Bohemian Rhapsody (2018)

Kdo by neměl rád Queen se slavným homo předkusákem, že jo? Na každýho Silvestra zpívám jejich songy s karaoke! Ale BR vidím jako průměrnej flick, kterej nepřináší nic novýho. Ovšem houlyvůdsky vykalkulovaně obalenej emocena a patosem tak aby byly slzičky a stříkání do trenek.

Broadchurch (2013) (seriál)

Anglickej odvar skandinávskýho 'Bron' nebo 'Forbrydelsen'. Zprvu jsem to chtěl zabalit po prvních třech epizodách a udělit dvě hvězdy. První série se s---t---r---a---š---n---ě v---l---e---č---e a až v druhý se začne něco dít. Mezitím si člověk zvykne na ty anglánský charaktery (a černochy a Indy a jiný čmoudy co si angláni natahali ze svejch kolonií) a britskou angličtinu a přiznávám že ve třetí sěrii mě už psychotickej det. Hardy hodně bavil. Za zmínku stojí nádherná krajina kde se seriál odehrává (West Bay, Dorset). Z detailů mě např. zaulalo když v pátým díle třetí série je u výslechu druhá znásilněná obět´ Laura Benson. Tečou jí slzy a z nosu jí celou dobu teče nechutná nudle až do úst. Nikoho z policajtů nenapadne jí podat papírovej šnuptychl. That's for english hospitality and affection, folks.

Sedm (1995)

O tomhle flicku je tady v příspěvcích nakecaná v skoro Bible. Jen dvě věci co me zarazily - 1.film se odehrává in New York. Ten zvláštní konec někde in California or New Mexico, prostě někde na southwest. Tzn. oba detektivové a john doe by museli cestovat tam dolů, což nepřekvapí. Ale nelogický je že by s nima cestoval SWAT team z NY. Ten šéf SWATu, kterýho hraje John C. McGinley je totiž přítomen na obou místech. 2.ten poslední sin - WRATH je zvláštní tím že ho personifikuje Pitt jenom na základě toho ze john doe znásilnil jeho manželku a uřízl jí hlavu. Pitt totiž ve filmu ztvárňuje spíš pozitivní charakter a jeho pouhý momentální HNĚV není podle mě dostatečný důvod pro personifikaci tohoto hříchu.

Toman (2018)

Trojan ukázal židobolševickou realitu v plném světle. Fenomén, který je ve většině našeho politicky korektního světa po WWII tabu. Židi hráli podstatnou roli při nástupu a následné květné existenci bolševismu v Rusku (Two Hundred Years Together - Aleksandr Solzhenitsyn). Židi stáli v čele bolševického revolučního dění v meziválečném Německu (Rosa Luxemburg, Leo Jogiches atd.), které bylo díkybohu potlačeno nacisty. Židi se významně podíleli na nástupu bolševismu v Československu. Bezskrupulentní Toman je toho zářným příkladem. Ale tím to nekončí, "tomanové" dneska čile provozují svoje kejkle např. v sociální demokracii a dalších liberálních stranách a hnutích.

Odstřelovač (2016) (seriál)

Oddechovka na slabou trojku, která se dá zkouknout když není nic lepšího po ruce. Na konci nechybí narážka na pomoc německý chudince Merkel, ale to v dnešním socialisticko-liberálním houlyvůdu nepřekvapí.

Warrior (2011)

Je to klišé, je to předvídatelný, je to patetický, ale je to jeden strhující biják! A Jennifer Morrison má bez debaty nejvíc sexy zadek a nejdelší nohy v houlyvůdu a v tomhle flicku je prostě k sežrání!

Údolí stínů (2002)

Vietnam se stal jednou z hran, kde se vyhrotila studená válka v ozbrojený konflikt. Film se odehrává na jeho počátku, kdy veřejné mínění v USA zastávalo názor že zachránit rákosky ze spárů bolševika je správná věc. Což v té době byla. La drang valley bylo první místo kde se tváří v tvář setkaly ozbrojené síly dvou etnicky a politicky diametrálně odlišných systémů. Výsledek ukazuje tenhle téměř dokonalý flick. Bohužel pro českou mentalitu, která víceméně nezná celé pozadí vietnamské války a všude vidí jen přehnané vlastenectví a patos, je pohled z tohoto úhlu těžko pochopitelný, což je vidět i na mnoha zdejších komentářích.

Stalingrad (2014) (seriál)

Slabší a tím pádem i zbytečný dokument. Najdou se daleko lepší.

Letiště nepřijímá (1959)

"ofiko text distributora" je skutečně debilní. Mě tenhle filmek příjemně překvapil, mj. tím že Bek tady hraje tvrdáka jak ho normálně neznám. Nebo si nevybavuju. Jinak se shoduju s Radek99 a dobytek. PS - A ten bavorák byl třešinka na dortu, fakt by me zajímalo jestli by za socialismu někdo vyměnil takový žihadlo za novýho spartaka...