DjangoDoe

Lukas Motuz

okres Považská Bystrica

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 24.7.2018  21:53

Vzhľadom na to aké braky sa poslednú dobu točia, Tiché miesto je tohtoročným príjemným prekvapením. Neprináša síce nič prevratné, ale svojou formou budovania napätia na tichu a zároveň celkom dobre spracovanými nevyspytateľnými situáciami, si určite zaslúži minimálne pochvalu. Jasné, pri trocha zamyslení nad nejakými detailami je scenár pekne deravý, no Tiché miesto nie je film logiky ale atmosféry a pri svojej dostačujúcej minutáži som sa slušne bavil.

• 17.7.2018  20:32

Amerika by mala ďakovať Nixnovi, lebo toľko afériek koľko sa odohralo alebo spôsobilo za jeho vlády je až vtipne zarážajúce. Možno to je tým, že ako ne-američan beriem tieto udalosti trocha ľahkomyselne a preto podľa mňa ide o veľmi priemernú drámu, vhodnú tak na daždivé nedeľné popoludnie niekde na miestnej TV stanici. Je to profesionálne zrežírované a aj zahrané, ale na tom nemôže Spielberg stavať celých 116 minút. Chýba tomu iskra, mystickosť a hlavne protipólové zobrazenie udalosti. Film rozoberá len jednú podstatnú vec, ktorá príde tak v 20 minút pred koncom, ale keby si po úvodnej scénke "úniku informácií" odskočíte na pol hodinu doslova o nič neprídete. Rovnaký problém som mal aj u Všetkých prezidentových mužov. Zatiaľ je mojím jediným kráľom JFK. Stone je len jeden, sorry Štefan.

• 1.7.2018  02:25

Jediná poriadna heistovka tento rok a aj tá je priemerná. Paradoxne každý lúpežný film si porovnávam s Mannovým Heatom a to je možno dôvod, prečo jednoducho nedocením pre niekoho možno dobrý akčný film. Citovo chladné postavy, ktoré sa hrajú na rodinu, no vedú bezduché dialógy a do toho nútená atmosféra kedy vlastne čakáme len na poslednú "dokonalú lúpež" a potom na to ako klasicky ostanú dve protipólové postavy proti sebe. Butler-Schreiber je oproti DeNiro-Pacino len slabý šálok čaju a vlastne je vám u prdele, kto z nich skončí s guľkou v hlave. Nakoniec možno pobavila veta "Já se do vězen nevrátim" čo pekne spoileruje záverečných 15 minút.

• 25.2.2018  21:25

Veľmi dobre spracovaná adaptácia. Filmík, respektíve hra, dobre vystihuje despotické maniére najmä inšpirované komunistickým režimom a celkovo nám vykresľuje atmosféru 80tých rokov za veľkou oponou. Celý koncept spočíva v kontrolovaní migrantov, ktorý vám predkladajú svoje doklady a na základe inštruckii vašeho šéfa musíte podrobne preskúmať každú nezrovnalosť v dokumentoch kontrolovaných ľudí a na tomto základe rozhodujete o vpustení cudzincov do vašej vlasti. Vtip je v tom, že aj malá prehliadnutá chybička môže spôsobiť veľké škody v podobe bombového útoku. Hlavnú podstatu film vystihuje perfektne a svojou krátkou dĺžkou následne nenudí a v 10 minutách povie to čo má.

