bitter Moon se mu opravdu povedl. Film začíná pozvolna, tváří se jako klasický romantický film. Na jeho počátku vás vůbec nenapadne, že na jeho konci budete mít nejspíš pěknou depku z toho, co jste právě viděli. Ačkoliv je film poněkud "psycho", mně osobně velice zaujal a o jeho obsahu jsem musela přemýšlet ještě několik dalších dní.

Gattaca (1997)

Trvalo mi celkem dlouhou dobu, než jsem přišla na chuť filmům se sci-fi tématikou. Ve většině filmů podobného žánru se najde pár míst, která nedávají úplně smysl, což mi kazí celkový dojem, protože nejsem schopna "vypnout" mozek a jen sledovat. Gattaca mě ale mile překvapila, protože námět není tak úplně nereálný... Za pár desítek let se klidně může stát, že se budou rodit už jen "geneticky dokonalí" jedinci.

Padesát odstínů šedi (2015)

Abych byla upřímná, podle zdejších mužských komentářů jsem šla na film s tím, že to nejspíš bude úplný propadák! Mé obavy se ale naštěstí nenaplnily... Oba herci se svých rolí zhostili perfektně a opravdu jsem jim to věřila. Možná je to romantický film pro ženy, ale nevidím jediný důvod, proč bych měla na film plivat a hodnotit jej jako odpad! A pro ty, kteří tvrdili, že je ve filmu málo sexuálních scén, bych si dovolila malou poznámku: Nečumte tolik na porno! :D

Čas probuzení (1990)

Mám ráda filmy z lékařského prostředí a o to víc jsem se těšila na tohle filmařské dílko, když jsem zjistila, že je natočené podle skutečné události. Pokud bych Čas probuzení měla popsat jedním slovem, řekla bych NÁDHERA! Líbí se mi, jak je ve filmu vykreslená postava hlavního hrdiny, kterým je doktor Malcom Sayer. Je neuvěřitelně lidský a má pochopení pro utrpení svých pacientů, kterým se snaží ze všech sil pomoci. Ačkoliv konec již není tak optimistický, stejně je Čas probuzení příjemným pohlazením na duši.

Zelená míle (1999)

Dlouhou dobu jsem otálela, než jsem se odhodlala ke zhlédnutí Zelené míle. Musím se přiznat, že v jeden moment jsem se musela přemlouvat, abych se na film dodívala až do konce, protože jsem byla otřesená detailními ukázkami trestů smrti na elektrickém křesle. Zelená míle právem patří k nejlépe hodnoceným filmům, je to hodně dobrý film, ale zároveň je strašný! Přiznám se, že ještě několik dní poté, co jsem film viděla, jsem nad ním musela přemýšlet...

Lekce neslušného chování (2008)

Je málo komedií, u kterých si říkám, že mají inteligentní humor a tenhle film ho bezesporu má! Ačkoliv jsem od filmu moc neočekávala, byla jsem velice mile překvapená a bavila jsem se od začátku až do konce. Mám ráda ironii a sarkasmus, kterého je tenhle film plný. Takže tuhle komedii vřele doporučuji ke zhlédnutí!

Zmizelá (2014)

Možná jsem od filmu čekala až příliš a právě proto jsem byla trošku zklamaná... Finchera považuji za výborného režiséra, takže jsem byla zvědavá, jak se s tím popere! Zápletka ve filmu je zajímavá, protože divák v půlce zjistí, že je vlastně všechno úplně jinak, než si myslel. Co se mi fakt nelíbilo, je postava hlavní hrdinky Amy, ze které se vyklube pěkná psychopatka a závěr filmu, který jí pěkně hraje do karet...

Apokalypsa (1979)

Válečných filmů jsem viděla celkem dost, ale zrovna tenhle mě vůbec nebavil! Nevím, jestli to bylo mou momentální náladou, nebo tím, že film trval 3 hodiny, ale pekelně jsem se nudila... Válka ve Vietnamu je mnohem lépe zachycená ve filmu Četa!