Zbrojnice (2017) (seriál)

má to ducha, preto tie divné komenty, nejde tu ani o adrenalínovú jazdu, ani o modernú agitku,. fikcia ,ale s dobrými na realite pozstavenými základmi. Scénáristi často spracovávali reálne príbehy ... to, aby človek mohol hodnotiť, odporúčam aspoň  pol roka v LA stráviť. To čo je u nás bežne šedivé a zničujúco kritické, tam nemá šancu. Tu sa HONDO- postava šéfa svojho týmu vytiahla do obrovskej kvality, Osobne som mala možnosť poznať v inej profesii, ale rovnako spolupracujúcich týmových hráčov . Gangy a šialené vplyvy vlastnenia zbraní,drogové kartely a debilne nastavené zákony naozaj dosiahli, že sa Amerika zvíja v násilí. Naše malé zlaté čekoslovensko je tak tiché ,krásne a bezpečné :-) tu si tak môžeme akurát uchádzať na 30tich prípadoch Majora Zemana.

Zelenáč (2018) (seriál)

kanaďanka  O.Neil..  dabovaná roztraseným  mekotavým hláskom starej kozy, takže pripomína úplne naivnú chudinku.  takisto hudba a podmaz od 4. série ruší. Inak seriál až prekvapivo dobrý. na rozdiel od iných počinov, tu sa človek uvoľní po svojej práci naozaj výborne. Pekne spracovaná technická stránka výkonu policajta..svieže hlášky, vtipné scény výborne vypointované. Najviac ma bavilo, keď som si pri danom diele  predstavila, ako by skúškami prešli naši či českí policajti.   ich psychologické a  fyzické skúšky  sú na bode cárskeho ruska :-)a človek má pocit že by mal byť vďačný, že vedia čítať.

Zabiják & bodyguard (2017)

ako môže mať niekto  niečo  proti klasickej akčnej komke ? je to presne to, čo čakáte, s výborne natočenými sekvenciami v uliciach Amsterdamu.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

chanty--spevy mŕtvych a ikonická hudba pripomína zmes dumiek a severských vikingských spevov. jasne, keď hudbu robil severan. Mno. tak práve za tú dokonalú vyváženosť muziky a filmu sa mi séria dokonale páčila .

Andor (2022) (seriál)

SLOBODA je číra IDEA. Nastáva spontánne ,nikdy nie na povel.Aj malá vzbura proti krutovláde a paranoji posunie celok dopredu. Existujú celé armády ľudí, ktoré ani netušia že bojujú za našu vec. A pametajte si ti toto. Tyran drží svoju nadvládu tak zúfalo, pretože nie je prirodzená. Pretože ho poháňa strach . tyrania jedného nie je prirodzená, pretože si žiada neustálu starostlivosť , lebo sa stále drobí a štiepi. Autoritárstvo je krehké a útlak je len prejavom strachu . a na to pamätajte . Príde okamih, keď jednotlivé malé šarvátky ,všetky malé chvíle vzdoru a nesúhlasu a jednotlivé výkriky spustia lavínu ostatných a znnova ďalších a prelomia tak hrádzu moci , a krutovláda sa utopí.Jedna jediná kvapka rozhodne. Na to pamätajte. Nevzdávajte sa.    Seriál  by som začala púšťať v Rusku ľuďom ako špeciáln y manifest.

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

najlepšia gradácia seriálov vôbec. pekný záver, africká téma ..haló,pozeráš niekedy fotbal? kto asi vychytáva najviac bodov za Britániu? no bieli to nie sú. Tak zhňahňaný Marhoul nech sa ide bodnúť. žvaní o ničom.

Všechny velké a malé bytosti - Šťastné a k***a veselé! (2022) (epizoda)

nie je to vonkoncom žiadne klasické spracovanie knihy.. v reále išiel sigfried (donald sinclair) aj james..tris ostal ako vojenský veterinár... takže sportovec, radšej začni čítať. a v úplne skutočnom reále alf wight---james napísal knihy plné humoru a dobrodružstva, tu ide len o telenovelové stvárnenie takmer nepodobné knihám,kde sú tak nádherne košaté príbehy kvôli malým kulisám (nechápem prečo prenajali len 2 natáčacie miesta  )nepoužiteľné ,  samozrejme od  Netflixu sa iné čakať nikdy nedá , ako inak. Ale tento diel si zaslúži plný počet, inšpiruje.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

fascinujúca je podoba herečky s Annou Rakúskou..po rokoch zas francúzska klasika v opulentnom štýle.Ale Dumas ostal zachovaný.  Všetko je tak svižné a samozrejmé,  kamera ,farby, dej.  2 hodiny ubehli  ako voda.  Bolo by skvelé natočiť príbeh o skutočnej Anne Rakúskej a kardinálovom synovcovi Mazarinim,ktorý jej pomáhal vládnuť Francúzsku dobrých 15 rokov,  nakoľko v reále kráľ a kráľovná spolu na dvore ani  nežili, Ludvík XIII bol na chlapcov,a nemali k sebe blízko.  syna splodili údajnou náhodou až po 20 rokoch kdesi ďaleko od paláca. Ona ale bola slušný kvietok, a reálne jej ku korune aj regenstvu pomohol práve slávny kardinál Richelieu a jeho synovec Gullio, Mazzarini.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad)

tak pozrela som objektívne - 6-8 častí..ak ma pobaví storka avengers alebo matrix, tak vymyslené, nevymysené, hrané, klamané, naozaj..čo čo čo preboha by som mala riešiť?  príbehy sú príbehy, akú pravdy, výuku, či návody do života by ste chceli od TV  formátu preboha? z tohto uhla pohľadu sa mi páčilo a páči vystupovanie skvelého moderátora Honzu Musila a to  dávno predtým, ako tento mnohoročný reality show program začal. Vážim  si ho rovnako, ako si vážim pre excentrickosť mnohých iných hercov či moderátorov v Čechách, či  už to je Bláznivý Dušek, či  nosatý Jan Kraus, prípadne dedek Šíp,  kočky Pazderkovic a ta druhá Podrážková, či Števo Krb, teda Kozub.  je toho toľko, čo sa dá v pohode vnímať, tak nechápem, tie tony nenávisti a zášti. Koho to v realite sere, či tam nastúpil komparzista, alebo vytreli riť podvodnici jasnovidke, ktorá reálne v Čechách blafala ľudí o ich úspory.. ? a just dám za 5!

Medvěd (2022) (seriál)

vyzerá to tak, že všade na svete je to podobné. Choďte nakuknúť potajomky na ansámbel vývaru -ala čo Slovensko dalo, od upratovačky ,cez čašníkov, a nakoniec 2 priemerne platených  kuchárov namiesto 5.  kde Okrem a la carty sa  ešte rozhodli vydávať menučka a aj ich vyvážať ca tak pre 200 ľudí.. no jeden šialený úlet. Otroka  v 46 stupňovom letnom pekle kuchyne bez klimy  či digestorov dokážu robiť len veľmi šialení jedinci, naviac je zázrak, ak si nevyvinú permanentnú nenávisť k "hosťom".  Mnohí si zafilozofujú nad bravúrnym úmyslom režiséra, pritom si len uvedomil, z čoho sa títo kuchári vyvinuli. Mne ich obsedantnosti a závislosti  prišli vlastne úplne normálne,