Alwirian

Alwirian

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 4.8.2015  09:20

Vítej zpět Arnie! Sice jsem zarputilý fanda prvních dvou dílů, přesto mě tento díl nijak nepohoršuje. Rozhodně nedosahuje kvalit prvních dvou dílů přesto se nejedná o nějaký odpad. Jak je již teď v Hollywoodu zvykem (bohužel), trikovost a bombastičnost tu hraje prim na úkor všeho ostatního. Ale za Arnieho a ten sentiment tomu ten lepší střed dám. Celkové hodnocení 6/10.

• 22.1.2015  08:24

Poetický, snový začátek se v půli mění na temnější a akčnější, aby se v samotném závěru opět vrátil do atmosféry první půle. Pro mě to byl opravdu krásný zážitek. V případě Makoto Shinkaie je bezpředmětné hodnotit animaci a hudbu. Celkové hodnocení: 9/10.

• 5.1.2015  12:07
    Mirai nikki (TV seriál) (2011)

!!! Spoiler: Zastřelte ho, rozšlápněte mu někdo ten podělanej mobil, ať ten ubulenej a naprosto zbytečnej vopruz Amano konečně vypadne z tohodle průměrného seriálu. Konec spoileru !!! Už jsem zažil pár nepříjemných charakterů, ovšem Amano nastavil laťku vážně vysoko. Když se na to podívám celkově, tak jsem fandil dobrým i zlým postavám bez rozdílu, jsou daleko lépe vykresleny než rádoby hlavní looser. Všechny postavy měly páteř, pohnutky, minulost, doufali v lecos, jen Amano se nechá táhnout událostmi, aniž by ukázal kousek charakteru - ukázkový Rimmer anime světa. Bohužel zde není taková kvalita ostatního obsahu aby vykompenzovala nedostatky toho hlavního sr*če. Celkové hodnocení: 5,5/10.

• 1.12.2014  09:39

Tohle je tak strašná hrůznost, že při sledování můžete sledovat jak Vám IQ klesá přímo starwarsovým tempem. Tohle musí přijít pitomé i 5-tiletým dětem, těžce závislým na Teletubbies. Top scény? Jakou vybrat? Žeby zpodobnění sestřelení jednoho z bouráků? A víte jak to ten turecký šikula udělal? Předkláněním se v záběru až herec vypadne ze záběru a padne na hubu! Jsem tímto skvostem sestřelen také a proto klesám......

• 14.10.2014  09:02

Průměr. Mel Gibson a Antonio Banderas to herecky táhnou na to kolik mají prostoru, Harrison Ford má spíš cameo, zbytek je tak do počtu. No a mladá verze týmu je zoufalá. Průměr a evidentní snaha o přesun z 80tých let do současné doby...jak se to podedlo? Nakonec to není ani ryba ani rak. Těch 5/10 tomu dám, ale je to vážně o prsa...

• 25.9.2014  09:36

O co méně jsem od toho čekal, o to více jsem dostal. Ujetý Robert De Niro a zlá přenádherná Michelle Pfeiffer navrch, jsem spokojený. 8,5/10

• 3.9.2014  12:50

Tak já tomu teda ty 4 hvězdy dám. Za hudbu, vizuál a celkem vtipného soba - to jsou tři hvězdy. Za co ta poslední? Asi za těch pár vtipných momentů. Celkové hodnocení: 7/10.

• 26.8.2014  11:48

Prostě Asie, chvílemi trochu zmatené (hlavně orientace v herečkách co hrají jeden charakter v průběhu doby), ovšem nápad vcelku dobrý. Určeno spíš jen pro fanoušky východní tvorby. Celkové hodnocení: 8/10.

• 6.8.2014  07:07
    Milo (2013)

Film o ho*ně...chodícím - co víc si přát. Celkové hodnocení: 0,5/10.

• 4.8.2014  10:10
    Herkules a ohnivý kruh (TV film) (1994)

Film plný kontrastů: jasně Herkules je bourák a uzvedne kamenného obra a ve vzduchu ho odpraví ale když má na zádech pověšenou cca 60kg vážící ženu, sotva se udrží aby nespadl při ručkování po provaze...když se opravdu nudíte...proč ne (a tu jednu hvězdu jsem dal jen za Anthonyho Quinna v roli chlípného Dia a Tawny Kitaen protože je to pěkná ženská. Celkové hodnocení: 3/10.