• 31.1.2018  21:37

FIlm, ktorý má v divákovi vyvolať pocit ľútosti a porozumenia s afroamerickými obyvateľmi USA, no triezvym pohľadom sú udalosti týkajúce sa situácie v Detroite pochopiteľné z oboch strán. Jednak rasistický policajti si budovali dlho svoj imidž, či už ide o udalosti z motelu, Rodney King alebo kauza OJ a to zanecháva v človeku ten prirodzený odpor a byť černochom, tak asi reagujem rovnako. No z druhej strany je ťažko sympatizovať s tlupou neprispôsobivých občanov, ktorí začnú všetko bezhlavo ničiť a rabovať a tým spôsobia ešte viac násilia a prehĺbia medzirasovú priepasť. V Detroite sa pozrieme na príčinu a aj na následky vzťahov medzi obyvateľmi a políciou a taktiež na situáciu v Algeirs hoteli, ktorá sa podpísala do histórie mesta, ale aj USA. Nenahovárajme si nič, je jasné že sa tu niekto snažil hrať na oscarov, keďže kontroverzné témata škandálov, homosexuality a rasových podtextov vyhrávajú, no nám ostatným to nestačí a pani BIgelow si mala dať hlavne pozor na stopáž ktorá je strašne prepálená v porovnaní s jej plytkým obsahom. To čo slušne funguje v hoteli sa po jeho opustení vytratí a následujúce udalosti sú zbehnuté do pol hodinky tak aby len ako tak ukončili zápletku. Režijne ide o dobre zvládnutý film, kamera je nervózna a priam vtieravo zaznamenáva emócie jednotlivých postáv. Herecky sa najmä predviedol Poulter a zvyšok mu slušne asistuje. No toto všetko má každý film s rasovou tématikou a tak si myslím že Detroit zapadne prachom a ostane zapomenutý.

• 31.1.2018  21:08

Denis Villeneeuve bol asi najlepšiou voľbou pre nového Blade runnera a skutočne mi nenapadá lepší režisér, ktorý by dokázal vystihnúť lepšie atmosféru, ktorú vytvoril Scott v prvom diele. Dejovo ide o kúsok rozsiahlejší film, no štýlom 160 minútovej stopáže sa ku koncu vytráca záujem o postavy a ostáva len dojem pozlátka efektov a dobrej cyberpunkovej hudby. No v celkovej forme ide o vydarený sequel a svojím štýlom podania príbehu spolu s nadviazaním na predchádzajúci diel sa mi nový Blade Runner páčil.

• 28.1.2018  21:13
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

MIndhunter sa pohráva s celkom ťažkou témou a veľmi ťažkým slovníkom cudzích slov, preto je kategoricky oddelený od dnešným hype seriálov celkom veľkou priepasťou. Prvé epizódy prinášajú skôr pohľad na začiatočnícke profilovanie vrahov a postupne sa zoznamujeme ako s hlavnými postavami, tak aj jednotlivými aspektami ich nadšenia, vrahmi. Ten klasický portrét osudového spojenia staršieho skeptického policajta s mladým a energickým kolegom je vo Fincherových rukách vždy dobrou voľbou. Postavy a najmä ich charaktery sú odlišné v každom smere ich práce, ale po určitých skúsenostiach a vzájomnej spolupráci nachádzajú rovnaký smer. Hlavným posolstvom mindhuntera je najmä spoznať doslova zoči voči zvrátené mysle vrahov a zároveň využiť tieto poznatky na chytenie resp. zabránenie ďalšej vraždy. Seriál ťaží úspech najmä s perfektnej autenticity či už zo 70tych rokov, skutočným vrahov alebo v podstate definovaniu pojmu sériový vrah. Ako som už spomínal, seriál je určený pre trocha náročnejších divákov, keďže sa kvalita odvíja najmä v dialógoch a nie v akčných scénach. Ak vás bavil film Zodiac od Finchera, tak si rozhodne pochutnáte, ak nie tak si rovno ušetrite cca 8 hodín života.

• 22.1.2018  15:17
    Osvícení (TV film) (1997)

King je len veľký egoista, ktorý si dovidí maximálne na špičku nosa a nato doplatil aj dosť podpriemerným vlastným sfilmovaním. Knížku som čítal a to čo tak perfektne funguje na papieri sa nedá tak doslovne predať na plátne, preto aj keď veľmi podrobné a dôkladné spracovanie knihy je koniec koncov len brakový horor za pár dolárov. Kubrick naopak využil všetky dobré aspekty knížky a dokázal ich pretvoriť do kultovej snímky. Úprimne nepoznám žiadny iný horor, ktorý by sa mi vryl do pamäti tak ako Kubrickovo Osvietenie. Veď vďaka nemu som si aj kúpil pôvodnú predlohu aj keď som vedel, že je inak poňatá a páčila sa mi veľmi ale len na papieri.

