451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Proboha to bylo tak zbytečných 100 minut. Z těch 100 se 80 dělo jen to samé dokola. Nevím jestli nás to mělo strašit víc a víc, ale rozvoj děje byl takřka nulový. Vlastně jo, jeden ze 100 o sobě pochybuje. A ten konec byl tak odfláknutý, že divák zaručeně litoval na co se to díval

Český žurnál - Děti státu (2017) (epizoda)

Dokument jistě není dokonalý, ale v puritánském Norsku muselo být tak obtížné ho natočit. Moc se mi líbí, že není jednostranně zaměřený a prostor dává všem stranám. Názor si tak může udělat divák sám a je to možná potom ještě děsivější než kdyby nám někdo kázal o hrůzách a plameni pekelném. Slyšet to z ůst těch lidí, vydá na tisíc českých článků. Chápu tu snahu to nějak porovnávat s ČR, ale to tu malinko kulhá, protože jednak tu sociálka neřádí takovým šíleným způsobem a druhak i kdyby těch případů v Norsku bylo jen 100, tak je to 100 zničených rodin z naprosto malicherných důvodů ! Také mi tam chybí zmínka o utýraném chlapci před 10 lety. Což byl důvod, proč začala sociálka takto řádit a vychovávat ideálního rodiče a celému náhledu na společnost by to dalo další kontext. Každopádně Orwell byl žabař, Norsko může spasit jen robotizace. Národ se nahradí ideálními roboty a konečně bude mise splněna.

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Chvíli jsem osciloval mezi 4 a 5, na rozjezdu jsem uvažoval i o 3*, závěr byl parádní, ale délka některých pasáží je místy náročná k udržení pozornosti. Seriál rozhodně dokonale předal emoce, které chtěl, nebyl tu od toho aby maloval sluníčkový svět. Zajímavé jak ze začátku mi nebyl sympatický snad nikdo, skoro ani ten detektiv a postupně se to zlepšovalo. Zápletka, rozuzlení, pochybnosti, komplikace, soudy a osamělý vlk, ta kriminálka má všechno, jen někdy tam toho všeho je až moc a dost nepodstatného.

Nic se neodpouští (2017)

Jako biografii této marocké novinářky to hodnotím velmi kladně a silně. Ten důraz na její emoce je tam přímo hmatatelný. Rozpor mezi korektností, jejími zážitky a "akceschopností" politiků je přesně to, o čem tenhle film vypráví a proč není až tak prosazovaný.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Víc lidí, víc vztahů, víc emocí, víc příšer, víc mrtvých. Prostě klasická "dvojka". Opustila od mystična jedničky, rozjela to ve stylu klasického akčňáku. Ani to "upside down" neni to co v jedničce. Je to dobrý, chytlavý a shltenete to jako malinu, ale je to úplně jiný.

7 životů (2017)

Tohle je složitý, ono to je vlastně dobrý. Má to docela spád, strach, dějové zvraty, hodně akce. Jen ten despotický svět jak je nastavený, mi nějak nesedí. Nevěřím mu, nedává mi smysl, nedává smysl po 30 letech. Mísí se tam cosi super moderního s designem Ameriky nějakých osmdesátek. Takže takový, průměr. Jsem rád, že jsem to viděl, špatná podívaná to není, ale potenciál byl mnohem větší

Doktor Strange (2016)

Kdo zná Čarodějova Učně s Cagem, tak tohle je asi jako když všechno znasobíte 1000, přidáte orientální kulturu a před sledováním si vezměte houbičky. K tomu fight scény probíhají v prostředí, které vypadá jako PC Benchmark. Pochválit musím některé vtipné provázanosti magie a "našeho světa"

I dva jsou rodina (2016)

Citová dojárna, s postavami dokonale splňující všechny progresivní kvóty až to bije do očí. Film plný klišé všeho druhu, co vás jen napadne. Dá se na to koukat a pro rodinné večery je ten film docela OK, i když *SPOILER* od setkání s matkou tam přichází jeden blbější zvrat než druhý a představujete si tým scenáristů jak točí kolem štěstí, když vymýšlí jak víc ten film ještě zamotat.

Kosmo (2016) (seriál)

Hodnocení bych rozdělil na části před odletem a po odletu. Před odletem 4* - Skvělý rozjezd, všechny linky zábavné. Politická trochu ve stylu jistě pane ministře, první díl s více prázdnými místy, jako by autoři nevěděli co by tam mohli ještě dát. Také tepání do dalších zemí se povedlo. Po odletu 2*- Podle mě odletěli moc brzo, před odletem byl určitě prostor pro spoustu zábavného politikaření a pro přípravu posádky. Hodně hluchých míst to dokazuje, málo linek z politiky, scény z lodi o ničem, celkem nudný a extrémně pitomý děj ke konci. Zachraňuje to jen pár zábavných scén a hlášek. Jako celkový počin to však jako oddechovku s trochou sebemrskačského humoru mohu doporučit.

Příchozí (2016)

Já vám nevím. Jak to je téma zajímavý a dost netradiční, tak mi to místy přišlo přitažené za vlasy. Nemohl jsem si pomoct, že bych tomu věřil a žral to do poslední sekundy. U několika momentu jsem si říkal "WTF?", třeba že nelze se k nikomu dokomunikovat. Nevím no, není to špatný, ale lepší vypnout mozek