• 30.6.2014  09:27
    Vlčí děti (2012)

Já jsem se k tomuto filmu dlouho odhodlával. Pravděpodobně to bylo všemi Stmíváními a celkově vlkodlačí mánií posledních let, možná jsem potřeboval určitou náladu. Příběh je vlastně jednoduchý, až prostinký. Jenže v jednoduchosti je krása. Příběh lásky mladé dívky s vlkodlakem a vším co následovalo neupadl do laciné citovosti. Tak to prostě někdy v životě chodí. Přestože je to příběh v podstatě smutný, náhled je optimistický a plný naděje. Hana se nevzdává a bojuje o štěstí svých dětí i to své. Odchod do "divočiny" je nenucený a přirozený, pohled na nové sousedy je až znepokojivě přesný (reálné zkušenosti tvůrců?). Zajímavý je přesun hodnot obou dětí. Tento příběh je laskavý a rozhodně stojí za to vidět. Animace velmi dobrá, pozadí nádherná. Hudba výborně zvolená. Celkové hodnocení 9,5/10.

• 30.6.2014  08:58
    Kurozuka (TV seriál) (2008)

Atmosférou dosti hutné a temné anime, dosti připomínající Shigurui. Avšak kvalitativně se Shigurui rovnat nemůže. Nápad není špatný, pokusil se trochu vybočit z "tradičního" pojetí /spoiler/ tématiky. Dějová linka nemá dostatečnou sílu na to udržet kompaktnost celého anime. Některé díly byly dobré (začátek a konec) a zbytek byl podprůměrný. Naprosto souhlasím se Subjektivem, že to bylo zbytečně natažené. Tvůrci se možná inspirovali u Baccana, jenže promíchání časových linií je dost nebezpečné - režie musí udržet promíchávání na uzdě, jinak přijde zmatek nad zmatek. Zatímco u Baccana se to povedlo, zde nikoliv. Animace je spíš lepší, postav i pozadí. Hudební doprovod je dobrý, ovšem v ničem mě vysloveně nezaujal. Od tohoto anime jsem nic neočekával, ale moc emocí (ať kladných nebo záporných) nevyvolalo. Celkové hodnocení: 6,5/10.

• 25.6.2014  13:47
    Madorakkusu (TV seriál) (2004)

Copak to tady máme...Yuki Kajiura, to vypadá velmi slibně. Režii má na svědomí stejný týpek co spáchal Noir a .hack//SIGN, takže o kvalitu by mohlo být postaráno. Madlax trošičku sklouzává do mainstreamovějších vod, přesto má dost dlouhé (i hezké) nohy aby se seriál udržel na pevné zemi. Nápad jsem ocenil - přestože to není nic nového, je to pevné a solidní (jako pozadí hlavní hrdinky). Tělo příběhu je hezky rozvětvené a tvarované (jako popředí hlavní hrdinky). Hudba splývavá, místy plyne elegantně a pak je zase rozevlátá (hrdinka má účes opravdu parádní). Takže tu máme parádní ženskou na kterou je radostí spočinout pohledem a vděčné ji poslouchat. Jenže pak tu máme i dějovou linii a tady je už co vytýkat. Naprosto nechápu hlavního padoucha, jeho pohnutky a způsoby jsou tak děsivě pitomé až to bolí. Nemluvě o jeho jméně! Animace pozadí je dobrá, animace postav (obzvlášť té hlavní) velmi dobrá. Hudba výtečná. Celkové hodnocení: 8,5/10.

• 24.6.2014  10:32

Co zbylo po komentáři Yenna? Snad jen, že film se téměř úplně oprostil od složitého paradoxu cest časem a tyto využívá spíš jako vhodný nástroj pro obohacení hlavní příběhové linie. Tím samozřejmě vzniká prostor pro nelogičnosti, avšak nijak zásadního významu (neboť cesty časem nejsou pilířem příběhu). Tak krásně kreslená pozadí jsem naposledy viděl v Mushishi a v tvorbě Makoto Shinkaie. Hudební podkres kvalitu ještě podtrhuje, obzvlášť klavírní podkres je úžasný. Celkové hodnocení: 9,5/10.

• 9.6.2014  09:55
    Moulin Rouge (2001)

Tohle je takový mišmaš....děj je banálnější víc jak indická telenovela, kýčem se tu budete dusit....ALE zbytek je úžasný, choreografií počínaje, přes kostýmy až po hudbu. Hudba je to, oč tu běží... Celkové hodnocení: 9,5/10.

• 31.3.2014  08:00

Přesně, čím víc horrorových předloh znáte, tím lépe se bavíte.

