• Fantasy

Interstellar (2014)

160 minút a ja neviem kam sa podeli. Či ich vtiahla nejaká čierna diera? netuším, ale každopádne neľutujem ani jednu stotinu zhliadnutia tochto filmu. Dokonalý zážitok a rozhodne jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Zoborazuje jednoduchú emociu, s ktorou žijeme každý deň: láska. Dokonca láska, ktorá prekonáva gravitáciu, rozmery ba dokonca aj čas. Zobrazenie vesmírneho sci-fi ako som ho ešte nevidel. V prvom rade sa film pomaly ale prirodzene rozvíja až vznikajú určité úlomky. Vytvárajú akési napätie, ktoré postupne mizne s odletom do neznáma. Avšak to nie je koniec. Úlomky sa postupne spájajú a my vidíme časti majstrovského diela, zatiaľ však nemôžeme povedať čo to je, lebo nám chýba posledný aspekt. Je to práve tá láska čo od začiatku prekonala gravitáciu a zapísala sa v prachu na podleho. Bola to práve láska čo ukázala cestu k hviezdam a práve láska, ktorá by ukryla poklad sveta zapísaný v kmitaní jednej hodinovej ručičky. Neskôr však zisťujeme, že tá láska je v nás a bez nás by sa nič nestalo, bez nás by sme nedokázali to čo nasleduje v dlhej smičke, kde práve láska aj naďalej ukazuje cestu. A tak sa túžba po poslednom stretnutí naplní a my sa ponoríme do oceánu nostalgie a úžasu. Drži ju opäť v náručí, pre niekoho to bola chvíľa a pre niekoho celé desaťročia, ale to je jedno. Pretože budeme zase spolu. Umelecké dielo sa zacelý a pred nami stojí v celej nádhere tak ako som ho videl na plátne. Zatajený dych a hromada myšlienok v hlave. Avšak je nevyhnutné spomenúť, že aj dokonalý soundtrack zohral svoju rolu pri naplnení fascinujúceho zážitku. Stelesnenie takmer dokonalosti 99%