• 17.1.2018  00:58

Typická "coenovka", kedy nás film vtiahne v podstate do jadra deja a umožní nám teda len námatkovo nazrieť na príčiny vyhrotených udalostí. Smrť mladej slečny je avšak v tomto príbehu len kľúčovou udalosťou, vďaka ktorej vidíme prkený vzťah polície z rasistického zapadákova a osamotenej matky. Zároveň aspoň pre mňa neobvyklé hrátky s postavami a nenudiaci čierny humor dodávajú filmu ten správny šmrnc. Herecky sa nemám načo sťažovať, každý charakter je jedinečný a nestráca na dôležitosti vývoja udalostí. A ak si niekto až teraz všimol herecké prednosti Sama Rockwella, tak prišiel omnoho v jeho minulých snímkoch. McDonagh určite zaboduje aj u akademikov, aspoň podľa tohtoročnej konkurencie.

• 15.12.2017  02:01

Zaujímalo by ma, ako dlho písal pán Johnson scenár a ako veľmi vôbec svet SW pozná, pretože z pokračovania novej série som, ani nie tak sklamaný ako znechutený. Kde sa stratila tá tajomná temná sila s veľmi silným a ikonickým záporákom? Kde sa stratila mýtickosť Jedi rádu a jeho prvky, ktoré nám naservíroval Lucas uz pred 40timi rokmi? Kde sa vytratila ta elegantná originalita a hlavne kde zmizol zmysel pre rovnováhu sily vo vesmíre? Abrams išiel v podstate na istotu, zrecykloval Novú nádej v nádeji, že nejakým zázrakom zasadí impulz a pripraví tak priestor pre nejasné otázky zo sveta Jedi a celkovo Hviezdných vojen. No Johnson si požičal len postavy a napísal scenár na kolene, ktorý je chabý a tak sakra nezaujímavý. Film má 150 minút, z ktorých hodinu sa Lukovo komotné správanie a nelogické činy dopĺňajú s druhou dejovou linkou, ktorá patrí unikajúcim rebelom a ich len scenáristickými únikmi pred prvým rádom. Ako tak to zachraňuje Casino Royale scénky na novej planétke s pár peknými zábermi. Luke a jeho "ne" výcvik mladej Jedi krvi je totálny trapas. Taktiež samotná Rey sa ako herečka veľmi snaží ale scenár ju pochoval do hodinky filmu. Ďalej ma neskutočne vytáčalo zobrazovanie temnej strany sily, ktorá ma digitálneho pradeda bez špetky toho klasického sithovského drajvu, čosi pokecá čosi sa povyhrožuje a končí. Taktiež Kylo Ren a ten trápák generál sú len buď uškriekanými alebo uplakanými bábkami toho páprdu. A ak ešte čakáte skvelé bojové scénky so svetelnými mečmi a tie pravé hviezdne vojny, tak tie dokopy trvajú asi 15 minút z filmu, zvyšok sú len kecičky v kokpitoch, pár prevratov a tak dále. Nech si vraví, kto chce, čo chce o Lucasovi, ale I, II a III boli oproti tomuto úplne iná liga. Tá mäsovosť a monumentálnosť jednotlivých armád a bojov, klonové vojny alebo už samotné súboje svetla vs temnoty sú majestátne. Dôvod pozretia nových častí je len v tom, aby si ľudia uvedomili, že predošlá nová trilógia bola kvalitnejšia a nezaslúžila si taký hejt aký dostala. Moje SW maratóny budú naďalej začínať prvým dielom a končiť šiestym a myslím, že ani epizóda IX môj názor nezmení. 3* len za efekty a starú detskú lásku k tejto ságe.