• 12.2.2014  07:19

Viděno v anglickém znění, což mě mrzí, ale i tak je to docela slušný nářez. Zápletka očekávaná až šablonovitá, nicméně se často odchyluje od stereotypů. Ten konec je tedy trochu mimo, ale beru to s nadhledem. Hodně dobrá atmosféra, animace někde pokulhávala, jinde si vyhráli s detaily - hlavní hrdinové. Hudba ucházející, ale nijak v hlavě neutkví. Hodně mi to připomnělo filmy francouzské školy, tedy až na asijský přístup k sexu, násilí a kombinaci těchto dvou témat. Celkové hodnocení: 7/10.

• 10.2.2014  07:18
    Gosick (TV seriál) (2011)

Jelikož doby opisování už mám za sebou, přečtěte si komentář uživatele SonGokussj. Snad jen malou poznámečku, přestože je Victorica opravdu rozkošná dívčina, zatím jsem nepoznal horšího nepříjemného fracka. Skoro v každém díle jsem měl sto chutí jí nařezat-v posledních pár dílech se to trošku zlepší...ale nijak zásadně. A Kujo je skutečně neskutečný podpantoflák. Celkové hodnocení: 7/10.

• 4.2.2014  09:28
    D.N. Angel (TV seriál) (2003)

Poměrně zajímavé anime pro (hlavně) mladší diváky. Protože jsem trochu starší než cílová skupina tohoto anime, mám samozřejmě pár výhrad. Daisuke, tento charakter prezentovaný jako hlavní, mohli tvůrci trochu prohloubit, atraktivitu mu bere jeho alter ego Dark. Mnohem zajímavějšími se ukazují být vedlejší postavy. Ačkoliv jsem měl chuť Risu odpálit pár kilometrů do moře (sice roztomilá, ale husa) její sestra Riku je roztomilá a rozumná. Satoshi má nelehký život, navíc jeho alter ego Krad má mnohem méně prostoru, takže ho nevytlačuje. Dark "dobrý" je prostě frajer a Krad "špatný" je taky frajer-úvozovky jsou namístě, protože nic není černobílé. Klady? Tahounem je hudba-výtečná a výborně se hodící k situacím, některé kousky (převážně ty melancholické) poslouchám dodnes. Navíc se najde pár silných scén, které s výtečnou hudbou opravdu potěší. Zápory! Trošku jednodušší děj, pár logických chyb, rozuzlení příběhu trochu chaotické. Možná trochu delší, cca 2-4 díly by šly ubrat. Celkové hodnocení: 8/10.

• 3.2.2014  10:28
    Zahrada slov (2013)

Nádherný park v klasickém japonském stylu uprostřed technologické metropole, komorní drama dvou lidí...a Bože můj, ten déšť...Děj je skoro nepodstatný, tady jsou prostě nejdůležitější vizualizace a forma. Minimum dialogů poskytuje prostor pro nevyslovené, pocitové působení nenuceného (malinká výtka ke konci filmu) a naprosto přirozeného vztahu dvou lidí. Animace vynikající, hudba jako z partesu. Celkové hodnocení: 9,5/10.

• 31.1.2014  20:11
    Gunslinger Girl (TV seriál) (2003)

Vše ohledně děje už zde bylo shrnuto, takže zbývají jen drobky. Vztah instruktorů s dívkami je vykreslen krásně, i rozmanitost přístupu jednotlivých instruktorů a odezvy dívek. "Skoro epizodní" styl bez silnější dějové linky probíhající celou sérií, umožňuje větší soustředění na děj, charaktery a vzájemné vztahy. Celý seriál přímo nutí k zamyšlení, mnoho informací a emocí je "nevysloveno". Pro mě to bylo jedno v největších překvapení, očekával jsem nablblý akční seriál s "kawaii" holčičkami, dostal jsem dospělý dramaticko-psychologický seriál s výtečně propracovanými postavami. Ačkoliv by se zde nacházel prostor pro diskuzi o morálce a etice agentury (samozřejmě i teroristů), seriálu nelze nic vytknout. Celkové hodnocení: 9,5/10.