• 26.10.2017  16:15
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Tak sme sa dočkali momentu, kedy sa na televízne obrazovky dostal asi najkontroverznejší kriminálny prípad v americkej histórii. Je až mrazivo zarážajúce akú právnu páku môže nadobudnúť človek slávou, mocou, peniazmi a najmä farbou pleti. A prekvapuje ma ako môže byť americký justičný systém taký deravý, keď v podstate pripustí rasovú kartu v prípade tak ohavnej a neodpustiteľnej dvojnásobnej vražde s takým množstvom dôkazov, svedkov a chýb vraha. Ďaľšia vec, ktorá ma dostala bola porota, jej prejavy a úsudky boli tak neskutočne dementné a argumenty neviny typu rukavice, ktoré boli btw vlhkeé a zmraštené, OJovi nesedia. Prípad s jedným pekelne presvedčivým obvineným mala byť tutovka a nie udalosť americkej histórie. OJ by som nazval ako geniálneho dementa. Dement pre jeho "zahladzovacie" schopnosti a neschopnosť si vytvoriť silné alibi. A génius pre jeho (nechcenú) schopnosť využiť svoju farbu pleti, rodneyho kinga a celkovo černochov, pre ktorých spravil hovno. Ale spať k telke. Potešila ma autenticita a výber hercov až na Cuba goodinga , ktorý sa vôbec do role Oj nehodil. Jedinú výčitku mám voči stopáži keďže 10 dielov bolo celkom priveľa a občas je cítiť schválne spomalovanie deja. Inak som bol nadmieru spokojný a užil som si tú odpornú jazdu s pánom Juicom, čítaj vrahom.

• 14.10.2017  23:31
    To (2017)

Kingovky mám úprimne rád a som rád že sa aj v dnešnej dobe dokážu uchytiť jeho zvrátené príbehy. No v prípade remaku pôvodného TO nedostaneme nič nové, ide v podstate o tovar prebalený do nového hype obalu, ktorý aspoň podľa internetu skvele zafungoval. Nepovedal by som že ma film nebavil, ale ani ma nezaujal a pozeral som to ako náhodne prepnutý film v béčkovej televízií o štvrtej popoludní v upršanú nedeľu. Dejovo sa film taktiež v podstate nikam neposúva a taktiež nám toho ani moc nevysvetlí, čo sa dúfam vynahradí v druhej časti. Ale aby som nebol taký hnidopich, páčil sa mi koncept typu VEC od Carpentera, ktorý považujem stále z jeden z najlepších hororov vôbec. Možno keď ten hype opadne, ľudia si uvedomia, že sa v kine za posledné dva roky našli aspoň dva lepšie horory s horším hodnotením.

• 5.10.2017  16:24
    Wind River (2017)

Toľko mrazivej depresie som nezažil hádam od Villeneuveho Zmiznutia, čo je z jednej strany úctyhodné no na druhej strane smutné, že komorné filmy s nádherným vizuálom a hlbokou myšlienkou sa tvoria len zriedkavo. Renner sa nám za posledné roky celkom vyšperkoval a po záporáckych roliach mu presvedčivo pristane aj klaďas, prípadne dramatická postava. Olsenovej to tiež pristane a ako neskúsená agentka je dostatočne presvedčivá. Škoda že po každom podobnom snímku sa budem celý deň dostávať z depresie.

• 4.7.2017  20:13

Robiť neustále rovnakú činnosť, v tomto prípade točenie rovnakého snímku, čakajúc iný výsledok je presná definícia votreleckého šialenstva Ridleyho Scotta. Nikdy by som si nedovolil kritizovať v nejakom väčšom merítku myšlienku s ktorou sa Scott snažil oživiť mytológiu okolo nášho starého kyselinového kamaráta. Prometheus bol jasný krok vedľa, čiže jasné nepodarilo sa tak sa poučíme a vytvoríme niečo čo fungujúce s novými šokujúcimi prvkami a prípadne to okoreníme nejakou tou vedľajšou dejovou linkou, ktorá nám urobí aspoň malú predstavu o pokračovaní Promethea. No Scott je na starobu asi dosť tvrdohlavý a veľmi rýchlo ťahá svoj majstrštyk ku dnu. Myslím že sa snažil vytvoriť niečo prevratné a šokujúce no fádnymi digitálnymi efektami z doby Hviezdnej pechoty a priblblá posádka dobrá maximálne na vyplnenie štatistík z mŕtvymi vo filme ma rozhodne nepresvedčili o kvalite nastávajúcej trilógie. V podstate ma na Covenante nezaujal jediný dialóg, jediná postava, jediná scénka a ani jediná myšlienka, a to by sa značke Votrelec rozhodne nemalo stať. V mnohých momentoch mi to príde že sa na placi už stievalo a strýček Ridley chcel byt už o piatej doma na večeri lebo inak sa nedá vysvetliť ako niekto kto dokáže dať svetu Black hawk down a Gladiátora nám môže ponúknuť toto ako jeho najnovšie dielo. Rozhodne sa neteším na pokračovanie. P.S Koniec neskutočne predvídateľný.

• 16.6.2017  20:02
    Zakladatel (2016)

Ak sa Vás niekto niekedy spýta ako reálne funguje americký sen, pustite mu film o zakladateľovi McDonaldu. Príbehovo je to v podstate tuctová cesta za úspechom, a líší sa jedine v charaktere hlavného hrdinu, ktorý nemá problém odrbkať každého kto mu nedá zarobiť. Michael Keaton je super a zvyšok osadenia je tieź dobrý no z dejín založenia známeho reťazca sa asi viac vyťažiť nedalo preto obsah trocha potápa kvalitu celkového filmu. Udivuje ma ako rýchlo dochádzajú životopisné inšpirácie a nebude to dlho a Holywood nám predstaví nabúdúce možno Starbucks alebo KFC zakladateľa. Úprimne dúfam že nie.

• 16.6.2017  14:43
    Život (2017)

Páni, skupinka vedcov báda vesmír, resp. vzorky z marsu, a objavia životnú formu, z ktorej sa vykľuje nebezpečný votrelec, ktorý sa v podstate nedá zabiť a zároveň sú uväznený na vesmírnej stanici. Kde sme to už videli? Chalani sa po deadpoolovi rozhodli si natočiť niečo vážnejšie s Ačkovými hercami a v podstate sa im podaril celkom slušný úspech, no tak amatérsky okopírované sci-fi tu dlho nebolo. Ani tak nejde o to čo okopírovali ale o to že nevymysleli nič nové a prevratné čím by tento žáner s neznámymi formami života obohatili. Pozerať sa na nejakú marťanskú digitálnu ústricu nie je úplne to pravé orechové, hlavne keď je digitálne v roku 2005. A je veľká škoda aj nevyužitého Reynoldsa a Gyllenhaala , ktorý by to určite oživili aspoň po charakterovej stránke. Jedine čo to ako tak zachráni je koniec, ktorý je cynicky predvídateľný ale zato nezvyčajný tak dajme tomu že to je plus.

• 16.6.2017  14:32

V podstate ide o slušné Béčko staršieho Priekliateho ostrova, ktoré má však slabosť najmä v scenári, ktorý nám pripravuje trištvrte filmu niečo epické, záhadné a strhujúce. No na konci sa niečo pokazilo a nezostane v divákovi žiadny pocit vďaka ktorému by nad filmom premýšľal dlhšie ako cestou von z kina. V zásade pekná švajčiarska výprava, nehoda s jeleňom a uhry v nádrži ma nenechali úplne chladným a keby nemám ten divný pocit, že niečo podobné som už v živote videl, bol by som určite nadšenejší. Aspoň tu vyplýva ponaučenie do budúcna, že Scorsese je len jeden a vôbec nie je potrebné ho kopírovať.

• 29.5.2017  22:10
    John Wick 2 (2017)

Keby takto vyzerali všetky pokračovania vydarených akčných filmov, tak by bol filmový svet o čosi pestrejší. Pri ohlásení dvojky bola Chapter two dosť rozpoluplná, najmä k scenáru sa kladli otázky, či sa John Wick má kde príbehovo posunúť, bez toho aby len trápne kopíroval svojho predchodcu a zároveň si udrží úroveň pomeru čo akčný záber, to kamerová slasť pre diváka. A môžem úprimne skonštatovať, že všetky pochybnosti pominuli. V prvom rade sa už nemusíme zaoberať Wickovým príbehom, lebo ho dobre poznáme a tak hneď z úvodu dostaneme menší predkrm po ktorom následujú švédske stoly v elegantnej headshotovej mánie, ktorá nás zabaví až do úplného konca filmu. Taktiež potešíl Morpheus a dokonale nachystaný koniec pre prípradné, podľa mňa isté, pokračovanie.