• 31.1.2014  12:01
    Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál) (2008)

Ač je druhá série slabší než série první, má mnoho dobrých stránek. Zaprvé dojde k lehkému prohloubení psychologie a vztahu mezi instruktory a děvčaty. Zadruhé se dozvíme víc o instruktorech, jejich předcházejících životech a pohnutkách, proč se dobrovolně angažovali v morálně dosti kontroverzním programu. Zatřetí se dozvídáme více o protivnících, což je dobře-první série je vyprávěná z pohledu agentury, zde máme i lehký náhled od teroristů. Osobně s jejich filozofií (nebo její absencí) nesouhlasím, navíc jsou jejich pohnutky buď pitomé nebo zkreslené jejich vlastní hloupostí nebo leností-Franca je fracek, jehož pomsta pramení z vlastní neschopnosti nebo lenosti zjistit pravdu-pomsta převládá nad důvodem k ní a důvod se stává podružným (přesto je pořád dobrou výmluvou proč ničit a zabíjet-bravo! bravo!). Začtvrté se dovíme více o omezeních vylepšených holčiček i celého kondicionování na principu podmíněné lásky. Přechodem od "skoro epizodnosti" první série k ucelenější dějové linii v sérii druhé, se trochu ztrácí ten křehký náhled, na mě to působilo rušivě, už jsem se nedokázal tolik soustředit na vývoj postav a psychologii. A přibylo akce, což lehce mění orientaci seriálu. Lehká změna animace přispěla k tomu, že je druhá série "mainstreamovější", což nutně nemusí znamenat horší, nicméně komorní styl první série byl lepší volbou. Hudba stejně kvalitní jako v první sérii. Celkové hodnocení 8/10.

• 30.1.2014  07:39

Celkem ucházející akční blbina. Přes řadu logických chyb se na to dalo koukat. Ačkoliv jsem riskoval namožení krčních svalů při kroucení hlavou nad tím co tam předvádějí. Rutina, kterou mají táhnout jména Colin Farrell a Samuel L. Jackson, ale v takhle nablblém počinu to stejně dotáhnou maximálně na průměr - jen taktak. PS.: zajímavosti k filmu "Před Clarkem Johnsonem dostali nabídku na režii filmu a odmítnuli také Michael Bay, Tony Scott, John Woo, Antoine Fuqua, Joel Schumacher a Michael Mann. Těžko říct, jak režisérovi bylo, když zjistil, že je asi devátou až desátou volbou studia"-jasná známka slabého scénáře. Celkové hodnocení: 5/10.

• 29.1.2014  09:45

Jūbei ninpūchō by mohlo útočit na přední příčky žebříčků. Ale jsou lepší. Nedosahuje temných, brutálních, hutných kvalit Shigurui, přesto se mu v mnoha pohledech podobá-v podstatě jde o takovou "soft" záležitost. Zajímavější je vývoj vztahu Jubeie s Kagero, naštěstí se tvůrci vyhnuli nesmyslným "rádoby romantickým" situacím-v té době na ně nebyl čas. Animace odpovídá době vzniku a hudební doprovod je průměrný, nijak mi neutkvěl v paměti. Celkové hodnocení: 8/10.

• 28.1.2014  07:45

Zde dokonce souhlasí s předlohou už jen jedno jméno a to Jason Bourne. To co ještě fungovalo v prvním díle, trochu ve druhém, tady už prostě nefunguje-nic nového na poli akce ani dramatu či špionáže třetí díl (oproti předchozím) nenabízí. Akční scény jsou zkopírované, myšlenka filmu nanicovatá. Opět hodnotím jako akční film. Celkové hodnocení: 5,5/10.

• 28.1.2014  07:37

Odklon od předlohy je zde ještě vetší jak u Agenta bez minulosti, souhlasí pouze pár jmen, z děje ani vteřina. Takže opět hodnotím jako akční film s několika prvky dramatu a špionáže. Celkové hodnocení: 7/10.

• 27.1.2014  07:47

Z celé trilogie je tento film asi "nejpochopitelnější". Přesto nečekejte jednoduchý příběh ani jednoduché důvody pro pomstu. Narozdíl od Oldboye, vysvětlení a pohnutky se osvětlí poměrně brzy, poté přichází to, co mě překvapilo asi nejvíc. Předchozí díly trilogie vyvolávají po skončení jiné pocity: Boksuneun naui geot má konec v tom fatalistickém stylu, jaký je asijské tvorbě tak vlastní. Oldboy, akt pomsty je vykonán, přesto je hlavní hrdina v podstatě stále trestán-svým vlastním svědomím. Chinjeolhan Geum-ja ssi končí smířením se vším co se stalo a to včetně pomsty jako takové. Silně pochybuji, že je to náhoda, tím se uzavírá celá trilogie. V celé trilogii se kouzelně střídají různé styly, každý díl lze přiřadit hned k několika hlavním žánrům-to nemusí každému vyhovovat. Celkové hodnocení: 9,5/10

• 24.1.2014  13:27

Tak kde začít...asi u filmu: dobrá akční naháněčka, výborný Matt Damon i Franka Potente. Děj je vcelku konzistentní a má slušný spád. Až sem se to blíží pěti hvězdám. Problém je v tom, že jsem jako první četl knihy Roberta Ludluma...potom se špatně dívá na film, kde je alfou a omegou psychologie člověka s masivní ztrátou paměti ve velmi nepříjemné situaci. Scénárista vzal výtečný psychologický špionážní thriller a při psaní scénáře nějak pozapomněl na to, že čistá akce je víceméně až to poslední (přestože je akce právě lepidlem pro kompaktnost příběhu). Takže nakonec vznikl akční film kde je "lepidlem" trocha špionáže a psychologie. Navíc je "lepidlo" tak plytce podané, že nebýt téměř pořád přítomné akce, konzistence děje se rozpadne. Matt měl určitě na to, aby dokázal zahrát Jasona Bourna takového jaký byl v knize...Knihy o Bournovi jsou v elitě svého žánru, film se řadí mezi nadprůměrné akční filmy, vezoucí se na popularitě knih bez pochopení obsahu. Celkové hodnocení: 7/10.

• 8.1.2014  12:18
    Kurau: Phantom Memory (TV seriál) (2004)

Kurau, mě osobně trošku zklamalo. Přestože je námět ohraný, některé aspekty (například nová „energie“ což je vlastně jiná bytost, forma života vtělená do člověka a konfrontována s jeho lidskou pamětí a duší-v podstatě rozdvojená osobnost) měly potenciál udělat z toho něco lepšího než jen průměr. Bohužel se tvůrci nedokázali oprostit od klasického „run baby, run“ efektu. Přestože je anime katalogizováno jako psychologické, těchto prvků je zde málo, nebo nejsou rozvinuty natolik, aby se do této kategorie zařadit dalo. Zajímavé charaktery byly spíše ty vedlejší – doktor Amami a jeho vnitřní démoni, Ayaka se svou minulostí, Frank a Kleine Zaksman, Saito. Navíc se v anime vyskytuje několik těžkých nelogických souvislostí, které nejdou přehlédnout. Animace průměrná a hudební doprovod, krom pár vyjímek, taktéž. Celkem 24 epizod sice neurazí, ale osobně bych uvítal redukci na cca 18-20 dílů. Celkové hodnocení: 5,5/10.

• 8.1.2014  10:32
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

Lehce mystické anime o umírání v umírajícím světě…provázejí nás vlci a rostlina přetvořená do živé bytosti – připomíná mi to spíše bajku. Vlasně jde o jakési zpodobnění cyklu života v dlouhodobém měřítku: živé musí zemřít, aby se zrodil nový život a zde je to znázorněno v planetárním měřítku. Ale protože je pud sebezáchovy je velmi silný, vždy se najde tvor co nepřijme fatalisticky svůj osud a bojuje o život, ať se osud ubírá jakýmkoliv směrem. A Kiba je toho příkladem. Kiba je trochu nečitelný charakter, na jedné straně je jeho fascinace Chezou a nutkavý pocit být s ní – cit podobný lásce, na druhé straně odtažitý vztah vůči všemu kolem sebe a to včetně svých vlastních druhů. Cheza vlastně ani nemá „charakter“, spíše je „důvodem“ proč se věci dějí, přesto si k ní dokážete vytvořit silný vztah. Ostatní členové smečky už jsou hodně poznamenaní lidmi a životem s nimi: cynický Tsume, poživačný Hige a nejvíce „domestikovaný“ Toboe. Lidští hrdinové Cher Degré, Hubb Lebowski a Quent Yaiden jsou sice postavy vedlejší přesto jsou dobře vykresleni. A Blue citově roztržená mezi dva rozdílné světy. Z Aristokratů stojí za zmínku jen Darcia jako hlavní darebák a přitom i oběť a Jagara, která je nelogicky krutá. Zajímavá je na tomto anime iluzornost vlčích přeměn…ale nebudu víc napovídat. Naštěstí se sentiment v anime vyskytuje minimálně, rozhodně to není útok na slzné kanálky, ovšem scéna Quenta s Toboem je velmi silná. Animace je na velmi slušné úrovni a hudba skvělá. Stopáž by možná snesla zkrácení, ale maximálně o 1-2 díly, ale čistý „filler“ zde nenajdete, spíš jsou některé scény zbytečně dlouhé. Celkové hodnocení: 9,5/10.

<< předchozí 1 2