• 29.4.2017  12:28
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Už dlho som nevidel žiaden teen story a tak som si povedal, že práve Netflix by mohol ponúknuť niečo zaujímavé, neklišové a dramaticky zvládnuté. V prípade 13 reasons why sa moje očakávania naplnili a tak som sa celkom zažral do príbehu Hany Bakerovej. Všetko je to skvelo vykalkulované, hrajúce na city s veľmi dobrým kastingom a samozrejme s originálnym pojatím príbehu trpiacej teenagerky. Avšak nad toto všetko sa aspoň v mojom prípade povyšuje fakt, že doslova umelé naťahovanie deja do 13 častí bolo zbytočné, aj keď vzhľadom na názov seriálu pochopiteľné. Ide mi však o to, že minimálne polovica častí je recyklovaná a varí v podstate z vody, neustále rozbroje medzi skupinkou a Clayom, matkine otázky ala čo je ti? a hlavne Tonyho mentorstvo je časom iritujúce. No ak prekonáte pár tých tvorcovských preklepov, dostanete nadpriemerný seriál s fakt okúzlujúcou hlavnou hrdinkou. Preto by som rád dal plné hodnotenie, hlavne kvôli nej, ale fakt, že ide znova "chodí sa po vodu pokiaľ sa džbán nerozbije - seriál (myslím pokračovanie 2. sériou) tak je moje hodnotenie dostatočne vysoké na úkor mojich pocitov z finále.

• 8.4.2017  01:47
    Rozpolcený (2016)

Tak po celkom dlhej dobe chytil Shyamalan druhý dych a vytvoril slušný, možno až výborný thriller. Námet filmu je na dnešné pomery celkom originálny a v podaní McAvoya až desivo presvedčujúci. Vyčítať môžem maximálne preťahovanie stopáže, keďže vo filme nie je asi ani jeden moment kedy by film dostal spád a v podstate vyvrcholenie je síce dostačujúce, ale bez kúska kreativity a nepredvídateľnosti. Nakoniec mňa osobne dostala ale až záverečná scéna, ktorá je fakt neočakávaná a príjemne potešila. Takýchto prepojení by mohli používať viacerí režiséri samozrejme v rozumnom množstve.

• 27.1.2017  14:05

Príklad filmu, ktorý svoj potenciál spláchol do záchoda tak rýchlo ako ho získal. Hlavne je mi jasné, čo chcel básnik povedať, len mi vadí ako to pojal a predstavil obecenstvu. Nedotiahnuté emotívne scénky prestrihané pravdepodobne na kolene sú ešte k tomu obohatené nevyráznou jednotvárnou postavou Amy Adams, ktorej život sa síce obracia na ruby ale je vám to v podstate jedno a jedno je vám aj ako to pre ňu skončí. Zato Gyllenhaal je hlavným ťahúňom a snaží sa kde môže. Do toho mu asistuje Michael Shannon, ktorý je presvedčivejši ako hlavná hrdinka. Koniec koncov ak očakávate v skutku dobré napísané drama s hviezdnym osadením, tak je to film pre vás. Ak však očakávate bezcitný thriller, ktorý vás polapí a celých 115 minút nepustí, tak ste na zlej adrese a radšej venujte svoj čas na charitu.

• 28.12.2016  13:41

Až pri tomto filme som si úplne uvedomil, aký režisérsky génius sa skrýva v Clintovi. Je to najmä pre jeho schopnosť "z hovna upliesť bič." Nemyslím to ako výsmech Eastwoodovi alebo Hanksovi, ale povedzme si na rovinu, nemôžte očakávať od historky, ktorá sa dá povedať v kine počas úvodných reklám tak veľa aby ste o nej natočili 90 minutový film s hviezdnym obsadením......POKIAĽ nie ste skúsený a uznávaný režisér so zmyslom pre "true stories". Sully to čo urobil, urobil správne a vie o tom on, co-pilot, cestujúci, sullyho žena, barman a aj chlapi v bare. Vie to v podstate každý a prekvapivo to tak aj ostane. Čiže sa stráca hlavný dejový ťahúň a tým je zápletka typu - pilot to akýmkoľvek spôsobom počas hrdinského činu posral, ktorá našťastie chýba v skutočných udalostiach ale nanešťastie posunie tento film za paŕ rokov medzi ostatné tuctové hrdinské filmíky. Zemeckisov Let bol v mojom prípade obstojnejší, sorry Clint.

• 10.10.2016  15:28

V úprimnej vete : aj keď lajno posypeš práškovým cukrom, stále to nebude osie hniezdo. Myslím tým najmä perfektný soundtrack, efekty a dajme tomu ešte občasné hlášky. Zvyšok je len obstojná akčná rozprávka, v ktorej sa ukáže maximálne sexi Margot a ako vždy dobrý Will Smith. Určite by som tam zaradil aj Jokera, keby jeho pôsobenie vo filme nebolo kratšie ako potitulková scénka. Čiže zvýšných sebevrahov ani poriadne nezaregistrujete a už sa pomaly schyľuje ku koncu filmu, nieto ešte si pamätať ich cool mená a príbeh, ktorý v podobe flashbackov vám povie akurát tak prečo koho zavreli do basy. Ale najhoršie že to nie je problém scenára a ani samotného Ayera. Film, ktorý si prešiel takým produkčným peklom a strihovým šialenstvom nemohol ani dopadnúť lepšie. Je až komické ako chamtivo chce DC dobehnúť Marvel, akoby chceli natočiť všetky filmy do jedného roka s kvalitou marvelovského budovania universa uz nejakých tých 10 rokov. Koniec koncov uvidíme čo nám prinesie Justice league a hlavne či sa štúdio spamätá a nechá budúce projekty točiť babrákom akým je v poslednej dobe Snyder.

• 10.9.2016  22:51
    Narcos (TV seriál) (2015)

Well here we go again. Netflix sa jednoznačne dostal do vedenia v produkovaní kvalitných seriálov a tuna Narcos je jeho jedna z vlajkových lodí. Príbeh Pabla Escobara bol podaný na obrazovky televízií už nespočetne krát, preto sú prípadné spoilery alebo dejové zvraty nepodstatné. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú aspoň štipku prehľadu o svetovej drogovej scéne a poznajú príbehy, možno legendy, o najznámejších drogových magnátoch na svete. Preto patrí môj obdiv najmä scenáristom, ktorí sa pohrali s historickými faktami a vybudovali nám atmosféru 80tkového Medelínu. V dobe kde si môžte najdôležitejšie fakty vygooglit je veľmi ťažké vytvárať napäté a nepredvídateľné udalosti a následne ich použiť na zaujatie diváka, ktorý pozná koniec príbehu. No Narcos nám podáva dej, ktorého koniec nie je tak dôležitý ako cesta na vrchol a následný pád najznámejšieho narkobaróna. Taktiež dokumentárne prvky spolu so sprievodným rozprávaním perfektného hlasu Boyda Holbrooka sú epické. A rozhodne Wagner Moura seňora Escobara nehral, on sa ním stal. Po dvoch sériach som nadmieru spokojný a *SPOILER* som zvedavý na pokračovanie Kolumbijskej drogovej rozprávky.

• 25.8.2016  17:36
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Domixovaný Spielberg, Carpenter a King so Silent Hillom znie veľmi dobre a v podaní Netflixu som váźne očakával, že dostanem sériu plnú dobrodrúžstva, kreatícnych príšer obalených do hororového prostredia. No namiesto toho som dostal "overhyped" Stranger things plnú naťahovaných scénok a nevzládnutej atmosféry. V prvom rade musím pochváliť osemdesiatkový look spolu s úvodnou znelkou, mladých hercov a ako tak obstojné efekty. No na prevratnú novinku je to veľmi málo a preto pri pozeraní série prevyšuje nuda, nedotiahnutosť deja, veľmi slabý záporák a zbytočne veľké množstvo postáv, ktoré dej klasicky umelo brzdia. V podstate ak by ste odstránili všetko to nadbytočné dostanete veľmi slušnú trojdielnu minisériu. Avšak potenciál to má neustále v podobe druhej série, čiže aj napriek môjmu vlažnému hodnoteniu tomu určite ešte dám šancu.

• 4.6.2016  22:59

Po nekonečných transformeroch sa náš milovaný a aj nenávidený odborník na explózie vrhol naspäť ku koreňom svojej tvorby a servíruje nám akčnú lahôdku v digitálnej forme. Aj keď ten nadbytočný patriotizmus by si mohol odpustiť, no práve v Bengházi šlo práve o ten patrotizmus. Jasné, kaźdý má svoj názor na Líbyu a celkové dianie s nastolením "demokracie", no pre jednoduchého diváka je 13 hodinový príbeh taktickej jednotky dostačujúci na skvelú akčnú jazdu. Jednoducho som rád, že Bay opustil aspoň na moment prístav prehypovaných robotov a pripomenul si, prečo práve on je ten správny pre podobné filmy.

• 1.6.2016  12:46

„Ak chcete zistiť, kto má aký charakter, pozorujte ho, keď stratí všetky peniaze.“ – Simone Weil

• 31.5.2016  20:54
    Gattaca (1997)

Gattaca je predovšetkým mrazivé drama pohlcujúce nápad zdokonaliť jedincov na najvyššiu úroveň.....a to je tak všetko. Nie žeby som to bral ako nedostatok, len ma skôr udivilo ako Niccol dokázal udržať diváka pri vedomí a v pozore, už len z princípu, keď niekto spojí tak uspávací soundtrack s takmer dialógovým filmom. Na druhú stranu vízia pána NIccola ma odrovnala a celkový dôraz na detaily genetiky je predvedený na jednotku.

• 29.5.2016  22:17
    Triple 9 (2016)

Dobré krimi filmy sú v dnešnej dobe žiadaným zbožím, preto sa ich točí veľa a veľa ich stojí zaprd. No nemyslím, že triple 9 patrí medzi práve tie zlé. Ako je jasné, že potenciálom sa nemôžme oháňať do nekonečna a autori by mali byť v tomto smere patlogickejší v detailoch, pretože z danej tématiky kódu 999 sa dalo vyťažiť rozhodne viac. Ale na keby sa nehrá a preto chápem, že pre niekoho môže byť film neosobitý a v podstate sa nemáte s kým ztotožniť a fandiť mu v jeho práci. V podstate každému kto sa snaźil vyrovnať Mannovmu Heatu či už vizuálom, dejom alebo kamerou skončil v rovnakom podpriemere. No zato sa triple 9 snažil dosť a moje chabé očakávania pozdvihnul na úroveň zábavy, ktorá mi vyhovuje na to, aby som ho hodnotil kladne ba aj nadpriemerne.

• 28.5.2016  09:29

Robiť z tohto filmu tragédiu je určite veľká chyba, a to je názor niekoho, kto man of steel alebo celkovo supermana nemusí. V prvom rade určite každý porovnáva najmä postavu Batmana, a aspoň za mňa bola spokojnosť. Nie je to síce Bale a ani Keaton, ale svojím spôsobom som ani nikdy nechcel aby Affleck kopíroval predchodcov a bol som vďačný za to, že som dostal netopiera, ktorý sa s nikým neserie a kľudne postriela alebo poláme každého rusáka na ktorého natrafí. Toto mi v podstate chýbalo v sérií od Nolana. Takže koniec koncov bol Affleckov batman OK. Čo sa týka Supermana, tak našťastie skončil ako skončil a som rád že tak prehypovanú postavu odstavili, aj keď bol Cavill fakt snaživý. Taktiež nám Snyder predstavil sexi amazonku Wonder woman, ktorá mi pripadala skôr na okrasu, ale uvidíme neskôr čo nám predvedie v sólovke. Filmu by som v podstate vytkol len to VS, ktoré mi pripadá nevhodné vzhľadom na udalosti filmu a celkového vývoja, no priečiť sa s predlohou je asi marné. Záporákov, akým bol Luthor, je v dnešnej dobe požehnane, čo znamená, že nám nepriniesol alebo lepšie povedané neukázal nič nové. Ale aj cez všetky nedostatky prebil BvS minimálne druhých avengrov.

<< předchozí 1 2 3 4 5